Jump to content
elen2die4

Мистериозен проблем

Recommended Posts

Първо ще уточня, че не разбирам толкова от коли, колкото ми се иска, но за това пък се радвам, че ви има!А ето го и казуса - оставям Хондата в сервиз за боя на една драскотина. Колата е на 3000 км:angry: Взимам я и нещо не върви като хората - средния разход се увеличава, трудно набира скорост, на 6-та с педала до край едва стига 80 км, а за 100-120 трябва да си стоя така още доста време. Преди малко ми светна и индикатора за проблеми със зареждането на акумулаторната батерия. Какво се е случило според вас???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой е имал нужда от нещо и ти го е сменил,в смисъл може да е взел твой инжектор и си е оставил стария :angry:,трябва да разучиш kakвo става,че някой те е наредил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

взели са ти турбото :angry: колега километрите същите ли бяха, след като я взе?според мен върни се в сервиза и им се накарай и им обясни какво ставааз като съм виждал какво правят някои работници с колите на хората лошо ще ти стане

Редактирано от tuning_mania

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Километрите са същите, бензина също, но то не е много трудно да се нагодят и да са бърникали. Тъпото е че става въпрос за официялрния сервиз на Хонда, от където не очаквах подобни "намеси". Мога ли да разбера със сигурност преди да отида дали са сменяли турбо, инжектор или каквото и да било???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на 3000 км:angry:

Щом е на 3000км значи е гаранционна /нова/ , а щом е нова значи си за официален сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колата е на 3000 кмПубликувано изображение

Щом е на 3000км значи е гаранционна /нова/ , а щом е нова значи си за официален сервиз.

 

Да, точно в официалния сервиз се случи това.... за съжаление....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат точно с Хонда, но мога да ти дам примерни препоръки:1.Отиди при някой от колегите от форума, които има съответната апаратура да се направи диагностика.При положение, че се регистрира в ЕКУ-то всяко свързване, ще можеш да разбереш дали в сервиза са я "диагностицирали" колата. Освен това може да се прочетат грешките в паметта и предполагам, дали нещо е затривано или променяно. Запиши си и актуалната версия на софтуера.2.Подкрепен от тази информация отиваш в "официалния" сервиз и искаш среща с управител, мениджър, супервайзор или както там се води. Заявяваш му оплакванията (без да разкриваш вече известната ти информация) и настояваш пред теб да се направи диагностика. Опитай се да разбереш с каква версия на софтуера идват автомобилите от твоята серия, за да я сравниш с тази в ЕКУ-то ти в момента.Интересно ми е какъв ще бъде резултата?Ял съм им попарата на оторизираните сервизи от всякакъв род - за електроника, в последните 4 години - на авто "специалистите". Навсякъде е едно и също!Това, че е официален сервиз, имат си фирмена политика и т.н. няма абсолютно никакво значение! Винаги ще има някой недоволен, некадърен, мързелив, който да иска да си отмъсти на някого или има по-добра оферта за твоята част. Логиката е, че понеже си в гаранция, на теб ще ти сменят частта безплатно. Обаче, доколкото ми е известно трудът е за твоя сметка.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, gena_bs!Можете ли да ми препоръчате колега от форума с апаратура за диганостика? И май като гледам, ще ми е изключително полезно, ако успея да намеря някой, който да дойде с мен по целия този "път", който описа! Ще пробвам да намеря някой приятел, но ми се ще да е хонда-познавач....П.С. Побеснявам всеки път като се сетя за всички тези мизерници в сервизите! Като видях колко добре са си свършили работата с боята, чак ми идваше да ги похваля навсякъде, където мога. И все си мислех, че това за "диагностиката" по сервизите е мит и на мен няма да се случи... Уви, заслужават яко да им приседне лакомията, дано да успея да го докажа и да им дам някакъв урок...;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е в гаранция я връщай при тях, не ходи при друг да не би да не ти признаят гаранцията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито колега сега ще си във експеримента също като мен дали мога да позная кои е сервизя как мислиш1 съвет от мене не подписвай никакви документи преди да си ги прочел и мисли със главата си не се оставяи да те водят чувствата успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;)Подписах единствено приемно-предавателен протокол, когато взех колата след боята. Не вярвам да е фатално - все пак не се очаква да проверявам как е двигателя, щом съм я оставила за боя. Уж... Благодаря за съветите, мисля да ги направя луди, ако наистина почнат да ми се дървят нещо. Само преди това трябва да я закарам някъде за по-професионален поглед....П.С. С риск да загубя доверието ви, ще уточня само че съм жена, понеже няколко пъти вече се обръщате към мен в м.род. Не че има голямо значение, но все пак:lol: Ще понеса стоически всички коментари за жените-шофьори :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колежке :) дай ни повече информация Акорда с бензинов или дизелов двигател е ? поне на мен не ми стана ясно ... Дръж ни в течение какво става с колата ти , защото в последно време зачестиха доста рекламациите към оторизираните сервизи , а това не е добре изобщо за марката :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега такива работи наистина не трябва да се случват но това е България :rolleyes: Мога да ти кажа какъв е познатия сценарий.Някои колега с изтекла вече гаранция отива при "майсторите" и им предлага цена за дадена част от "донор" много по ниска от официалната."Майстора" подменя часта и си прибира сумата :) Той знае че твоята е гаранциона и повредата ще бъде отстранена в техният сервиз.Голяма е вероятноста точно и той да ти обслужи колата при предявяване на проблема.При мен този номер го направиха само че в сервиз на друга марка :) Но светът е малък и по ирония на съдбата се сблъсках с "приемника".Историята е дълга такаче спирам до тук :D

