Jump to content
AaaareS

Въпрос към собственици на Сивик 5ген.

Recommended Posts

Колеги споделете моля ви вашите каляски какъв разход дават зиме и лете, градски и извънградски. Интересувам се точно за 5ген. на Сивик, плюс това ако някой има кощ опит със завишаване на разхода нека моя да сподели какво може да доведе до това и как го е отстранил :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели и за какъв вид двигател търсиш разход, и може и да ти помогнат колегите :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели и за какъв вид двигател търсиш разход, и може и да ти помогнат колегите :dry:

ами принципно моя е Д15Б2 но не искам да ограничавам колегите само до 1.5 90кс. нека споделят инфо и от други двигарели...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с Д15Б2 и ми дава около 6.5 - 7 извънградско на газ и около 5.5 - 6 на бензин, като това е със спокойно каране (90 - 100). Градско в София на газ около 10, а на бенз около 8.5 - 9. За мен това е изключително икономичен автомобил, ако не го натискаш. Зависи колко ти е тежък крака общо взето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За високия разход има доста причини, но основно може да провериш свещите и кабелите като за начало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това анкета ли е що ли за какво ти е разхода на б18 или д16 както твоята е д15 има такава цяла тема на кой коко му харчи :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това анкета ли е що ли за какво ти е разхода на б18 или д16 както твоята е д15 има такава цяла тема на кой коко му харчи :dry:

питам защото ми е интересно дали направих добър избор с моят двигател и дали разхода който засичам аз е нормален или не... :dry: Редактирано от AaaareS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1,5 но Б7, 8,7 в града, на дълго 5,5 до........ зависи от карането

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AaaareS d15b7 лятото извънградско 5.2/100, градско не съм засичал, но зимата ми отива на 10 градско сякаш, ако си зарибен намери темата в срещи за Велико Търново и ако желаеш може да идваш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не издържах просто, съжалявам за спама , обаче 5,2 разход ако докараш и на моята д15б7 ти я подарявам, и да не съм на цяло в спам, минимални разход който съм докарвал е от порядъка на 7,3-7,5(извънградко), градско под 11,5 бензина не пада, газта, при градско около 12(минимум) извънградско като на бензин. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със скорост 110 km/h свидетели колкото искаш, аз не искам да ми вярваш, важното е, че аз си вярвам и знам колко сипвам на колонката :) Пак казвам 110 120 km/h извънградско ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) в такъв случай ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AaaareS, виж и тази тема: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=24630

 

Не е много за пример в някои отношения :) , но поне вече я има.

 

За разхода на колегата със D15B7 от 5,2/100 извънградско съм склонен да вярвам. Вероятно не е непостижимо, щом другия мотор вграждан в купе прави незначително повече (~5,4). Но това е възможно само при изрядни двигатели, със спазена заводска обиколка на колелата, и доста други фактори, които се пренебрегват масово когато се засича разход, а и ако да се кара икономично е моментна цел естествено! Но до 110км/ч. За поддържана скорост от 120 се съмнявам и за двата мотора да дават такъв разход. И всичко това само ако се мисли за икономия на гориво, докато се кара ;)

 

Имам приятел, който кара с "коремчета" и на четирите гуми (неоптимално напомпени), които освен това са и доста по-широки от заводските, и претендира, че умее да кара икономично, но колата "подскача" при смяна на предавките, държи се във излишно високи обороти доста време преди смяна на предавка... подобни неща (нищо общо с "ръчкане" де). Оплаква се от разход 2 литра и повече от очакваното, което е нормално ;) Икономичното каране за мен е субективно понятие и усет при всеки...и то много.

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7-8 изнънградско и 10-11 градско зависи от сезона. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...моята е 1.6 втек и разхода извън града е около 6.5 л. бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питам защото ми е интересно дали направих добър избор с моят двигател и дали разхода който засичам аз е нормален или не... :)

На колегите разхода стана ясен. А твоя какъв е ? Че да ти кажем какъв избор си направил...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еди, ти недей писа разход, защото ти като тръгнеш на някъде докато не се сгониш 3-4 пъти не си ти :) Да не съм в офф: Седан д15б2 на дълго с леко градско и 1-2 настъпвания ~6/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....еми да добавя тогава,че това е разход при скорст около 110км/ч от Русе до Берковица(с майка ми в колата) имаше само една изцепка до 170 заради едни мангали с нов мерцедес много държах да видят отзаде надписа ми 1.6 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се включа в разходната норма на Д15Б2 :) градско: 10+ предимно студена я карам (отделно чипа е адски нахранен :)),извънградско: 7-8 със заминала ланда сонда,след смяната не съм я засичал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със 1,6 SOCH VTEC на дълго Видин-Варна при 120км.ч. и не повече от 2 ластика до 180км.ч. ми дава 5,8 бензин.Градско зимата 10,11 никога няма време да загрее

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d15b2 хеч лятото 5.5 навън при каране до 100-110 в града поне 8 ги стига :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колеги понейе финансовото ми състояние е малко затегнато в момента, и не разполагам с необходимито да я засека както трябва (от пълно до пълно) ще я засека от празно до празно, като за целта вече съм се запасил с една 10 литрова тубичка пълна с бензин и един ментак фуния и очаквам всеки момент да претръска и да каже "не" и да сипвам. Чак след това ще мога да ви кажа със сигурност колко папка моята каляска :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На двата двигателя, които съм карал - D15B7 - извънградско съм го смъквал до 5,5, ама не го смятам за нормално каране това, градско 8 - 8,5; B16 - извънградско - 6 - 6,5, най-много до 7 ми е качвал, градско 8,5 - 9,5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аааааааарес така не става защото има 1-2литра които остават :) пък и не е добре защото има боклучета и после помпа ще има :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...