Jump to content
Pantev

д16з5 срещу д16з6

Recommended Posts

На мен ми е интересно тия двата двигателя еднакво запазени и в еднакви купета, ако се срещнат как ще е положението.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различни концепции са, още от завода, единия е бил връх в гамата във времето си, другия е попълвал класа си.И двата имат успешни доработки, сравнението трябва да е на пистата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-големия проблем на а9/8/ з5, е че няма тЮнинг чаркалъци за тях !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, ама са бая пари !!! Днес пак гледах ония валове за А9 дето англичанина йм иска 400 паунда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-големия проблем на а9/8/ з5, е че няма тЮнинг чаркалъци за тях !!!

Направо, нищо не каза...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, дали ? Я ми намери смукателен колектор за з5 ..... и да не струва евентуално колкото 2 пъти колата .... Я ми намери едно LSD за скоростна кутия на двувалка Д-серия ..... Според теб това ако не е проблем не знам... ама за повечето хора дето си правят двигателите е .... Това, че има хора дето, като сложат един чип и си мислят, че колата литва си е тяхна работа ...

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колектора съм го намерил, и то на добра цена, но за LSDто е по-тегаво. Има LSD само за едновалов мотор. За двувалов се намира много трудно а е и доста по-скъпо. Прав си за тези две неща.

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадете си умрелите рексове срещу стоков Z6-так, гонката ще бъдеснимана с бинокъла на Христофор Колумб :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоков .. само едно турбо си му сложил :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много стоков црх идва след седмица в софия :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадете си умрелите рексове срещу стоков Z6-так, гонката ще бъдеснимана с бинокъла на Христофор Колумб :) :)

А може ли рекса да е х22а8 с валове, чип, изпускател, генерация и да разменим биноклите....срещу твоя сток з6....?! :lol: малка шегичка !! Редактирано от kalinski84

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай го и него :) Най малкия турбо камък ... как троши кокалчетата само :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте някво з6 за сверка ;) за Пловдив става дума , аз съм с почти сток з5

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aaaaa човече, отново избухна :lol:;):blink::rolleyes::D:worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олеле, още една ШкоНда, нямаш спирка :D Дай клип да видим този франк в движение, много кефи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Шкондата: Е тва е машина! :hondarulez: Ако тежи колкото ЦРХ сигурно ще бие З6-ца! :D П.П. Иии турбо колите да не се месят в тукашния спор! :) В момента не съм в движение, иначе да застава който и да е малък ВТЕК в района! Аз съм с А9-ка в ЕГ хеч! :worthy:

Редактирано от CIVICwarrior

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че говорим за рекс и за друга 4-ка не виждам, кое ми е предимството в килограмите ??? :)

 

Това с килограмите нали се сещаш, че си е само оправдание. Нали другия двигател бил МНОГО по-добър, тогава не виждам причина да го бъркат примерно 30-40 кг :D

За хората самоуспокояващи се с килограмите мога само да им кажа да си купят ТИКО :tooth: И да станат най-бързите :D

 

Относно друга гледна точка: д14 мини ми в 6-та герецация как така подава лоста на д16з6 в 5-та генерация :o ???

Сигурно д14-ката пак им е коз че е по-лека :D :D

 

я я дай да ми подаде лоста, че таман не ми работи vtec-a ... :lol: и тежа с 300 кила отгоре

Магнума рекса му беше наличен преди 4 години мисля ... или 3 ... от отгава е тоталка до колкото се сещам :)

 

Между другото сте извратили пак темата ... въпроса беше за сток коли и е напълно безсмислено да се спори по въпроса - много близо до кантар са тия мотори в една и съща кола :)

и реално ще бие тоя дето може да кара ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте някво з6 за сверка :) за Пловдив става дума , аз съм с почти сток з5

Публикувано изображение

 

на теб ще ти дойда да те пробвам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги интересуваме дали някой е правил гонката црх или сивик 4г. с мотор д16з5 или д16а9 срещу сивик 5-ген. с мотор д16з6

 

lookcho, това е въпроса. И който ми каже, че вървят горе долу еднакво .... :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодата тежи 720кг дрифа е 4.44 първа 3.8 втора 2.2 .... горе долу като нареден сивик до сто километра съм около 6 , 7 секунди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хохо, тея предавки от какво са ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодата тежи 720кг дрифа е 4.44 първа 3.8 втора 2.2 .... горе долу като нареден сивик до сто километра съм около 6 , 7 секунди