Редактирано от fly-boy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензинова е!Това, което най-много ме вълнува сега е как мога да докажа намесата и да ги изловя, така че да не ми се правят на "майстори" и да не ми излизат и с версията за "задкормилното устройство":rolleyes: То никога да не си се качвал на кола ще разбереш че нещо се е случвало и колата не върви нормално. И те това много добре го знаят. Мисля да я закарам в ОМБРЕ да я погледнат и да ми кажат дали има някаква очевадна намеса. Ако не открият - ще стрелям напосоки като се върна в официалния сервиз. И да - непременно ще ви държа в течение! Това е един от най-силните ми козове - ако не се държат мъжки, непременно ще се постарая цяла БГ да разбере какво се случва в официалния сервиз на БУЛТРАКО!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се е случило според вас???

Връщаш се в сервиза и ги питаш тях.Накарай ги някой да кара колата заедно с теб.Ако те вземат на майтап има и по-висшестоящи от тях, тяхната шапка в Европа.Едно писмо ще ги накара да поработят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако не те вземат на сериозно както е казал колегата можеш да пишеш до шефовите им в Европа :rolleyes: Ако се стигне до там ще помагаме :)Искам да питам още ли ти свети лампата на акумулатора :)

Редактирано от atoma
Колега мнение може да �е редактира до 10 мин от пу�кането му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - ново 20 - днес почна да свети сигнализацията за заледен път - цял ден слънце и плюс 5 градуса, не знам вече кво става...Ще им я закарам следващата седмица и ще видя какво ще се случи! Непременно ще пиша :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я първо проверете клемите на акумулатора дали са затегнати :rolleyes: Боядисвал съм коли и винаги когато ги вкарвахме в гаража им разкачахме акумулаторите от съображения за сигурност :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

съвет от мене реви където трябва защото от десет кладенеца вода ще ти извадят

Редактирано от krakadal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Аз ако съм на твое място още утре сутринта отивам в Бултрако - час, мас да си гледат работата. Директно там... Ако не ти обърнат достатъчно внимание, или ако тръгнат да те баламосват нещо директно питай къде е управителя. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бултрако имат ли бояджиино,или ползват външна услуга?Дали не ги обвиняваме предварително?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не нямат бояджийско , но колата я оставяме на тях :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и резултата! Закарах я обратно в сервиза - диагностика, пътни проби, един час човъркане. Резултата накрая - "никакви отклонения" (само датчика за външната температура показал някакво разминаване, което фиксирали и това е всичко, което ми казаха). На пътя обаче колата в момента се държи много по-прилично! Тоест, случило ли се е нещо и какво - остава мистерия, но хубавото е, че поне на първо каране Акорда е перфектен! Дано да си остане такъв - тия дни ще го тествам по-сериозно.Благодаря ви на всички за съпричасността и на Мони за добрите съвети и помощта! :unsure:Поздрави и дано се засичаме из форума само по приятни поводи и теми!;):dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се , че края е положителен :dry: Явно са забравили да свържат някой кабел или даткчик и от там се е объркал компютъра - знае ли човек ;) За интервенцията плати ли нещо ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се е случило и как - не разбрах, но по-важното е, че в момента всичко е наред! :unsure: Не съм плащала за нищо.Всички се държаха много добре и отново съм горд и доволен собственик на Хонда :dry:Оле! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито ;) Сега я изкарай на магистралата и....... :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...