Jump to content
Т.Иванов

Въпрос относно акомулатори

Recommended Posts

Магнет Марели (така мисля че се казваше), в момента в МЕТРО са по 90лв/45ампера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AC Delco, Banner.На старата кола бях с първите и никога не съм имал проблем с акумулатора, който не знаех кога е закупен дори. А що ток съм давал, особено зимата....Сега на Хондата съм с Banner - същия случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Бош от 1 година , 45 ли 42 ампера не можах да запомня, т.к работи безотказно и не ми е правил проблеми и не съм го поглеждал, ама ще го погледна после като сляза до колата .Слушали сме музика цяла вечер без да е палена колата, от флашка и не мърда + това имаше закачена крушка да ни свети, за да не бъркаме чашките.Струваше миналта година, купих го от Попово за 149лв с 3 год гаранция е.Това е, мисля че е добър избор, времето ще покаже.

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Варта бягай надалеч. Както си палиш без проблем изведнъж спираш а палиш т.е. като българските. Бош-а ако е истински е добър, но скъп. Лошото е, че има много ментаци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш си ACDelco и забравяш, най добрите са на нашият пазар - мисля че и на теб ти трябват : размери 230/130/200, десен плюс, 45 (Ah), 12V, 330EN (a)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно такъв е ;) ами утре ще разгледам магазините и ще разпитам Благодаря на всички за инфото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой знае ли магазин във Варна където продават ACDelco ?? и колко струва ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че около жп. гарата съм засичал , но не помня кой от всичките беше (нищо няма да ти стане ако ги пообиколиш ;) ) Но мое лично мнение е ,че съм за BOSCH .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колеги - вносителите на ACDelco са на онази улица на ЖП гарата, където е обръщача на автобусите, имат размера за нашите коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз за 3години съм с гигават и е пушка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Варта бягай надалеч. Както си палиш без проблем изведнъж спираш а палиш т.е. като българските. Бош-а ако е истински е добър, но скъп. Лошото е, че има много ментаци.

Колега незнам на каква Varta си попаднал,но сигурно е била турска.BOCH-ако е германски,но мн трудно ще намериш.Според мен AC delco и Varta(германска).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В далечната 2001 си купих корса беше внос от Австрия с БОШ 2005г я продадох на 1 колега от работата (без да я прехвърляме) след още 2г той я продаде на друг човек ,който ми се обади да я прехвърлим нотариално веднага щом видях колата се сетих за акумулатора --беше същия :shifty: А ми се е случвало да забравя плафона да свети 2 дни след което му дам ток с кабели от друга -работи 10 мин и всичко е ок !! Аритметиката е проста 6г + незнам колко преди това е купуван :D Дано съм бил полезен мисля че 140 лв си заслужават БОШ СИЛВЪР е АКУМУЛАТОРА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за AC Delco. На Civic-a съм с такъв. Преди седмица взех и за Accord-a. Цената беше 197 лв., за 62 Ah, 540А. Аналогичен на Bosch беше 188 лв. (става въпрос за Bosch Silver, серия S4). И на двата им дават 3 години гаранция, но за AC Delco не е необходимо да ходиш за заверка след монтажа и регулярни прегледи.Предишния акумулатор на Vectra-та беше Bosch Silver, 55 Ah. Изкара малко повече от 5 год. За качеството на AC Delco колегите са споменали вече. Аз лично се спрях на него (когато трябваше да сменям на Civic-a), след като един приятел ми се похвали, че кара вече 8-ма година с такъв и не е мръднал. А доколкото знам и продължава да си е с него. Колко ще изкарат моите - времето ще покаже, засега съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е всеки да препоръча това, от което е доволен. Боклуците с благозвучни наименования на пазара никак не са малко, като много от тях са любители склададжии. Не е лошо при покупката да се наблегне на дата на производство, както и гаранционните условия - най важното. Всеки препоръчва това, от което няма оплаквания, но тук в България акумулатора купен преди теб е твърде вероятно да е различен, въпреки щампите:shifty:

 

BOSH, VARTA, EXIDE (случаен експеримент..) не осигуриха стартов ток като заменения (Хонда, не тяхно производство естествено) С всичките пали безпроблемно, но.. :D

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички че така се отзовахте на темата Купих си бощ 45 AH :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните VARTA, Bosch и горе долу OPTIMA са най-добрите акумулатори на пазара...! Баща ми едно време е правил акумулатори, а сега заедно тестваме и чат пат реставрираме и възстановяваме "изпуснати" от немърливост акумулатори....Ако искате вечен акумулатор, един от тези двата (трите) е верния избор, но гледайте да е оригинален, най-добре си внесете!

 

П.С> Ако си вземете от новите сухи акумулатори с гел на VARTA или BOSCH, няма да сбъркате - много по-издръжливи, изключително добри характеристики дори при много ниски температури, липса на изпаряване на електролита и много по-непретенциозни към зареждане!

 

П.П.С> Не се пише акумОлатор, а акумУлатор...

 

Наздраве!

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с маняшки акумулатор ХОНДА като тоя, но 45Ан :) и съм доволен на колата е 2 години със сигурност от както е в България. Колата е внесена от Германия с него и не знам на колко годиние, но е пушка за сега ! :P

Публикувано изображение

Редактирано от Gaze.bg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двете коли съм с Варта 45 ач (единия е на три години другия е почти на половин година) Много съм доволен.!, чел съм на доста места Варта и БОш били еднакви със различни лепенки.(колега пише се АКУМУЛАТОР) :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с маняшки акумулатор ХОНДА като тоя, но 45Ан ;) и съм доволен на колата е 2 години със сигурност от както е в България. Колата е внесена от Германия с него и не знам на колко годиние, но е пушка за сега ! :blink:

Публикувано изображение

 

Тия акумулатори са производство на PANASONIC Япония, специално за Хонда....Това поддържано както трябва ще изкара много години...

 

П.С> Я ми намери и на мен един такъв :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено тук успях да ги намеря срещу 88,11 Евро :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...