Jump to content
Ростислав

Прехвърляне на кола, без платен данък

Recommended Posts

Здравейте, мисля да купувам една кола, но собственикът не и е платил данъците. Има ли вариант да си я прехвърля и зачисля, а задълженията да си ги плаща той след време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Трябва да си ги плати, иначе не може да стане чужда собственост.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мисля да купувам една кола, но собственикът не и е платил данъците. Има ли вариант да си я прехвърля и зачисля, а задълженията да си ги плаща той след време.

Не,нотариуса ще иска бележка за платен данък за да прехвърли колата.Плати му ти данъка си го приспадни от цената на автомобила.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка не е плащан 4години, а колата е ЦРХ а9-ка. Данъка му е поне 130лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай му 500 лв и я вземай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

хаха дай ти

Редактирано от Tino
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Давай му 500 лв и я вземай :)

Обясни на нотариуса каква е ситуацията,оставете му ключовете и документите преди да финализирате прехвърлянето,отиваш с продавача да палтите данъка и си приспадаш сумата от цената на колата.Друг начин да я вземеш,ако той не може да си го плати не се сещам. Редактирано от S.Iliev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е нали давъците се водят на името на собственика, а не на колата :) според мен задълженията пак ще му останат след продажбата :?

Редактирано от Tino
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За да може нотариусът да прехвърли колата,продавачът трябва да представи бележка от данъчното за платен данък на автомобила.Ти хващаш продавача и отивате при нотариусът за да прехвърлите колата.Преди да финализирате сделката оставяте всичко при нотариуса с цел да си вържеш гащите и да не реши продавача ,че след като си му дал пари да палти данъка да се откаже и да не продава колата, и отивате да платите данъка.Връщате се при нотаруиса вече продавача има бележка за платен данък,разплащате се за колата,подписвате се и ти си взимаш новата придобивка и прилежащите и документи.Ти имаш задължение в 14 дневен срок да отидеш до КАТ да си извадиш голям и малък талон (евентуално смяна на регистрация)на твое име, а в ракмите на 1 месец да си откриеш вече нова партида в данъчното като вече данъка който ще платиш ще е за 2012 и това ще стане догодина.Задължението на продавача след сделката при нотариусът е да си отпише колата от данъчното като представи договорът за покупко-продажба и бележката за платен данък;

Редактирано от Tino
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да плати по банков път за последната година.Така ще може да я прехвърлите ,а остатъка от задълженията така или иначе си остават на него.Тях може да плати когато иска това теб не те касае :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така е,само дето с днешна дата за вписването в данъчното срока е 2 месеца.После глоба от 20 до 100 лв.(говоря за физическо лице).Но скоро доколкото чувам срока ще се намали драстично. За съжаление вече нотариусите не вземат бележки за преводи(още има по някое изключение....но).

Редактирано от vanko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за регистрацията важи за купувача.Купувача трябва да регестрира колата в данъчното до два месеца след покупката.А относно плащането по банков път минава навсякъде.Нали е въведено зада се избягва чакането и неодобствата.Ако някой нотариус ти направи проблем ставаш и отиваш при друг без да се обесняваш :D Пазарна икономика като не си ти друг ще е :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб колега,че е тъпо това с забраната за превода,но те съветвам ако имаш работа с нотариус в Пловдив да не експериментираш!Казвам го от опит.Ама така ще е като българина опорочава всяко удобство и го превръща в средство за измама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това са абсурдите в България :) " Царя дава пъдаря не дава" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такива сте отворковци и всезнайковци,че нищо не знаете

  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, ти наясно ли си? Мен ме интересува да си взема колата(да я прехвърля, регистрирам в моя град и да си я зачисля) неговите данъци не ме интересуват. И някой ако знае в кат дали ще ми искат платен данък?

Редактирано от Tino
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имате някои неточности в информацията момчета.Първо тежестта на данъка се сменя от момента на смяна на собственост,т.е. до днес (примерно) всичко трябва да е платено от Генчо,а от утре почва да се плаща от Пенчо.Не от следващата година а от деня на сделката при нотариус.Другото което е че нотариус няма как да ти я прехвърли законно ако има неплатени данъци от предния собственик.Третото което е (рабрах го миналата есен когато мой роднина се сблъска с това :)) е че дори и да минете нотариус (т.е. данъците са платени) пак може да имате проблеми ако предния собственик има други неплатени давания към държавата.Проблема в случая беше че продавача имаше натрупани неплатени осигурителни вноски!!ТОВА ИЗЛИЗА ВЕЧЕ в КАТ!!И сответно отказаха да регистрират там автомобила макар че беше минал нотариус,докато предния собственик не отиде да си изчисти "дължимите суми към държавата".Опичайте си акъла.Някои номера дето минаваха преди,вече не важат. ;)

