Jump to content
civicgonemad

Колко е безопасната компресия?(сгъстяване)

Recommended Posts

Колеги проекта който съм замислил е д15б2 блок, д16з6 глава инжекцион, компютър и делко+ п29 бутала. Та колко ще е безопасно да се сгъсти... за да няма гърмежи и да е така да се каже най-здравословно за самия двигател. Да може да се изкара оптималния максимум от двигателя.Благодаря предварително.

Редактирано от CivicGoneMad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги проекта който съм замислил е д15б2 блок, д16з6 глава инжекцион, компютър и делко+ п29 бутала. Та колко ще е безопасно да се сгъсти... за да няма гърмежи и да е така да се каже най-здравословно за самия двигател. Да може да се изкара оптималния максимум от двигателя.Благодаря предварително.

Сега първо "степен на сгъстяване" и "компресия" не са едно и също нещо :dry: По темата сега значи зависи какво искаш от колата с каква цел ;) но около 11,5 ще караш с нормален бензин 100 октана без добавки.От там нагоре 12 и нагоре става опасно ще трябва и "капчица" за бензинчето Редактирано от fresh4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде кажете ми каква е разликата най накрая между сгъстяване и компресия че ми омръзна все някой да ме критикува...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето един линк My link онлаин калкулатор за сгъстяване.От там на татък ти си правиш сметка колко CR изкаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви кажа от калкулатори ми е омръзнало... Вече не знам на кой от тях да вярвам... но този ми се струва най-подробният до сега. Дано да е верен. Поздрави! Темата е за заклюване или триене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на 12/1 няма да има проблеми със 100 октанов бензинПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за заклюване или триене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...