Jump to content
nakata

защо няма мнения за Honda Accord 6-та ген. 1.6,16V-115к.с.

Recommended Posts

здравейте от доста време съм в форума но до сега не съм прочел мнения за Акорд 1,6 16v 115кс,ако може малко мнения

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен , че е муден и тромав двигател за това купе и аз не съм засичал :lol: Лично аз виждам смисъл от такъв двигател с цел икономия ,т.е. дооста спокойно и плавно каране , без агресии и т.н. :) Или иначе всичко останало важи за пълната гама разновидности от тази генерация - окачване , пластмаси , возия , поддръжка :D П.П. Предполагам , че говориш за 6-те генерация - нали така ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да наистина ме интересува от гледна точка на икономия а дали подлежи и на газифициране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като имаш желание да я газифицираш какъв е проблема да е по-голям двигател - годишен данък ? От опит ти казвам , че малки двигатели на големи купета освен , че не вървят и харчат повече от очакваното :) Не очаквай от подобен Акорд разход 7/100 в градски условия на бензин , но можеш да очакваш 6/100 извънградско ако караш до 90-100 км/ч :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано аз едвам успявам на Сивика (1,5 114 коня) да докарам 6/100 извънградско със спокойно каране, така че за Акорда това сигурно ще е рекорд (има рима).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип за 1,6 гражданската е по малко същото важи и за данака а за разхода не очаквам да е по малко от 7 извън града и около 10/11 в града и сега карам 1,6 на газ 9 извън града 11 в града ,значи по купето и окачването е еднакво с по големити мотори това е добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото не важи за данъка..доста над 100-те коня е а и колата ти ще бъде под 14 години ..така ,че очаквай данък около 160-180 кинта според местоживеенето...Tino е прав...не очаквай чудеса..п.п...колега Tino драсни една темичка най-накрая какво точно се случи с дизеловия акорд..

Редактирано от Едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да обаче правя разлика /160-180/и /220-250/ за по големите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за данъка ето един сравнително верен калкулато като разликата ще е максимум +/- 15 лв според общината в която се води, че живееш.А за съответно Акорд 1.6 и 1.8 разликата е 15 лева на година, но по-големия мотор си заслужава тази инвестиция. :D

Редактирано от AuruMoon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговорите но по принцип няма мнения за този мотор за това попитах интересно ми е как HR-V с1,6 105кс или Stream с 1,7 125кс които е мини ван имат такива характеристики като добър разход и ускорение а акорда толкова ли е заспал имам колега с Voivo40 с1,6 мотор казва самолет много върви малко гори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно Волвото нито върви толкова ,нито гори малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...