Ааайдеее - отидеха и некои Б16ки! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анастасе, ако шкоНдата е 720 кг, и предавките ти са с тези предавателно числа, като нищо може и под 6 секунди да си, зависи и от гумите де:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам сетъпа не некой ами почти всички (да не кажа всички) b16-ки отпадат :rolleyes: !!! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

720 кила :rolleyes: задно и тези предавателни числа хах мисля че тая шкодичка е гейм оувър за огромна част от хондите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още по-хубавото, е че за да стигнат кончетата до задното на шкондата не минават през кардан и загубите са като на кола с предно, а не като на същата със задно :)

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

720 кила :) задно и тези предавателни числа хах мисля че тая шкодичка е гейм оувър за огромна част от хондите

...зависи на каква дистанция обаче :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото по начало и фабричния и мотор е там :) Добре е Шкодата, на 27-ми миналия месец не пропуснах да разпитам колегата собственик, като видях вдигнатия капак. Поздрави от куфара в червената MR 2. :):(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде има си тема за Шкодата в Проекти!Нема ли некой стоков ЦРХ З5 да застане срещу некой стоков ВТЕК малък?!? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ,че ще ползвам темата на колегата но тай като стана въпрос за Мини ме-какво оазначава добре направено Мини и дали върви повече от Z6, замислил съм се сериозно да правя на моето купе Д15Б7 мини ме разполагам някаде с около 1000+лв. Кои части ще ми трябват за целта.?Мини-ме включва ли и смяна на буталата примерно от Д13 или П29 бутала от д16а8.P.S. Mного станаха въпросите май :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоков З5,върви една идея повече от з6 с колектор,генерация и чип(сивик 5 ген).Тествано е !!!

Редактирано от murdera
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ще направя всичко възможно да бъда на месечната в Русе гледам има такива д16з5 там нека се замерим да видим идеята :blink: ...аз съм с Купе килата ще са предимство за тях,но за мен няма значение :huh:

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ,че ще ползвам темата на колегата но тай като стана въпрос за Мини ме-какво оазначава добре направено Мини и дали върви повече от Z6, замислил съм се сериозно да правя на моето купе Д15Б7 мини ме разполагам някаде с около 1000+лв. Кои части ще ми трябват за целта.?Мини-ме включва ли и смяна на буталата примерно от Д13 или П29 бутала от д16а8.P.S. Mного станаха въпросите май :D

Аз до колкото разбрах, ти трябва, всмукател от д16з6 или някакъв къстъм за модела, в-тек глава от д16з6, колектор,генерация,и компютър или се чипва твоя? Не е съм много запознат! Буталата не се сменяли, може една раздвижна ролка да си вземеш която може би ще спомогне нещо при настройването на колата и това е май? А и скоростите май се пренареждат?!Като цяло по темата разбрах че д16з5/А9 вървят повече от д16з6! Обаче и друго разбрах,че пък д15 миниме върви повече и от двете :D . Което значи ,че караш кола с малък данък,гражданска и върви повече от другите! И като цяло си е много оферта според мен, ако стоят така както си ги мисля нещата де! :D . Ако бъркам нещо нека ме поправят колегите!П.С. А сега ми изплува другият въпрос дали може д16а6 да се направи мини ме и каква ще е разликата спрямо д15мини ме-то?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако само си сложил една ВТЕК глава миними-то не върви повече от А9! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоков З5,върви една идея повече от з6 с колектор,генерация и чип(сивик 5 ген).Тествано е :D

http://vbox7.com/play:737e1df0http://vbox7.com/play:9bdc0715http://vbox7.com/play:e09bc4cbСега ги погледни добре тези клипове още отпреди 3 години може би.СИвика на баща ми е седан ( на тези клипове аз определено немога да карам)САМО ще кажа с 2-а Црх се гоних на писта сливен с единия два пъти.И ДВАТА ГИ УБИХ тоя синия наи близко ми беше на задната врата наи далече кола и малко назад.ТАКА СИВИКА Е СЕДАН Поне със 100-50 кг по тежък от Црх а (има само колектор и генерация).ПО ЦРх-те незнам какво е имало.. ( Единия Црх е на магнум мисля .. падна с многоооо )виж И ПРелюда бившия на колегата хронос 2.2 185 коня с чип (д16-ката ми е кола и половина заднего хроноса си го караше).А Да сивика е З7 затова сигурно е тази разликата от З6 хаха Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви са тия коли дето карате бе хораа?!? :D Баси 125конйовия седан, да върви наравно с 185конйов Прелюд!?! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който не вярва-да застава със сток или леко правена з6ца,с/у стоковата ми З5ца да види,че като говоря не приказвам :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...