Jump to content
yanzzz

механизъм за отваряне на багажник

Recommended Posts

здр колеги взех 1 нов сивик 5ген хечбек,та проблема е следния:не се отваря багажника от лосчето до седалката,а за резервоара работи.ако може някои да ме насочи каква е операцията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с ключа отваря ли се? Ако да, отваряш го, сваляш корите и търсиш проблема в ключалката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем с моя Civic, само че моя е англичанка, 6 ген. Aerodeck, но си мисля че механизма е същия. Та... проблема ти най-вероятно е - скъсано жило. Не е задължително ако с ключа се отваря, а от лостчето - не, проблема да е в ключалката, дори напротив, мисля си че ако с ключа също не се отваря - тогава проблема е в ключалката. Ако не се отваря само от лостчето - тогава е скъсано жило. Незнам как да го обясня, най-добре е наистина да се види как става освобождаването на механизма за да се отвори багажника, но най-общо казано - направено е така, че механизма ("лостчето" или "зъба", незнам как е по-правилно), който държи багажника затворен да се освобождава независимо по два начина - 1. с въртене на ключа и 2. с дърпане на лостчето до седалката. Затова би трябвало ако и по двата начина не се отваря, проблема да е в самия механизъм, ако не се отваря само по единия начин - проблема е локален - или жилото на лостчето до седалката (когато искаш да го отвориш от купето), или пружината която е на ключалката (когато искаш да го отвориш с ключа).За отстраняване на проблема (ако наистина е като моя) трябва да се смени жилото, но... не ми е ясно как е възможно да се прекара новото жило, или поне не без много разглобявания и главоболия. Тъй като не ми е голям проблем да си отварям с ключа, засега аз не смятам да си причинявам толкова излишни мъки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали се отваря с ключа ,както споменаха колегите,ако да ,сваляш страничната кора(няколко винта и щипки)и ще видиш жилото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колеги реших проблема.проблема беше в края на броняата на жилото от към лосчето до седалката.беше се счупила контрата,сложих я зад ламаринката в която влиза и от долу сложихтрупе 2см на 2см и сега отново работи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се скъса жилото, а от мързел отзад сложих моторче за централно заключване, и го вързах към фара за мъгла. Сега като пусна фара за мъгла ми се отваря багажника. Като ми мине мързела ще закарам една жица до алармата и ще го отварям с дистанционното... :)

Редактирано от DNS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този вариант за отваряне с дистанционното е голяма тарикатела. аз също съм го замислил, ама да видим кога ще остане време.иначе е удобно за отваряне отвън.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...