Jump to content
росенKN

принудителен празен ход

Recommended Posts

Колеги,видях на едно рено газовата беше вързана през релето което спира притока на бензина при при принудителен празен ход(по инерция на скорост когато оборотите са над 1200).Някои правил ли е това на ХОНДА или да знае поне кое е и къде се намира въпросното реле.Аз лично се интересувам за F20Z2 но предполагам че всеки би искал да намали разхода си на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това рено, с карбуратор ли е, било?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,видях на едно рено газовата беше вързана през релето което спира притока на бензина при при принудителен празен ход(по инерция на скорост когато оборотите са над 1200).Някои правил ли е това на ХОНДА или да знае поне кое е и къде се намира въпросното реле.Аз лично се интересувам за F20Z2 но предполагам че всеки би искал да намали разхода си на газ

Леко е безсмислено. Онзи ден в халдуербг се разисква точно това, но има проблеми:1- колко си лислиш че ще спестиш като разход?!?2- проблемът е че системата е "инертна" и клапанът трябва да е много близо до двигателя, за да не гасне колата (спускаш с 1200 оборота, натискаш съединителя да превключиш и ...) . Човек реализирал системата твърдеше че 50см от клапана до двигателя са много и в описаната ситуация колата угасва. Като идея не ми харесва в наклон да останеш без серво и хидравлик ана волана.3- Ако за ползването на двигателна спирачка, аз в такива случаи просто минавам на бензин и си я ползвам. И така дори пестя повече пари (щото на празен ход пестя бензин не газ :ph34r:), пестя нерви, НЕ пестя от сигурност.Eто я темата http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=193974Вариант - слагаш газов инжекцион, там си има честен ППХ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях мислил върху нещо подобно но със бутон което спира газта и още един бутон на самия педал на газта (нещо като копчето на спирачката) което отново я пуска. Схемата е много проста буквално с едно реле и един бутон на педала на газта и едно бутон например на скоростния лост може и да са 2(и за включване ако спираш и не възможно да чукнеш газта) и един светодиод за индикация на състоянието.Идеята е че щом видиш че имаш по дълго спускане натискаш копчето и клапана на газта се изключва и като свърши спускането и докоснеш газта той отново се включва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Значи реното беше моноинжекция ако не се лъжа.При мен клапана на газта е на самия изпарител а от изпарителя до дросела(там се влива газта) са около 35см.Мисля че няма да има проблем при 1200об. защото когато колата работи на бензин на ниски (900об/м)при превключване от бензин на газ оборотите падат до около 600 и после се връщат на 900 но колата не гасне така че се предполага че няма да има и проблем при 1200 а и опита не изисква никакви инвестиции,просто незнам кое е вапросното реле което сработва в този случаи и каде се намира.Естествено не очаквам да пестя по 3л/100 но мисля че ще има някакъв ефект особено в използването на двигателя като спирачка защото при каране на газ този ефект почти изчезва,докато на бензин е по добре изразен-поне при мен е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички е така с ппх.Що пишеш като модератор - такъв ли си??? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не съм модератор?Кое имаш предвид в писането,може би шрифта?-няма никакав умисъл всичко е случаино.И все пак някои знае ли къде е въпросното реле? Редактирано от росенKN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...