Jump to content
packooo

компютър 6 ген

Recommended Posts

Колеги намокри ми се компютъра на Хондата, след като беше залят гаража ми.Колата не е пробвана да се пали след наводнениета, а компютъра се е разпоил възможно ли е да ме насочите към човек който да запоява и разбира ..... и колко струва нов компютър втория ми въпрос.

Редактирано от packooo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги намокри ми се компютъра на Хондата, след като беше залят гаража ми.Колата не е пробвана да се пали след наводнениета, а компютъра се е разпоил възможно ли е да ме насочите към човек който да запоява и разбира ..... и колко струва нов компютър втория ми въпрос.

Колегата 1net може да ти помогне- потърси го на лично. За да получиш оферти за друг компютър първо трябва да кажеш твоя какъв е(на стикера под баркода има надпис ) или поне да споменеш с какъв двигател е колата. Съответно можеш да пуснеш обява в раздел купува части/аксесоари и да получиш предложения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо реши че е разпоен и не работи без да си пробвал? Вкарай колата някъде на закрито и по възможност сухо и топло място. Пусни една две духалки вътре, но да не духат много топло за да не се запарява, и отвори леко прозорците за да може натрупаната и изпарена влага да има от къде да излиза. Едната духалка я насочи към педалите да изсуши хубаво кабелите буксите и бушоните дето са под волана. Компютъра си го разкачи и си го вкарай у вас да го изсушиш хубаво, отвори го и леко със сешоар го обдухай. Пробвай така и чак тогава мисли за по сериозни манипулации. Хората редовно продават коли от щатите дето са били наводнени и ги зимат на безценица и ги пускат на пазара тук. Едва ли на всички им е сменян компа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти тръпка.Аз пък си забравих пасажерския прозорец отворен вечерта когато бяха големите дъждове. И на сутринта всичко беше подгизнало от дясно.Първата ми работа беше да откача + на акум.После махнах седалката,отлепих ватата от под мокета/иначе няма съхнене/ и тогава вкл.духалка.Компа го издухах с сешоар без до отварям и откачам/не е бил заливан с вода,но беше кондензирал влага яко/.Наложи се и да режа и от изолоцията на пода дето се издига към жабката,там пък е дунапран и е още по трудно съхненето. Компа си го пробвай първо,другото е хамалогия.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не палеше след почистването и смених един транзистор , който при оглед видимо крачетата му бяха прегорели А1441-L59 с друг от Пулсатор А1441-КО2, но колата отново не иска да пали.При подаване на конкакт се чува само нещо като чукане кум дюзите все едно щракане на релета.Констатирах,че и бензиновата помпа не качва гориво, при проба с кабел от помпата до бушоните дава искра и гори бушона.Мисля, че проблема е от компютъра има нещо, което е прекъснато.Може ли да бъде от компютъра и дали тази платка (компютъра) е заменяема с друга от друга хонда . Ще съм ви много благодарен ако дадете акъл от какво може да е чукането

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От водата не може да се отпои нищо.Ако не си го бъзикал и повредил,измий го хубаво с кореселин -платката измий с четка за боядисване от двете страни и го изсуши хубаво преди пускане в колата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

очаквам други идеи ако имате споделяйте благодаря предварително :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...