Jump to content
sand0

ЗащУ е най добре оригинални Хонда кабели за свещи?

Recommended Posts

Ей тука пише защо:http://www.vtec.net/articles/view-article?article_id=8680

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или казано на български (или поне така си мисля !!! ):

 

Една от най-дискутираните теми за тунинг на Хонда е относно афтърмаркет кабелите за свещи. Те често са предлагани с обещания за "по-добра" и "по-силна" искра, което предполага по-добро изгаряне и повече мощност. "Задклавиатурните тунинг специалисти" :lol: , ентусиастите и дори механиците са дискутирали как заводските Хонда кабели са щели трудно да дават добра и постоянна искра (особено във високите обороти на Хонда VTEC). Афтърмаркет кабелите пердлагат по до-добра, "голяма" и по-постоянна искра във високи обороти и затова и повече мощност. Но до колко са верни тези твърдения?

 

За да разясни въпроса веднъж за винаги, TOVA помоли Dynojet Far East да направи дино тест.

 

Използваната кола е JDM Honda Integra XSi с двигател B16A.Заводските кабели в най-добрия случай са вече на 8 години. В такава ситуация, много хора биха препоръчали смяна с афтърмаркет, поради захабяване (и от там липса на добра искра) на оригиналните.

 

Колата е била обслужвана редовно (на 5000км или 3 месеца - което прехвърли първо), използвайки оригинален маслен филтър и Mobil-1 синтетично масло. По време на теста всички неща по подръжката са нови - свещи, филтри и дори маслото в скоростната кутия (също оригинално на Хонда). Също така инжекторите са били почистени преди по-малко от 4 месеца.

 

Афтърмаркет кабел номер 1 представлява всепознатия 8 милиметров силиконов тунинг кабел. Той често е предлаган чрез пряко сравнение със заводски такъв.Двата кабела се поставят един до друг на специална остановка. При заводския искарата е трудно забележима и слаба. След поставянето на тунинг кабела, искрата се откроява ясно като силна и ярка. От тази "убедителна" демонстрация човек умозаключава, че наистина ще има положителен ефект за мощноста.Не се срамувам да призная, че аз самия съм купил 3 комплекта такива кабели в по-ранните си дни на притежател на Хонда (когато карах модели с едновалови двигатели :lol: ), здраво убеден от демонстрацията и силно вярващ, че съм усетил подобрения от тях.

 

Афтърмаркет кабел номер 2 е така известния NGK "син" кабел NGK Hyper Silicon. Имайки същите размери като стоковия (и предимството от директна смяна), NGK е кабел, който дори HKS препоръчва пред заводските. Обяснението се състои в по-дългия им живот и разбира се типичната "по-добра" искра. Всъщност на кутията им се твърди, че правят 130% по-добра искра - от там и повече мощност.

 

Дино тестовете са изпълнени един след друг, с минимално забавяне, колкото да се изключи двигателя и да се сменят кабелите. Да пристъпим по същество. Трите дино теста са представени долу, като зелената крива е на заводските кабели, червена за 8 милиметровия тунинг кабел и синя за NGK.

 

Публикувано изображение

 

Точните данни за мощноста са премахнати от графиката за да бъде по-изчистено сравнението. Най-важно е да се отбележи, че заводските кабели са дали най-високата и най-плавна крива. Също така се вижда как двата тунинг кабела правят "засечки". Това си проличава ясно от техните неравни криви, особено във високите обороти на VTEC зоната. И при двата мощноста е почти еднаква, като тя дори е с около 1 конска сила по-малко от заводското. Забележете че дори на 8 години, при стоковите кабели мощноста е най-висока. Учудващо, те нямат "засечки", за тазлика от чисто новите NGK.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука пише защо:

То хубаво пише, ама от кога Хонда прави кабели ? :lol: Това не е ли поредният рекламен трик, за да си продават кабели на космически цени ? Аз все си мисля, че "оригиналните Хонда кабели" са я NGK я Денсо .. !!!
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука пише защо:

