Jump to content
Хонда_мания

Може ли да сменя двигателя

Recommended Posts

Извенете ме за баналния вапрос но карам сивик 5 хечбек а мотора е d13b2 и нешто не ме радва(малак ми е) и важможно ли е да го сменя с по голям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно :dry: И то с какъвто си пожелаеш :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, според мен най- удачни суапове са: D16Z6, B16A2(тези 2та влизат в коша без преправяния),може да пробваш и с B18, K20A, а откъм коне всички тези ще те радват, защото са с vtec система, дори D16Z6, който е 125 коня си нямаш на идея колко върви. Но да знаеш че задължително ще сменяш и бензинови пътища + резервоар(не съм сигурен за него), както и генерацията(с по- голям диаметър), също така и инсталацията с компютъра. Дори и спирачките.Поздрави и успех със суапа, ако има такъв!п.с. ма си смени името, че тва 'газара' малко ме дразни като дума(нищо лично, колега)

Редактирано от TuNiNG_MaNiA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш един резервоар от д15-ка с помпата и си готов , бензиновите пътища ги оставяш от д13 стават :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,Прочети първо тия теми...http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44368http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=19826Д16 или б16ка/особенно/ под 150 трудно. Състояние неизвестно.Ако толкова ти е мерак можеш и д16ка да си вземеш, външна помпа и дуал карб ...Но това са кинти колкото цялата кола :dry: Прочети 2те теми. Доброто е, че можеш да я правиш по малко и на части/ днеска карб,другия месец д15кова или в-тек кратуна и т.н./Каквото и да решиш ти пожелавам късмет и успех :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много важен момент в тунинга е планирането. Сядаш и си казваш - добре, аз колко пари съм готов да дам? Крастата ми истинска ли е, или ден до пладне? Търся ли икономия и ниска инвестиция, или търся кеф? След като решиш (ама наистина) дали искаш да продължаваш да караш тази кола или тя е нещо между другото, тогава вече решаваш по този мотор ли ще чоплиш, друг ли ще слагаш и тн. :dry: Не са важни цифрите, а вървежа и кефа, който ти доставят. Ако се захванеш да правиш този мотор, да знаеш че коне не се набутват така лесно в конюшната :dry:Успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, да речем, че почваш да ъпгрейдваш D13 двигател. Слагаш това, сменяш онова... така... 300-400, айде 500 лева(примерно). Колата става 100-110 коня, ама започва да ти гори повечко(колкото 1.6 примерно и повече дори) и се стига до един момент в който ще искаш да върви още повече, но няма накъде повече да се ъпгрейдва, или ако има, ще е за сума над тази за смяна с друг двигател. Така че аз не виждам никакъв смисъл да ъпгрейдваш D13 мотор, освен ако не целиш нещо от порядъка на 90 коня, примерно да се пуснеш с някоя D15-ка и да я издухаш. Просто казвам, че инжинерите са измислили оптималния вариант от икономия/вървеж в лицето на по-големите двигатели(1.6), така че те съветвам да смениш двигателя, понеже и аз карам Д13-ка и съм слагал на двигателя това- онова, и после ме е яд защо съм дал парите за глупости, и не съм ги събирал, та досега щях да съм с Б16.п.с. послушай и колегата chris_barnes

Редактирано от TuNiNG_MaNiA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като карам моята д13ка не се паля за малки витеци :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама си сложил пари колкото да си беше взел един двигател Д16, нали? :DТова не е офтопик, да подчертая, а е в подкрепа на това, че тунинга и кефа струват пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като карам моята д13ка не се паля за малки витеци :D

Прескачаш ли малките витеци вече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не се прескачате , по въпроса е писано има и търсачка има и доста добре описано всичко .П.п автора ако му се чете да ми драсне два реда ще му пратя линкове на теми от форума ,ако го мързи да търси .http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=57499пет теми по надоло .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...