Редактирано от MAD DOG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да де, но ако нотариуса си затвори очите....другаде(в кат или в данъ1ното в моя град) дали ще ми искат бележка за платен данък до момента

Редактирано от chris_barnes
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нотариусите до сега си затваряха очите.Сега малко от тях биха си затваорили очите, имайки предвид какви санкции ги чакат :)Така че, освен ако нямаш дядо, вуйчо, брат, баща, стринка, леля нотариус - съмнявам се някой да се съгласи да я продаде без платени данъци, пък ако ще и 2000 лева да са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да приемем, че нотариуса е готов...как мога да я зачисля, без да са платени данъците от предишният собственик. И мога ли да я зачисля, без той да я е отчислил от данъчното?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Декември 2010 си купих прелюда. стария собственик плати през банка 20лв даньк и пред нотариуса мина. Регистрирах си я в кат без проблем. Отидох в общината да я заведат на отчет и я заведоха без проблем. Обаче освен данька за 2011 който е 209 лв трабва да платя и още 20 лв за декември миналата година през която сьм придобил ноторялно колата, защото на практика стария собственик не е платил пьлния даньк за 2010 и аз си доплащам за месец декември 20 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето за това говорех :) Колега зада си сигурен еди питай нотариоса и да ти е мирна главата ;) Законите се менят всеки ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такива сте отворковци и всезнайковци,че нищо не знаете

А сега господин специалист да ни обясниш на нас отворковците и всезнайковците как точно става.А ако си свободен в сряда и можеш да помогнеш при прехвърлянето на поредната кола можеш да пишеш на лични.Благодаря за което предварително!Откога те търся!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Декември 2010 си купих прелюда. стария собственик плати през банка 20лв даньк и пред нотариуса мина. Регистрирах си я в кат без проблем. Отидох в общината да я заведат на отчет и я заведоха без проблем. Обаче освен данька за 2011 който е 209 лв трабва да платя и още 20 лв за декември миналата година през която сьм придобил ноторялно колата, защото на практика стария собственик не е платил пьлния даньк за 2010 и аз си доплащам за месец декември 20 лв.

ето това е точен и ясен отговор по този проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте .Явно никой не е продавал автомобил след нова г.От 01.01.2011 е влязло в сила нотариосите да изискват някакво удостоверение от даначните че нямаш задялжения.Аз си пазех за пет години назад бележките за платен данък ,но нотариоса не ми ги призна и ме изпрати за това удостоверение ,каза че без него нестава.В даначното ми взеха 10 лв. и ми го издадоха, според мен е само да ми вземат 10те лв.Всичко останало си е по стария начин .Моля колеги като господин милиционера тоест policaja да не се обиждаме .Няма как всеки да знае всичко,затова сме колеги за да си помагаме ПОМАГАМЕ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Декември 2010 си купих прелюда. стария собственик плати през банка 20лв даньк и пред нотариуса мина. Регистрирах си я в кат без проблем. Отидох в общината да я заведат на отчет и я заведоха без проблем. Обаче освен данька за 2011 който е 209 лв трабва да платя и още 20 лв за декември миналата година през която сьм придобил ноторялно колата, защото на практика стария собственик не е платил пьлния даньк за 2010 и аз си доплащам за месец декември 20 лв.

ето това е точен и ясен отговор по този проблем
Успех ти пожелавам. :angry: . Явно отново във всеки град системата е различна.Най-добре е да питате директно за условията във вашия щат)изглежда,че и тук сме преминали на отделни щати със собствени закони).И късмет :) . Редактирано от vanko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Искам да ви помоля за съвет понеже съвсем не съм на ясно....Искам да си купувам кола и днес ходихме да гледаме няколко.Харесахме една и се спазарихме,но се оказа,4е собственика не я зачислил в данъчното ,а колата е вкарана от Германия през 2008.Ходихме при няколко нотариуса и всички искаха декларация за платен данък..... Момчето каза,4е има познат нотариус,при който ще минем и без това,самоче с 20 лв. по-скъпо,но аз не знам след това няма ли да имам проблеми при регистрирането в КАТ и зачисляването в данъчното в нашата община?Ако някой знае нещо,моля да ми пише ще съм много благодарна :)Искам да попитам и още нещо: Не са ли доста 130лв. за преехвърляне при нотариуса ,при положение,4е колата е 1300лв?Няколко нотариуса ни казаха такива суми от над 100лв. възможно ли е или са някакви измамни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди месец когато купувах Рекса се сблъсках с подобен проблем само дето колата въобще не беше обявена в данъчното, минахме нотариус след кратък спор за въпросния данък и думите на нотариуса бяха че "продавачът носи отговорност за неплатения данък и се наказва с 5год. лишаване от свобода" и това беше цялата работа накара го да с еподпише на някъв документ и готово, сделката беше сключена в София.(ако има значение)Дано съм полезен.Поздрави!

Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,да и тази кола не е зачислявана в данъчното въобще откакто е вкарана в Бълария. Но не знам дали аз няма да имам проблем,когато отида да я зачислявам или пък в КАТ дали няма да ме питат как така е минала преглед,след като не е платен данъка.... С две думи мисълта ми е да не ми направят някаква глоба,за това че колата е вкарана 2008. ,а чак сега се записва в данъчното?Днес цял ден обикаляхме София от нотариус на нотариус.Май най-добре продавача да си я зачисли ,да си плати данъците и всичко да стане по законния начин,че да ми е мирна главата :) Не знам как може да има толкова безотговорни хора - 3 години да не я зачислят и да не платят данък,който най-много да е 30лв.Блаодаря все пак! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не би трябвало да имаш проблеми в КАТ а за преглед може да си минеш на мен никога не са ми искали платен данък, след прехвърлянето при нотариуса колата е твоя грижа а старите задължения си остават на предишния собственик ама то в България еднакво няма така че без да заблуждавам никой при мен така стоят нещата . Относно цените зависи наколко ще ти оценят колата Рекса го оцениха 700лв. и цялото прехвърляни ми доиде 80+лв, има некав финт да ти я оценят по застрахователна стоиност но не знам точно как стоят нещата.Поздрави!П.П За преглед пиши на ЛС(да не правя реклама) да те пратя при наши хора ;)

Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте .Явно никой не е продавал автомобил след нова г.От 01.01.2011 е влязло в сила нотариосите да изискват някакво удостоверение от даначните че нямаш задялжения.Аз си пазех за пет години назад бележките за платен данък ,но нотариоса не ми ги призна и ме изпрати за това удостоверение ,каза че без него нестава.В даначното ми взеха 10 лв. и ми го издадоха, според мен е само да ми вземат 10те лв.Всичко останало си е по стария начин .Моля колеги като господин милиционера тоест policaja да не се обиждаме .Няма как всеки да знае всичко,затова сме колеги за да си помагаме ПОМАГАМЕ

Полецайчето, ето това е точен и ясен отговор по този проблем. Искат удостоверение хората. Редактирано от sAsKE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте значи взех си кола която не е прехвърляна от главния собсвеник продал я на един друг я купил абе дълга и широка значи искам да си я прехвърля звънах на главния собственик на колата да я прехвърлиме и той ми каза,че не е плащал данаци и да му занеса АЗ 400 лв. да си плати данаците за да я прехвърлиме което според мен не  е нормално защото аз купих колата преди 2 дена и да му плащам данаците друг начин има ли за да си я озаконя? Моля помагайте...!!! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да е подписан договор няма как да си я прехвърлиш, а в случая собственика определя условията. Лошото е, че и на преглед без бележка за данъка не можеш да минеш.Иначе за зачисление на кола в данъчното или да мине на канала в КАТ- стария собственик какво е правил с данъците си е негова работа.Ако колата не е регистрирана и я регистрира новия, стария би трябвало да светне в системата и да си го е..т него за това му бездействие.В КАТ за регистриране на кола не ти искат данък. А в данъчното после си плащаш данъка от момента на покупката до края на календарната година + някаква такса . На мен ми взеха 5 и нещо преди 3 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи колата си минава на преглед по другия начин :Д обаче на мен не ми пречи да я карам и така но искам да си я озаконя намое име в моя си град какво трябва да направя ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да получиш договор за покупко- продажба и да я прехвърлиш при нотариус.После, КАТ, данъчно и си ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ама тоя собственик май не е в час.

Или ти нямаш нотариално заверен договор ?

При Нотариуса отдавна искат платен данък !

 

Ако имаш нотариално заверен договор за покупко продажба - то си карй с тези номера пък главния собственик ще си плаща данъка и евентуално ако те снимат с превишена скорост пак той ще плаща :yes:

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...