Jump to content
CombiMan

Вътрешна брава на врата на англичанка, как се сменя

Recommended Posts

Здравейте!

 

Вижте на долните снимки какво ми се счупи. Колата е англичанка, тоест тези дръжки би трябвало да са като на Роувър. Начи, изчекна се самата пластмаса, която изгражда тази "хралупа". Лошото е, че все по-трудно си отварям вратата (шофьорската) в следствие на това. Също така, изглежда, че самата пластмаса играе ролята на панта, или по-скоро на черупка, в която ръкохватката се движи и сега като се чупи, не оказва съпротива на лостовата система като дърпам и се отваря все по-трудно вратата отвътре.

 

Лесно ли се сменя само тая пластмасова черупка? Или ако не, какво още се сменя като цяло?

Трябва ли сваляне на кората, или може и без?

 

Благодаря.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, лостчето се хваща към черупката. Отвиваш винтчето, буташ черупката напред(около 5мм.) и я вадиш. След това виж тази тема http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=21958&hl=п.п.на снимката, която съм дал е дясна врата. На лявата е същото, само малката пластмасова щипка мисля, че беше зелена. Успех

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, продават ли се някъде тези ръкохватки или трябва да се търси втора ръка нещо? Сега съм закърпил положението така :lol:

35397002_1972747379416033_5001837583420882944_n.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал да търсиш втора ръка. Иначе сигурно и ново можеш да намериш, но ще е скъпо и няма смисъл, поне аз така мисля. Пусни обява в купува части и аксесоари, вероятно някой ще ти се обади.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Ръкохватката се сваля лесно, не е необходимо махане на кората.

Чувал съм (не мога да го потвърдя), че нова е скъпа. Ако взимаш втора ръка, гледай да не е счупена пластмасовата щипка.

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...