Jump to content
sa6o46

какви гуми може да събере Сивик 6 ген.

Recommended Posts

Колеги предстои ми да си купувам зимни гуми, но искам да са по високи от летните за да се вдигне колата малко от една страна и от друга за да поемат по добре дупките ,които както знаем зимата зе увеличават всеки ден....в момента летните са ми сериен размер 185/60/14 , за зимни мисля 175/70/14 е хубав размер? калкулатора дава разлика в диаметъра +23 милиметра, дали ще жулят в калниците?нека който е с по голями гуми на колата си да сподели дали е имал проблем, описвайки точно размера на гумите си и съответно жулят ли в калниците или не.колата е Сивик 3 врати хечбек, 96 година, стандартно окачване.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не те притеснява. Аз съм със 6-та купе оригинално 185/60/14, а в момента я карам с 205/45/17 което е +39мм според калкулатора. До сега не ми е опирала нито веднъж.п.с. със заводското окачване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-та по default е 175x65x14 ако не си пипал окачването няма да има никакъв проблем с 170x70x14

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 195/50/15 и нямам проблем, даже догодина за отзад ще слагам 205.Но според мен и на 16-ки със същите гуми пак ще стане.

Редактирано от Newbie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 16" не би трябвало да има проблем, но със 17" опира в калниците при завои. (Щях да си купувам такава кола преди време, и от там имам тази информация)Все пак ти си преценяваш.А най-сигурният вариант е...проба-грешка. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ползвам темата да попитам нещо:Знам че има колеги със Сивици 6г каращи със 205/45 R16, но могат ли да се съберат 215/45 или 215/40 R16?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е съмнително, но все пак зависи от офсета на джантата. При мен при сгънато окачване имам около 3-4 милиметра между гумата и калника. Най-добре ако имаш някой познат с подобни гуми пробвай. Отпред проблем не би трябвало да имаш, но за отзад....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам защо всеки има различен стандартен размер, моят стандартен размер пък е 195/55R15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със стандартния 195/55 R15 в момента. Просто питах защото тоя размер ми харесва и ако ше минавам на големи колела не е зле да имам информация!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги може и с 225 гуми да карате и пак да не опира почти всичко зависи от офсета (ET) на джантата. Пример ако джантата ви е 15ка което е нормален размер но с ЕТ 13-15 примерно гумата ще опира понеже самата джанта е прекално на вън дори гумата да е 185-195... Ако пък същата джанта е с ЕТ 35-40 тогава може и 225 гума да сложиш и пак няма да опира. Е ако сложите някоя 20-ка сигурно ще имате ядове с каквото и ЕТ да е джантичката :weights:

Редактирано от Sako_DJ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам защо всеки има различен стандартен размер, моят стандартен размер пък е 195/55R15

Ами ти си с ВТИ,при тях е такъв размера :weights:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните ми са 175/70/R14 и не опират никъде!Зимата съм като снегорин газя с тях из най-големите снегове.А и по меко возят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните са ми това на мене които написах, 195/50/15 ет35 9J, зимата слагам малките машинки :weights: , а именно - 175/75/13

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ползвам темата да попитам нещо:

Знам че има колеги със Сивици 6г каращи със 205/45 R16, но могат ли да се съберат 215/45 или 215/40 R16?

Благодаря!

ZaRRicК, знаеш с какви джанти съм - 7J (пише в един сайт, до сега мислех че са 7,5J) 195х45х16 е макса гума който няма да закача, офсета е 40. Ако си сложа 205 и вдигнат цялата кола на крик от едната страна както обичат да правят гумаджиите калниците ще ми заминат. В момента при това положение между гумата и вътрешната страна на калника има точно едни пръст разположен на тясната си страна, т.е. разбирай не-повече от 7-8мм. Ако "закачането" само в завой е приемливо за теб.... слагай 205, 225 със сигурност няма да стане. Иначе и аз искам 225 ама няма как при това положение. Гумата в момента ми е леко разпъната навътре, смятай ако стои нормално или стърчи навън какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните са ми това на мене които написах, 195/50/15 ет35 9J, зимата слагам малките машинки :D , а именно - 175/75/13

Не ти ли стоят доста разчекнати летните гуми с тези 9 инчови джанти. Питал съм гумаджия и ми каза, че 195 гума се слага максимум на 7 инчова джанта, а за по-широки джанти и по-широки гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните ми са 175/70/R14 и не опират никъде!Зимата съм като снегорин газя с тях из най-големите снегове.А и по меко возят!

това ме интересуваше! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...