Jump to content
Jderov

Хонда Риджлайн

Recommended Posts

Здравей те, нов съм в форума :cool: От близо 6-7 месеца имам Хонда, но чак сега се регистрирах. Виждам,че има много тунинг информация за други модели Хонда,ако може някой да помогне и за моята.... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в нашия форум... :cool:Уоооу :cool: това е уникален автомобил...нетипичен за нашите географски ширини....Я качи някакви снимки на машината :):D С какъв мотор е този "мъник" 3.5L V6? :cool: До колкото знам, първия такъв дзвер е пуснат 2005-та, твоя коя година е?

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи и добре дошъл в форума!Би било хубаво да споделиш с какви спецификации/година е въпросната джипка и да се надяваме че някои ще ти бъде полезен,защото може би ще си единствения с такъв автомобил тук :cool: И все пак късмет... Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те, ще къча снимки :P До някъде сте прави има около 6 такива в България. Двигатела е 3.5 V6 250кс. 5 степенен автоматик. Моят " камион " както му казвам аз е 2007г. Но и аз имам проблеми с фаровете...светят слабо. Точно се ровех из темите за Bi - Xenon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.autohonda...-go-farther.phpМен лично ми харесва :P

Този модел който си качил е пипнат така да се каже. Но има само оптичен тунинг. Двигатела е стандартния. За сметка на това отвътре и отвън...е просто уникален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично винаги ми е напомняла на Nissan Navara, но определено Хондата е по-добра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично винаги ми е напомняла на Nissan Navara, но определено Хондата е по-добра :)

Да....Навара и Хондата не са от един клас пикапи. Първо като габарити,второ Хондата товари 1650кг + 5 000кг дърпа. Да не пропускаме, че не върви също толкова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв разход ти дава камиона ;>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв разход ти дава камиона ;>

Между 10л и 18л/100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много малко се пак е камион;):P:).... е какво друго освен много навъртени километри без никакъв проблем и да те радва:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко коня е тфа животно 270?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз видях един такъв "камион" във Варна със Софийски номера на една газ станция преди седмица-две и ми останаха очите. Доста впечатляваща кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко коня е тфа животно 270?

Не 250кс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз видях един такъв "камион" във Варна със Софийски номера на една газ станция преди седмица-две и ми останаха очите. Доста впечатляваща кола.

До колкото знам има още два освен моя в София. Един вишнено червен, тъмно зелен ( моя ) и сив. За сивия не знам, но червения и моя са на гас....както и един от Силистра той също е на гас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда рядкост са,тоя червения и аз съм го засичал :> На газ-чица си е друго,иначе на тия цени на бензин-а малко кофти работа...не че и газта не я вдигнаха,но пак е по добре ;>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук във Варна преди повече от година видях такъв в Автосервиз"Балинов",тъмно сив или тъмно зелен ;).Як "камион" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес мина покрай мен такъв звяр.На околовръстното на Плевен.Имаше сериозна катастрофа;) Много внушителна машина;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук във Варна преди повече от година видях такъв в Автосервиз"Балинов",тъмно сив или тъмно зелен ;).Як "камион" ;)

Ако е било това лято бях аз. Братовчетми беше закасал и му оствихме там колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, за много години!Поздравления, страхотна машина... Имам особени симпатии към пикапа, през 2005 ми се отдаде възможност да покарам такъв в Щатите, и от тогава съм просто влюбен ;) В Сливен има такава бяла.Много рядко я засичам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката!Тук в Търново има един сив такъв екземпляр и постоянно спира пред блока - явно някой комшия му е приятел но чак ми е жал за пикапът.Няма здраво място по него.Ударен отпред отзад с изпочупени брони и така си го кара човекът хич не му дреме.Явно го ползва за ежедневна работна кола из някое ранчо.Или по скоро неможе да оцени какво притежава :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, а снимки кога ще видим :>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, а снимки кога ще видим :>

В петък се прибирам и ще къча

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И във Враца има два Ridgeline-а - един бял и един бордо, белия когато се появи преди около 3 години във Враца го снимах и бях показал тук във форума, на който му се търси, темата е в "Офф топик". И двата пикапа са газифицирани и под секрет, този модел не става за каране на газ/метан, проблемите и пораженията които се получават след подобна интервенция са големи при тия модели (както и при други Хонди).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И във Враца има два Ridgeline-а - един бял и един бордо, белия когато се появи преди около 3 години във Враца го снимах и бях показал тук във форума, на който му се търси, темата е в "Офф топик". И двата пикапа са газифицирани и под секрет, този модел не става за каране на газ/метан, проблемите и пораженията които се получават след подобна интервенция са големи при тия модели (както и при други Хонди).

Здравей, не можах да намеря тази тема. Ще се опитам пак сега. Какво ще рече поражения и какви проблеми? Моят е с някакви глезотии... Водите се второ поколение газова система. Има и трето но ценатаие 7000-8000лв. Няма избиване! Освен,че е с газов изекцион допълнително поисках да ми монтират масло което да смазва клапите. Впръскането на маслото се командва от компютара на завата система. Колкото повече гас влиза в двигатела,съответно и масло. Ако може да споделиш какво да очаквам? Аз на гас съм минал около 8 000км . Като гледам на тези 8 000км поне 500км градско и извън да е на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета. При кои Хонди бе колега? Колко J35 J37 си виждал газифицирани???Да не говорим колко ги има под път и над път втора ръка J35. Е проблема единствено е че си с две глави :blink:А колега ако си платил акциз сега е момента да ти възстановят 12000лв.

