Jump to content
TheOmen

Проблем с карбуратора...

Recommended Posts

Здравейте колеги. Карам Хонда Сивик 91 карбуратор... Проблема ми е следния: когато натискам газта за 1 секунда спира да поддава газ и почва наново... Тоест натискам->дави се->пак поддава газ... Говорих с 2-3 познати и ми казаха, че е от карбуратора - не впръсквал достатъчно бензин... Въпроса ми е някой имал ли го е този проблем и някой знае ли къде мога да се доверя да ми го правят или въобще къде мога да отида да ми го правят...? Опция също е да купя нов, но пак не знам нито от къде, нито какво...Мерси предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тоя симптом, който го описваш единия вариант е ускорителна помпа (тя забива муцуна, но беднее - не се дави), другия вариант е затиснат горивен филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ми препоръчаш къде да отида да ми кажат, нямам "познати" монтьори и не знам какво да вярвам и какво да правя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем колега,придружен с висок разход на гориво...Ходих на майстор "оправя ми настройки,смени ми и свещите и пак...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

другия вариант е затиснат горивен филтър.

Ако му се е запушил бенз. филтър ще беднее и във високите. Даже ще е по-зле от на ниски. Най-вероятно е както си казал отначало: ускорителната помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И все пак няма да ви се разсърдя, ако някой каже къде да отида... :dry: (София)

Редактирано от TheOmen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях темата и реших и аз да се оплача. Карам прелюд с двата карборатора, при мен проблемът е след 5100/5200 об/мин просто забива мотора си ръмжи колата не върви :). Ще проверя ускорителната помпа както казва колегата Kalmara като възмойен вариант. :dry: Относно това къде да отидеш за карборатора до колкото разбрах доста малко хора се наемат и наистина разбират от японските карборатоти. Моя маистор който ми прави всичко по колата ми каза "Оооо не " като му казах карборатор и аз търся също, ако намеря ще свиркам. Естествено Бултпако е 1 вариант но цифрата ........ :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде се намира "ускорителната помпа" ??? :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде се намира "ускорителната помпа" ??? :(

И аз точно това щях да питам...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дуал карба е най от доло . Ма непипайте там че тя няма нищо общо при 5к и нагоре :( .Най честия проблем на дуал карба е от маншоните от колектора към карбовете. Смуче въздух .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като смуче въздух се чува едно гадно свирене. Един фредн беше обещал едно време да направиме проба с едни тампони негова разработка, ама нещо му се закучи работата... :( Тия тампони се намират само в Хонда с поръчка и са по 180 или 200 кинта единия:cool: Временно решение е свалянето на въпросните тампони и умотаването им със "самовулканизираща се лента бишоп". Една ролка е стига да бая тампони и държи доволно :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не се чуват никакви звуци, просто се задавя Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че когато съм на газ не прави така Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:rolleyes: на газ ускорителната помпа не е пее в хора :lol: Нито ако имаш някой запушен жигльор, разкачен вакум и т.н. Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последно никой не може да ми препоръча къде да отида...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има спрей за карборатори от газта налепва сажди и като минеш на бензин е тъй ще покарваш и на бензин от време на време поне по няколко километра за да изчисти при мен спрея свърши работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал си същия проблем?Едит: Ако да, сподели име на спрея и от къде си го взел :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добри са на вюрт - имат спрей за почистване на карбуратори и течност ,която се слага в бензина (дават я за почистване на инжектори ,но мисля че и за карба ще стане) ... цената беше някъде към 15 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си сменял скоро бензиновия филтър - го смени ... за карба е пластмасов и няма повече от 5 лв. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спрея ми го подари един бифш колега когато се раздели с алфетата доста е изтъркан за това ще ти напиша какво пише на него carb&choke cleaner limpiador de carbuador made in U.S.A сайта им е www.abro.com незнам от къде го е купувал но ефект има от него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...