Jump to content
Vladix

Съвет относно избор на кола

Recommended Posts

Здравейте,искам да ви попитам за съвет. Ще си купувам кола и ме интересува Honda Accord 2007 - 2008 година. От новите двигатели дизел или бензин е по - добре да се избере. Знам че темата е безкрайна но ще помоля хора от личен опит или със съвет да си изкажат мнението. Също така се опитвам да избера от Hondata и BMW 318i 2006-2007. Тук разбира се няма да питам за BMW в детайли, но ме интерсува поддръжката, много по - скъпа ли е от Hondata ? Много ли са 80 000 км за 4 годишна кола ?Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 2 ръце избирам Акорд 2.2 CDTI. Този двигател на БМВ-то не е нищо особено.Баварката е прекалено постна от вътре.Виж ако е 330d тогава бих се замислил.Акорда влзиа повече в класа на 5-та серия.Не си написал какво търсиш в колата : имидж, мощност, ...До колко пари?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accord 2.2 CTDi е правилният избор според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата наистина е безкрайна. Прави впечатление, че не даваш никаква конкретна информация - колко пари си готов да платиш, за какво смяташ да ползваш колата, колко пари мислиш, че би си позволил за годишна издръжка и т.н.БМВ гарантирано не бих купил. С това идиотско задно предаване тази кола изобщо не е подходяща за семейни нужди. Освен ако не е някаква ix версия, която вместо теб да решава когато ти нужно 4х4 и кога не.. Не е за подценяване и поддръжката. Много ме съмнява цената на резервните части на Хонда и БМВ да са с идентични цени. Може би именно оттук трябва да започнеш. Отиваш в дилъра на БМВ и започваш да разпитваш за цените на най-често сменяните части.Нищо не казваш за предпочитанията - купе, седан, комби. На семеен човек първите две не му вършат работа. Насочи се задължително към комби. Комби Акорд за мен е много красив автомобил с огромен багажен отсег.Бензин или дизел. Вечният спор. Подготви се психически, че ще имаш най-малко 2 литра разлика в средния разход при идентични обеми, тегла и мощности. Ако обичаш да караш по-бързо (150-180), дизелът е твоята кола. Митовете за скъпата поддръжка са в главите на хората, които са виждали дизел през най-кривия италиански макарон. Нищо плашещо няма. Но и тук много се е изписало.Накрая не забравяй най-важното - купувай това, което ще можеш да поддръжаш. Една кола не е само покупка. Тя е още един куп странични разходи, като данъци, ГО-та и винетки са ти най-малкото перо. Всичко все пак е една правилна сметка. Моментните импулси могат да ти струват скъпо и ще се убедиш точно в обратното - кефът има твърде висока цена!80.000 км си е един нормален пробег за 4 години. Изхождай от презумпцията, че щом някой е опрял до това да плати 30-40.000 евро за кола, той със сигурност ще може да си позволи да я кара, а не да я ползва в дните след получаване на заплата и най-вече за престиж пред останалите. Виждал съм коли по на 4-и години с пробег от 370.000 км. А също така и обратното - 4 години на 15.000 ;) Говоря за реални километри. Закарай колата на доверен сервиз. Ако не точен пробег, поне ще знаеш какво точно те очаква..Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,Щом сам не си сигурен дали искаш Хондата-Най-добре ше направиш ако вземеш BMW-то.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,благодаря за постингите до сега. Ще се опитам да отговоря на всички въпроси.Живея в Лондон и ще взимам колата от тук. Има доста голяма и сериозна фирма от която мисля я купя ето и сайт: http://www.cargiant.co.uk/ В няколко хангара имат от почти всички модели над 2004 година в сякакви цветове, типове и големини на двигатели.Реално колата изкам да я взема за имидж, защото в Лондон дори не ти трябва кола. Ако минаваш през центъра, те чарджат 7 паунда за деня, паркинги скъпи само да си паркираш колата пред блока или на улицата до къщата на месец 50 паунда, застраховки и тн и тн. Готов съм да дам 8000 паунда за кола, като разбира се ако попадна на нещо добро мога да кача до 9000. Искам да взема нещо по - ново на 3-4 години за да мога по късно, ако реша да го продам и да си запази цената. Интериора на БМВ е много семпък, както беше споменато по нагоре и реално ако ще взимам БМВ то ще е единствено и само заради купето - как изглежда, и марката като има. При тези 2-те коли на равни години да кажем 2007, еднаква цена на поддръжка ли имат или при БМВ е по скъпо? Както също беше споменато и това е и мое мнение, искам да вкарам пари в кола и да взема нещо по ново, за да не ме гонят после разходи за сменяне на това и онова поне в близките 3 години докато върна заема :dry:. По принцип ми харесват 3-ките БМВ 2000 - 2005 купе (не ми се взима само защото са по старички например 2003, 120 000км нагоре и ме притесняват след това сменянето на части. Те са около 4500 - 6000 паунда ), но за новата 3-ка и Хондата съм се спрял на седан. Тъй като не съм имал кола за това и търся съвет, а аз ще си преценя накрая какво да взема. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