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета. При кои Хонди бе колега? Колко J35 J37 си виждал газифицирани???Да не говорим колко ги има под път и над път втора ръка J35. Е проблема единствено е че си с две глави :blink:А колега ако си платил акциз сега е момента да ти възстановят 12000лв.

Нямам акциз, води се лекотоварна. До колкото съм запознат те нямат :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не :blink: Всъщност си излъгал държавата или митничара е некадърен :lol: или друго...М/у осието триабва да е помалко от товарниа отсек. При твоята товарния е по малък от м/у-осието :lol: с малко но достатъчно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готин камион. :blink: .Мен нали червеното ме влече...

 

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета. При кои Хонди бе колега? Колко J35 J37 си виждал газифицирани???Да не говорим колко ги има под път и над път втора ръка J35. Е проблема единствено е че си с две глави :blink:А колега ако си платил акциз сега е момента да ти възстановят 12000лв.

Не са глупости. Лично собственик на такъв пикап ми се е "хвалил" как след няколко хил км. след слагане на метан инжекцион за няколко хил. лева се налага да прави осоновен ремонт на двигател който иначе е на около 40 000 мили (смяната: бутала, сегменти, биели, клапани...). Няма да конкретизирам и да навлизал в подробности, защото не е приятно да се говори зад гърба на хората какво-що им се е случвало с колите (току виж четата тази тема), това за метана. Тези двете във Враца които са на газ - при тях няма чак такива фрапиращи случаи с ремонти и т.н., но пак съм чувал от трети лица (за белия, за другия - бордото нямам информация), че определено карането на газ не му понася толкова добре и като цяло не си заслужава скопяването, в името на икономия.Уви и аз немога да намеря собствената си тема от преди 3 години, явно след ъпдейта на форума не се прихващат толкова стари теми/мнения с търсачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета. При кои Хонди бе колега? Колко J35 J37 си виждал газифицирани???Да не говорим колко ги има под път и над път втора ръка J35. Е проблема единствено е че си с две глави :rolleyes:А колега ако си платил акциз сега е момента да ти възстановят 12000лв.

Не са глупости. Лично собственик на такъв пикап ми се е "хвалил" как след няколко хил км. след слагане на метан инжекцион за няколко хил. лева се налага да прави осоновен ремонт на двигател който иначе е на около 40 000 мили (смяната: бутала, сегменти, биели, клапани...). Няма да конкретизирам и да навлизал в подробности, защото не е приятно да се говори зад гърба на хората какво-що им се е случвало с колите (току виж четата тази тема), това за метана. Тези двете във Враца които са на газ - при тях няма чак такива фрапиращи случаи с ремонти и т.н., но пак съм чувал от трети лица (за белия, за другия - бордото нямам информация), че определено карането на газ не му понася толкова добре и като цяло не си заслужава скопяването, в името на икономия.Уви и аз немога да намеря собствената си тема от преди 3 години, явно след ъпдейта на форума не се прихващат толкова стари теми/мнения с търсачката.
Добре, тези пикапи има ли са това допълнително омасляване на клапите което аз съм сложил. До колкото съм запознат това е нещо ново. Поставя се именно за да не се скапват клапите, тъй като гаста е сухо гориво. Няма смаска на двигатела и изгаря на 100%. За това са ми поставили това масло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, а снимки кога ще видим :>

Редактирано от Jderov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подробности незнам, не съм разпитвал, не ми е било удобно (човека си кълнеше дните, че трябва да поръча части от канада/сащ за хиляди долари, не върви да го разпитвам какво що и защо така, ами не иначе).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те, някой от вас слагал ли си е би - ксенон? Да сподели мнение...Мойте фарове са силни, но има още какво да се желае. Сега точно проучвам въпроса. Ако някой сподели мниние и коментар изпитан на свой гръп би било добре :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подробности незнам, не съм разпитвал, не ми е било удобно (човека си кълнеше дните, че трябва да поръча части от канада/сащ за хиляди долари, не върви да го разпитвам какво що и защо така, ами не иначе).

Чувал съм подовни неща. но както винаги различни мнения. Ще видим,ако имам проблеми ще ги споделя. Ти спомена на 40 000мили,че са правили солиден ремонт. Аз се сещам за един много популярен двигател дизелов 2.0 ТДИ масово слаган на Audi, WV, Skoda... При тях на същите км често гармят дюзите, а едната струва около 1 200лв. Познавам 5-6 човека който вече са ги сменяли и то не 1 а обикновенно по 2. Много се оплакват от скапаното гориво на нашия пазар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука два наточени пикапа :lol: единия е hotroad :honda:http://www.youtube.com/watch?v=kCGZ56F4wVY&feature=youtube_gdata_player

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Браво изключителна красавица

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,че пиша в темата ти колега. Днес след обяд по пътя Варна-Бургас посока Варна видях светло син Риджлайн,наистина много добър "камион",изпревари ме и после карах след него до аутобана където той се отклони за кв.Аспарухово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...