Jump to content
faddap

Висок разход - карбураторът ли е проблемът или..?

Recommended Posts

В София я карам, като не се бутам много по задръствания и предварително да кажа, че не съм засичал разхода както трябва - с пълен резервоар.Факт е обаче, че с 20лв А-95 (около 9 литра съответно) изкарвам по 90-на километра... Превключвам на 2000 оборота, на 5-та съм със 70. Разходът ми се вижда високичък и искам да попитам къде да търся проблема - в моето каране, карбуратора, или...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По вероятно да е комплексен проблема, задръстен карборатор, бензинов филтър, нагар на палеца и контактите в делкото, тръгнали свещи, меки гуми и накрая смотана бензиностанция

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

''Превключвам на 2000 оборота, на 5-та съм със 70.''Пробвай между 2500 и 3000 и си провери нещата дет колегите са ти казали.Не си мисли че като я караш в някви -никви 2к оброта ще ти харчи малко, това не е дизел, а и не е немска бензинка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз карам различна кола но все пак може би ще ти е от полза - предимно на къси разстояния, предимно в задръствания, поръчквам я повече (да кажем средно на 3000 сменям) и с 20лв А-95 изкарвам 70-80km :) Прелюд 3ген 2.0 с два карбуратора, със сменени чисто нови ремонтни комплекти... Мисля че разходът ти е ОК. Извънградско как е, на мойта там пада драстично?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормален разхода за д13 моята на газ харчи 8-8,5 в задръствания по 1-2 макс 5мин на светофар от красно село до терминал 1 на летището от 9ч тръгване и прибиране 19-20ч не сравнявайте д13 хеч с прелюд 2.0л.Друго се сетих да не би да караш на много къси разстояния и да пристигаш преди да е загряла колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауу ти отрепа рибата с тоя градски разход на газ бе ... :)Към колега faddap : 6 години карах 1.3 ... по малко от 7.9 в града не съм я свалял ... и то ако няма движение ! Така че зимен градски разход в Сф .. от 9 нагоре ... мисля че си ОК ! Едно реглажче на клапаните ше окаже добро влияние .. на разхода ... и едно ново въдушно филтърче ! Аааа и замерваш малко "на око" ! Напълни я догоре .. пък тогава си прави изводи , може и да се изненадаш ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених трите филтъра и маслото преди 3k километра и да, на късо разстояние я карам.Ще съм благодарен ако някой ми препоръча място, където да я закарам да погледнат все пак карбуратора и въобще нещата, изброени горе.Мерси на всички за отговорите!

Редактирано от faddap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ти е съвсем нормален.

Редактирано от Gergi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тоя карбуратор ! Тая цикня дет са сложили има мноо малко прилики с изтински карбуратор .Ако караш на къси разтояния ,в градски условия с трафик даже си добре .Не пропускай факта че и времето застудя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормален разхода за д13 моята на газ харчи 8-8,5 в задръствания по 1-2 макс 5мин на светофар от красно село до терминал 1 на летището от 9ч тръгване и прибиране 19-20ч не сравнявайте д13 хеч с прелюд 2.0л.Друго се сетих да не би да караш на много къси разстояния и да пристигаш преди да е загряла колата

Сори за оФФаТи какво правиш на летището?И аз съм там, чукни на лични да се видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София я карам, като не се бутам много по задръствания и предварително да кажа, че не съм засичал разхода както трябва - с пълен резервоар.Факт е обаче, че с 20лв А-95 (около 9 литра съответно) изкарвам по 90-на километра... Превключвам на 2000 оборота, на 5-та съм със 70. Разходът ми се вижда високичък и искам да попитам къде да търся проблема - в моето каране, карбуратора, или...?

Колега ходи и си провери смесите как са ти, при мен карбуратора обогатяваше повечко(в средни обороти) и разхода беше височък под 10.5-11 (най-често 12) не слизаше. Сега нивото е регулирано и е по-добре от към вървеж, за разход все още не мога да говоря с точни цифри но не е над 10, дори ще го настройвам още веднъж. :) Редактирано от edimen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...