Jump to content
Donald

Ударих се

Recommended Posts

Днес сутринта, на една тясна улица в София си ударих колата :lol: В Младост 1А има една улица, която има стабилно пропаднъл участък от едната страна. Улицата е такава, че като има паркирали коли, други две се разминават едвам-едвам. Карам си аз напред и срещу мен в обратната посока профучава някаква малка стара кола - не успях да я огледам. Мина здраво през пропадналото и хвърли огромно количество вода на предното ми стъкло. За 2 секунди не виждах абсолютно нищо. За съжаление бяха достатъчни да стане беля...Добре, че карах бавно поради гадния участък. Шофьорът пред мен е решил да отбие и докато се е прибирал (или аз докато не съм виждал съм се отклонил съвсем леко вдясно) и го засякох, въпреки че бях натиснал спирачките след като ме заля водата. Чу се глухо "тряс". Резултатът за мен е: Снимка

[*]Калник - огънат здраво, та чак вратата се отваря трудно

[*]Фар - хлътнал, ожулен и със счупени захващащи елементи (но свети)

[*]Мигач на калник - със счупена щипка

[*]Броня - ожулена здраво вдясно

Отгоре на всичкото като спрях, една малка кола ме заобиколи по невероятния начин така, че ми отнесе лявото странично огледало...Механизмът работи, но стъклото е счупено на няколко места...

Заключение - загубено време, очакват ме разходки до майстори и очакване на пари от застрахователи...

С другия шофьор подписахме двустранен протокол, донесен от представители на застрахователите ми и това беше. На него щетата е значително по-малка (неочаквано здраво VW Polo).

Извод - Желанието ми беше да споделя с вас това, за да имате едно наум. Дори и да внимавате, има много шофьори, които карат безразсъдно и косвено или директно предизвикват ПТП. Докато чакахме групата от застрахователите, която прави огледите, станах свидетел поне на още 10 коли за 25 минути, които минаха с бърза скорост през пропадналия участък. Една даже буквално окъпа друг човек и даже не се спря...А за тая дето ми отнесе огледалото нямам думи...

 

Пожелавам безаварийни километри на всички колеги!

Редактирано от Donald

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти, но всичко ще се оправи. Добре, че не е нещо по-голямо. Педи 2 часа станах свидетел доста отблизо на катастрофа в Дружба 1. Неспазване на дистанция + кофти гуми и мокра настилка - удариха се Опел Омега (на който замина предницата) и някакво БМВ. Метеорологичните условия са кофти - нека спазваме дистанция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колите отзад винаги са по-здрави, отколкото отпред. това по повод Поло-то

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и аз така съм чувал,че предницата винаги повече пострадва от задницата,даже в случките които са ми разправяли даже често задницата е много леко пострадала докато предницата изглежда съсипана все пак отпред има повече за чупене :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в изработката на предницата и задницата на една кола, доколкото съм чувал е поради мерки за безопасност. Представи си, ако недай си боже бласнеш пешеходец как би му се отразило една много здрава предница.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че пешеходеца има шанс и с "най-меката" предница, но мен 2 пъти са ме удряли с Рендето отзад (Голф 2-ка и една Астра) и двете счупиха брони, фарове и предни капаци, а аз дори не завеждах щета - само леки драскотини по задната броня. В същото време ударих с Клиото една Тойота отзад и на мен ми замина фара, капака и предната броня, а на него имаше само леко вдлъбване на задната броня. Това обаче е при леките удари, при по-тежките седана става хечбех, а хечбека.... смарт мини...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мина времето на "острите" и по-аеродинамични предници в градските коли. Наложи се и заради мерките за безопасност. Не коментираме при висока, но при ниска скорост в града пешеходеца има далеч по-малки поражения, ако го блъсне Сивик 8, спрямо Сивик 5 примерно..

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и аз така съм чувал,че предницата винаги повече пострадва от задницата,даже в случките които са ми разправяли даже често задницата е много леко пострадала докато предницата изглежда съсипана все пак отпред има повече за чупене :)

Особенно ако е стар руски автомобил с теглич. Тогава става мелница :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама оня е виновен, дето те е оплискал с водата :) . Е тези рейсъри дето карат с 80, където трябва да се кара с 20(заради лош път и не само), винаги правят предпоставки за птп!

Редактирано от TuNiNG_MaNiA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам въобще дали са останали здрави коли в София,имам чувството че там просто си касметлия ако не са те ударили поне веднаж в живота...много голямо движение и много големи "шофьори" !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен в София си късметлия ако не са те удряли повече от 10 пъти...Колкото и да внимавам 2 пъти са ме удряли докато съм спрял и съм в колата, а още 3-4 докато е паркирана.Ударите в движение са ми около 7, някои от които сериозни. Това за 11г и всичкото е само и единствено в София, а се движа и из други градове, дори държави.P.S. От 7-те катастрофи в движение съм виновен за 2

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...