Jump to content
G.Petrov

Honda Civic 1.6 Vtec 2005

Recommended Posts

Здравейте на всички :P Имам намерение да си купуват Honda Civic 1.6 Vtec 2005 година - с две врати;) Това ще ми е първа кола и съм пред голяма дилема:D Поразгледах останалите теми по форумите но някакси неможах да придобия нужната ми информация;) И така - интересуват ме всякакви мнения, особено ще съм благодарен ако те идват от хора имащи наи малкото такъв двигателZzz Едно от най-голямите ми притеснения е обслужването и поддръжката занапред - ако може да ме информирате за някои ориентировъчни цени, какво се налага да се ремонтира, да се следи по често:D Благодаря Ви предварително ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При този двигател, ако излезе читав - следиш кога трябва да сменяш маслото, филтрите и това е ..... А окачването и купето са като на всеки друг Сивик 7-ма генерация. Ако си семеен - съветвам те да търсиш четириврат. Късмет с избора :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При този двигател, ако излезе читав - следиш кога трябва да сменяш маслото, филтрите и това е ..... А окачването и купето са като на всеки друг Сивик 7-ма генерация. Ако си семеен - съветвам те да търсиш четириврат. Късмет с избора :D

Звучи добре, но все пак какво ще рече "като на всеки друг Сивик":rolleyes: Както уточних не съм запознат :) Как варират цените на често сменящите се части? И колко често?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
The Car !!! Това съм си харесал. Според мен изглежда много добре но ме притеснява цената - евтина ми се виждаПубликувано изображение При евентуален оглед за какво трябва да гледам и внимавам??? Редактирано от G.Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Car :angry: Това съм си харесал. Според мен изглежда много добре но ме притеснява цената - евтина ми се виждаПубликувано изображение При евентуален оглед за какво трябва да гледам и внимавам???

 

Цената е добра, но задължително при оглед пробвай всяко копче, което се вижда: климатик, централно, ел.стъкла и огледала и т.н. и особено, ако свети някоя индикация на таблото като абс, еърбег, епс или друго, което не изгасва. Не че е непоправимо, но можеш да използваш всичко това, ако си й мн навит, да сваляш от цената. Питай продавача дали е боядисвана, и ако ти каже не, значи ще те излъже и за др неща, тъй като от снимките си личи мн ясно - даже не са се постарали да запомнят кой надпис отзад стои отляво и кой отдясно "Спорт" и "Сивик ;). Дразни ме, че са й махнали ориналното СД или каквото е било там - аз никога няма да дам такава добра сума на гнусния джамбазин за кола без никаква музика, дажеи тонколоните не можеш да изпробваш дали работят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Car :angry: Това съм си харесал. Според мен изглежда много добре но ме притеснява цената - евтина ми се виждаПубликувано изображение При евентуален оглед за какво трябва да гледам и внимавам???

 

Цената е добра, но задължително при оглед пробвай всяко копче, което се вижда: климатик, централно, ел.стъкла и огледала и т.н. и особено, ако свети някоя индикация на таблото като абс, еърбег, епс или друго, което не изгасва. Не че е непоправимо, но можеш да използваш всичко това, ако си й мн навит, да сваляш от цената. Питай продавача дали е боядисвана, и ако ти каже не, значи ще те излъже и за др неща, тъй като от снимките си личи мн ясно - даже не са се постарали да запомнят кой надпис отзад стои отляво и кой отдясно "Спорт" и "Сивик ;). Дразни ме, че са й махнали ориналното СД или каквото е било там - аз никога няма да дам такава добра сума на гнусния джамбазин за кола без никаква музика, дажеи тонколоните не можеш да изпробваш дали работят
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а те са 4 и са добри. Виж на таблото като е запалена дали показва реален разход /100, като натискаш копчето за зануляване се стига до него. Всички бели пластмаси в купето са или боядисани или афтърмаркет ( а пък чистачките :angry: ). Джантите не са оригинални, но са готини. Хондата е ЕП2, които са 110к.с., питай го що тая е 116! Като модел това е мн добър Сивик и ще му се кефиш, ако е читав. Толкоз от мен, др не ми се набива на очи.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а те са 4 и са добри. Виж на таблото като е запалена дали показва реален разход /100, като натискаш копчето за зануляване се стига до него. Всички бели пластмаси в купето са или боядисани или афтърмаркет ( а пък чистачките :unsure: ). Джантите не са оригинални, но са готини. Хондата е ЕП2, които са 110к.с., питай го що тая е 116! Като модел това е мн добър Сивик и ще му се кефиш, ако е читав. Толкоз от мен, др не ми се набива на очи.

Благодаря ти много ;) Какъв ориентировачен разход /100 дават тези модели??? Аз гледах фабрично че са: Разход на гориво в смесен цикъл (литра на 100 км.): 6.7 Разход на гориво в градски цикъл (литра на 100 км.): 8.7 Разход на гориво в извънградски цикъл (литра на 100 км.): 5.5 И пак ми остава въпроса за ориентировъчни цени по поддръжка, толкова ли са скъпи колкото всички говорят??? Редактирано от G.Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ми набива на очи кривия капак/решетка откъм шофьора :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ми набива на очи кривия капак/решетка откъм шофьора :unsure:

Аз пък това не го виждам ;) Има нещо, но....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми прави впечатление волана. Моят е на 200к км и не е толкова изтъркан......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не му мисли много сивика изглежда добре аз на твое място ако ги имам парите бих го взел колкото до вратите само 2 врат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори двувартката е доста широка, като кола, но пак го има СДС (стани да седна) по средата на някой бул. :wacko:Колата е готинка колегата за капака е писал около фара не обикаля по равно, а някак накриво върви. Имай на предвид, че изглежда някой си е поиграл да изглежда спортна (може и да е по спортувал с нея :bow: което не знам колко е хубаво).http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=56109&st=0&p=1057179914entry1057179914

Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Code, не се излагай бе, батко... Моля те...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Code, не се излагай бе, батко... Моля те...

Нещо не разбирам какво се възмущаваш??? Сподели:wacko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Code, не се излагай бе, батко... Моля те...

Нещо не разбирам какво се възмущаваш??? Сподели;)
Прав е колегата, ако си харесаш някоя, качвай я на платформа и в някой сервиз(в който не им е първата, ако е възможно) да ти кажат, защо някой някъде е решил да я хвърля(продава).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги прави ми впечатление че всички Honda Civic 7gen по автокъщите са на около 100 000 км. Каква може да е причината???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как каква - сите са карани от баби и дядовци :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което видях по снимките на този сивик е подпрян във бронята отпред във ляво бронята е хлътнала и със сигурност нее правена което нее зле няма кола която да е карана и да нее подпирана хората са прави качваи колата на репатрака и във първия сервиз дето им имаш доверие да я погледнат ако си заслужава я взимаш и се радваш на късмета си какъвто и да е тои успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...