Jump to content
impact

смяна на дросел и маи само дранчи повече

Recommended Posts

здравеите отново колеги!!! смених дросела на сивика си които е д16з6 с дросел от х23обаче маи само повече бръмчи от колкото варви----- разлика маи няма от преди!!! обаче аз се самнявам че е от генерацията защото сам с генерация от д15б2и маи се получава така че вкарва повече въздух ама няма от каде да излезекакви са вашите мнения по въпроса благодаря за коректноста предварително :) поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит празник и наздраве..... ами няма как да вкараш въздух а да няма от къде да излезе също както генерацията ти се обезсмисля ако си с генерация 60мм а дросел 40мм. Въпреки всичко трябва да ти се подобри респонса и да има ефект (дори и малък) със стоковата генерация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами може и да има малка разлика колега аз не очаквах да излитам :lol: ама маи ми се струва че само си брамчи повечеи маи забравих да спомена че на д16-ката колектора стоков е 4.2.1 апак аз сам сас стоков 4.1 от д15б2 и със сток генерация от д15-каза това имам самненияче от там има малко трудно изкарване на газовете -------и колега ще ми разясниш ли какво означава (респонс) щото несам толкова компетентен;) апак и каквото сам го научил съм го научил от форума за което сам мн благодаренвесели празници и на теб:lol:

Редактирано от impact

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а всмукателя разшири ли го до размера на дросела?

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

респонс - реакция. Като й подадеш да не се чуди какво да прави :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли пипа и компютъра за да се усети разликата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се усети сериозна разлика във вървежа освен по голям дросел трябва и по отворена генерация защото като влиза много въздух щте излиза много въздух което е логично а при по малка генерация се спъва мотора и от там неможе да се постигне голям резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето това ме интересуваше и мен логично бе като влиза въздух да има и от каде да излиза без да има трудности и вероятно динамиката на двигателя ще се промени доста ;)а колкото до компа един колега ме посаветва да си барна и компа малко за да има по голям ефект и ми посочи човека които мойе да свърши тази работа----- ТЕРОРИСТА ги чаткал мн:fun: поздрави и весело посрещане на 2011 година ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а всмукателя разшири ли го до размера на дросела?

да разширих го до размера на дросела (на конус е ) само че несъм го почистил от батака вътре които е в него;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кои знае какъв ефект !от само един дросел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kире, как само дросел да няма ефект ?? Ако си си сменил колектора и после смениш само дросела ще има и то доста ;)

Иначе не очаквайте чудеса :fun:

impact , какво имаш предвид под "конус". Това ми звучи малко, че от към дросела пасва, а на зад си е пак на 55 мм ??

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kире, как само дросел да няма ефект ?? Ако си си сменил колектора и после смениш само дросела ще има и то доста :fun:

Иначе не очаквайте чудеса ;)

impact , какво имаш предвид под "конус". Това ми звучи малко, че от към дросела пасва, а на зад си е пак на 55 мм ??

 

ами да точно така сам го направил (грешка ли е)

исках да го направя равно ама трябва да разглабям целият всмукател

пък вчера никои не работи пак аз да се хващам е малко кофти щото несам в час

ще го разглобя ама зглобяването е проблем

моята идея е тази

1-дросел

2-интеек система (незнам дали така се пише ;) )

3-спортен филтър

4-еар бокс

5-изп.колектор 4.2.1-с термо лента

6-генерация ----- на колкото е колектора предполагам на 55мм

7-свещи,,,иридиум

8-спортни кабели 10,1

9-чип на компа

 

 

за сега сам сложил

дросел

интеек

еар бокс

и спортен филтар

сега се насочвам кам колектор и генерация щото маи е наложително

какво ще кажете

за това което сам намислил и какви резултати да очаквам ;)

------- поздрави -------

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега, то и сам може да се досетиш че така като си го направил дросела няма да има грам ефект ;) За какво ти е голям дросел като отзад отвора е по-малък ? трябва да си върви на един размер. Колектора трябва да се свали иначе ще се напълни целия с алуминиеви стружки! 1- да 2- препоръчвам ти един фабричен маркуч, който си е за този дросел. 3- да, ама не и от най-евтините, ама няма смисъл и от най-скъпите. Нещо средно си вземи. 4- може, ама не е нещо задължително 5- задължително ;) 6- да, на 55 е 7- не 8- не 9- няма да е лошо Ефекта ще е една по-жива колица :fun:

Редактирано от teror1sta
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и без да се сваля колектора. натъпква се парче плат или друг материал и се престъргва входа на всмукателя, като през това време някой е напилил прахосмукачката на макс и я държи до входа. Не е препоръчителен тоя метод, но е доста по-бърз и ако всичко се изпълни както трябва - няма опасност да попаднат метални стружки в двигателя.

