Jump to content
gamencerista

Падна ми акумулатора

Recommended Posts

Сега тръгнах да изкарвам колата и акумулатора виеее :) Гледам го черна точка, свалих го, и като разклатя и се показва зелената точка, взех едно зарядно назаем и го включих да зарежда, зарядното е марка EINHELL, 5 ампера, 12 волта. Акумулатора ми е 44 амперов.Колко часа трябва да го зареждам, съседа вика до утре сутринта ама тва са повече 15-16 часаЕто снимка на зарядното, интересно е че стрелката не е мръднала от 0 :)http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2301/57...nD4QuJUZunZ.JPGПуснат :http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1827/12...1GMmhO49Ycc.JPG

Редактирано от gamencerista

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минимум 15 часа,това означава че утре ще може да го качиш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го клати отново :)

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дестилирана вода доля ли му?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е проблем колега - 15 часа е ОК. Повечето зарядни изключват като свърши зарядката така или иначе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма капачки отгоре моя. Еми утре към 7 ще го спра. че към 9 трябва да излизам а нали трябва поне 2 часа да се остави.http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2961/87...oCqhI0kiGGA.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави го едно дененонощия да се зареди и си готов :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма капачки отгоре моя. Еми утре към 7 ще го спра. че към 9 трябва да излизам а нали трябва поне 2 часа да се остави.http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2961/87...oCqhI0kiGGA.JPG

Неможе да няма капачки за доливане,я виж няма ли капак които да се маха отгоре!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че може. Затова му се казва "необслужваем" Тоест не се долива вода!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се отваря, капака е пломбиран отгоре, иначе акумулатора явно е доста стар, някъв Опелски, правен във Франция :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това зарядно работи ли въобще? Изкарва ли някакво напрежение? Не може да е там стрелката ако всичко е в ред...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, внимавайте с това доливане на дестилирана вода. Виждал съм страшно много "удавени" акумулатори. Чул наш "Пешо", че се налива вода и понеже му бил паднал акумулатора и взел, че долял. Ама колко трябва да се долее, трябва ли изобщо да се долива - ми де да знае човека, важното е да налее. А гъстотата на електролита, каква е била, каква е станала, 'пък колко трябва да е - 'що да мери, ама то и уреди ли имало? И какво се получава - поостаряло аку' с разреден електролит и после не пали - ами няма да запали. :) Да не се засегне някой

А дестилирана вода доля ли му?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече играе стрелката, почти на 1цата е :)

колега,съмнява ме ,че щом стелката трудно отлепва за да покаже зарядния ток,възможно е да е укъсил(мъртва клетка)Лошото е ,че няма капачки за да видиш дали при заряд електролита кипи равномерно във всички клетки.при заряд опипай с ръка да не загрее акомулатора ,ако усетиш топлина го спри,това е лош признак.Дано се зареди,нищо не пишеш ,внезапно ли отказа,след голяма консумация ли? След заряд задължително го остави в покой поне 1 час. Времето на заряд зависи колко е разреден и кога ще се постигне максимална гъстота на електролита.При нормално разреден 44а/ч акомулатор времето за заряд е около 10 часа ,при заряден ток 4 ампера. Дано всичко е наред с батерията иначе изкачаш с 100 лв за нов. Редактирано от Araba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта запалих без проблем, след малко ще ходя за мултицет да видя да не яде ток някъде ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега просто математика 5 ампера на час щом ти е 44 А значи 9 часа по 5 А са 45 А напълно достатачни за пълен заряд, дано си ме разбрал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...