То хубаво пише, ама от кога Хонда прави кабели ? ;) Това не е ли поредният рекламен трик, за да си продават кабели на космически цени ? Аз все си мисля, че "оригиналните Хонда кабели" са я NGK я Денсо .. ;)
Добре де,ти направи ли си труда да видиш колко струват ОЕ кабелите поне?Аз като човек който съм си купил 2-3 комлекта вече смея да твърдя че са на страхотна цена.Говоря за щатската разбира се,не за тази на Бултрако.NGK не са по-евтини.Пък кво значение има дали в пликчето на Хонда е друга марка-факт от линка е че работят по-добре от NGK конкретно.Представи си следното-Хонда прави поръчка за такива кабели на NGK за 10 000 000 такива комплекта,произведени в заводите на NGK но по спецификация на Хонда,разбирай структура,материали и т.н.При което NGK е задължена да подпише договор,че след изпълнението на тази поръчка няма право да произвежда собствен продукт с идентична структура,материали или квото там имат като know-how от Хонда.Сега разбираш ли защо едните са по-добри от другите,дори и да са правени под един и същи покрив?Другото е че като бачках в Ауто плюс най-евтините комплекти кабели на Bosch за най-масовите кочини от немски произход бяха 50-тина лв.Но имаше доста други често срещани немски дараци,дето кабелите им бяха по 100-120лв пак Bosch.Да,може Bosch да им е на оригинално вграждане,но като ги купуваш от тази фирма цената е чувствително надолу от оригиналната.Така че не виждам кое му е скъпото на комплекта кабели на Хонда и къв им е толкова зора да ни ги пробутват с уж търговски трикове като този линк?По спомен казвам само , че за Н22А както и за F22B5 кабелите бяха около 100лв в САЩ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука пише защо:

То хубаво пише, ама от кога Хонда прави кабели ? :wub: Това не е ли поредният рекламен трик, за да си продават кабели на космически цени ? Аз все си мисля, че "оригиналните Хонда кабели" са я NGK я Денсо .. :rolleyes:
Точно това си е -РЕКЛАМЕН ТРИК , с цел увеличаване на продажбите ;) А кабелите за фабрично вграждане във хонда са на фирмата Нипон Денсо - DENSO!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест денсо правят ЕДИН и същ по качество кабел? Както ХОНДА правят всеки модел с фул екстри няма какво повече да надстроиш?Да го обЯсним с керамични плочки. Има 1во, 2ро, 3то и за България качестео на едни и същи плочки :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука пише защо:

То хубаво пише, ама от кога Хонда прави кабели ? :D Това не е ли поредният рекламен трик, за да си продават кабели на космически цени ? Аз все си мисля, че "оригиналните Хонда кабели" са я NGK я Денсо .. :lol:
Точно това си е -РЕКЛАМЕН ТРИК , с цел увеличаване на продажбите :rolleyes: А кабелите за фабрично вграждане във хонда са на фирмата Нипон Денсо - DENSO!!!
Как си толкова сигурен каква марка са,след като толкова народ се чуди по света над този въпрос?Ако съдиш по някоя 10+ годишна кола , дето е дошла с кабели на Denso от вън - не е обективно това заключение или по-точно е безпочвено.И какви са тия паранои с тия рекламни трикове,не ви разбирам,честно?Хората ви продават готов продукт-автомобил в случая.Той съответно има доста детайли под капака си и не само там.Когато е в гаранция трябва да си купувате абсолютно всичко от дилър на марката,така че ТЕ СА ДЛЪЖНИ ДА ИМАТ КОМПЛЕКТ КАБЕЛИ С ТЕХЕН ЕТИКЕТ.Същото важи и когато колата не е в гаранция,а просто сегашният й собственик кара Хонда и иска части за нея-затова влиза в дилъра на Хонда и си пазарува.Какво очаквате-от Хонда да му дадат кабели с опаковка на Denso или NGK?Звучите несериозно ако наистина го мислите.Проумейте най-сетне как се върти колелото в този бизнес,защото това е бизнес.Вместо да говорите за рекламни трикове и колко сте измамени всъщност,като бабички на пазара.
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли наблюдения конкретно над кабелите на MSD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво излиза ,че стоковите кабели са по добри от тези силиконови спортни кабели на 10.3 мм така ли ? Цяла вечер се чудя дали да си поръчам и аха да го направя и видях тази тема Публикувано изображение ДАйте съвети Публикувано изображение И какво ще кажете за марката MVS ?

Редактирано от LsD
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗащУ на ей тези свещи които са така наречени "ГЕНУИНЕ" пише Denso? Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Редактирано от civicgonemad
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти какво искаш да пише ВМЗ ли???След като Денсо и НЖК произвеждат свещите за първоначално вграждане нормално е и това да пише на тях.Някоя по-стара тема да събудите???

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...