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора в този форум с "хитрите" си съвети издигат глупостта до нови висоти! Надявам се да се разпознаят без да ги сочим с пръст.Наздраве и да сте живи и здрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха ЗАГУБЕНЯК (нали това означаваника ти) тоя метод го има в 7-8 форума, значи действа. Кух си, затова си трай. Като нямаш какво да кажеш по темата си мълчи. Ако не съм го проверил тоя метод няма да го казвам, ама нали тук всички станаха компетентни, а 90% от тях не знаят за какво служи всмукателя. Няма да те посочвам, ти си един от многото

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей глупендър, съгласен ли си като се оправи времето да се видим и да направим един облог. Специално ще дойда при теб на село, заставаме на чертата и се пускаме ако искаш на 402м. ако искаш от 0 до 200км. каквото кажеш. Падналия отнася толкова шамара с колкото секунди е изостанал. Ще се постарая да взема качествен апарат за да видят всички във форума колко си бърз и как ядеш бой и на пътя и буквално. Съгласен ли си, за да събирам от сега агитката, сигурен съм че ще е като на концерт на рок банда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей глупендър, съгласен ли си като се оправи времето да се видим и да направим един облог. Специално ще дойда при теб на село, заставаме на чертата и се пускаме ако искаш на 402м. ако искаш от 0 до 200км. каквото кажеш. Падналия отнася толкова шамара с колкото секунди е изостанал. Ще се постарая да взема качествен апарат за да видят всички във форума колко си бърз и как ядеш бой и на пътя и буквално. Съгласен ли си, за да събирам от сега агитката, сигурен съм че ще е като на концерт на рок банда :blink:

Няма да дойде,щото е много зает....С какво....Не знам,да плещи по форумите сигурно.....ама е чувал тва онва и с тва прави 1500 поста......преди да го баннат...НЯМА ДА СЕ ГОНИ С ТЕБЕ,ГАРАНЦИЯ:ph34r:
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, чул съм бил. Аз за разлика от вас първо проверявам нещата и тогава ги пиша.п.п. интересно защо когато бях направил д14-ката никой не се надъха да дойде да ми даде бинокъла, а сега се сетихте откакто си взех купето и казах че нищо няма да го правя и ще си стои сток :ph34r: Въпреки това няма да ти откажа гонка. На мен не ми пречи да загубя, така че заповядай когато имаш време, а за села недей да пишеш, защото бог знае от кое село произлиза твоя род. Аз съм горд че съм Панагюрец (почети малко история) а ти си живей с турците

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-големият дросел (60мм) при D16-ките, особено стоковите!, води до спад на въртящия момент в ниските обороти и + няколко конски сили (разбирайте 2,3-5,6, не 20-30-40) в пиковата зона на високите. Доказано от чуждестранните хонда фенове :ph34r: + правилният монтаж изисква диаметъра на входа на всмукателния колектор да е с 1мм по-голям от този на дросела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжелявам колеги ама писах на един скапан комп. с кофти монитор :) и нищо не се виждашета въпроса ми беше защо няма фаида от иридиеви свещи и спортни кабели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми щот ти е стоков мотора и с квито пише такива трябва да слагаш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжелявам колеги ама писах на един скапан комп. с кофти монитор :) и нищо не се виждаше

та въпроса ми беше

защо няма фаида от

иридиеви свещи и спортни кабели

 

Я прочети първо, за какви условия са подходящи иридиевите свещи и тогава си задай въпроса! В твоя случай с този стоков мотор и иридиеви срещи...май търсиш излишна посока да си изхарчиш парите...Къде тръгна да дигаш мощност със свещи, кабели и течност за чистачки :)

 

teror1sta ти е дал правилната насока...почни от там!

 

 

Поздрави! :D

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега идеята ми е да се подобри динамиката на двигатела а не да си правя колата 200 конящото сток си е мн добре пак и разхода е направо велик !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...