искам да ви попитам за съвет. Ще си купувам кола и ме интересува Honda Accord 2007 - 2008 година. От новите двигатели дизел или бензин е по - добре да се избере. Знам че темата е безкрайна но ще помоля хора от личен опит или със съвет да си изкажат мнението. Също така се опитвам да избера от Hondata и BMW 318i 2006-2007. Тук разбира се няма да питам за BMW в детайли, но ме интерсува поддръжката, много по - скъпа ли е от Hondata ? Много ли са 80 000 км за 4 годишна кола ?

 

Благодаря.

Гласувам за Акорд 2.2 CTDi с шест скорости - много икономичен, отлична динамика (дори германците в Auto Bild го признаха за шедьовър).

 

Honda Accord 2.2 i-CDTi

Ускорение 0 - 100 : 9.6 сек.

Маск. : 210 км/ч

Тегло : 1470 кг.

Мощност : 140 к.с.

Редактирано от ZAPPA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е за имидж колата, май БМВ е по удачния избор, без да се гледат последващите разходи разбира се, а само имиджа, който носи марката, а БМВ е именно имиджова марка. Хонда по света е известна като производител на сравнително евтини, надеждни семейни автомобили, както и със спортните си модели (за наше съжаление повечето от които вече останали в миналото).БМВ 3 серия се води Junior Executive, докато Хонда като марка, а и в частност Акорд се води Family car. То май от семейството на Хонда само Legend минава в клас Executive.Успех с избора, и двете коли са хубави!П.С. Може би трябва да погледнеш и дизелите на БМВ, Мисля че освен страхотния 3.0 дизел имат и 2.0л, но за него нямам данни да е нещо запомнящо се и предполагам че тук 2.2CTDI на Хонда е по добрия избор пред БМВ 2.0d.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги...Не знам колко от вас поддържат такъв акорд 2.2 CDTI, ама цените в официалните представители са ПОТРЕСАВАЩИ.Колко мислите, че струва смяна на съединител например?Или два предни фара?Или пластмасовата решетка между фаровете?Цените на BMW няма да са много по различни.Освен това, извинявайте ама:- Хонда няма дизел-автоматик- Бензиновия автоматик е един от най-калпавите в класа си...- Няма мощен дизел.- Няма 4x4- Хонда отстъпва в системите за безопасност и контрол на сцеплението.BMW има много по-широко портфолио и модели, за които просто хонда няма аналог...Аз бих си взел примерно това вместо Accord-a :dry:http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официалния представител за България дава безобразните цени. Това не значи, че и в Англия е така. А и според разни проучвания англичаните посочват Хонда като една от най-надеждните марки и то доста често на първо място през последните години. Най-вероятно освен, че са здрави и обслужването в Англия е на ниво. И все пак трябва да се провери как стоят нещата. Успех с покупката.ето и едно линкче http://cars.uk.msn.com/news/articles.aspx?...entid=147865289

Редактирано от Nasko 1.4is

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги...Не знам колко от вас поддържат такъв акорд 2.2 CDTI, ама цените в официалните представители са ПОТРЕСАВАЩИ.Колко мислите, че струва смяна на съединител например?Или два предни фара?Или пластмасовата решетка между фаровете?Цените на BMW няма да са много по различни.Освен това, извинявайте ама:- Хонда няма дизел-автоматик- Бензиновия автоматик е един от най-калпавите в класа си...- Няма мощен дизел.- Няма 4x4- Хонда отстъпва в системите за безопасност и контрол на сцеплението.BMW има много по-широко портфолио и модели, за които просто хонда няма аналог...Аз бих си взел примерно това вместо Accord-a :)http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details

Автоматик на дизел има вече :) Мощен дизел и Хонда :mellow:)))))) Те обичат бензина,а и 2.2 дизела никак не е лош.За 4х4 говориш все едно BMW го имат от край време,ами и при тях е ново и честно казано това не е постянно зацепени колела,а е елелктронно ,малко смях (мое мнение).Харесвам и BMW ,но не мога еднозначно да кажа кое е по добро.За това се качваш караш и двете и преценяш ;)За съединител на знам,единият фар е 700лв.,мога да тикажа,че и предни дискове комплект са 800лв.Но никой не казва,че е еФтинко :) Поздрави Редактирано от kristian_nk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли и на мен да помогнете малко?Искам да си купя Хонда сивик 2.0и тд-комби знам,че двигателя е на роувър и нищо повече.Та ако има някой,който кара такава да сподели как е колата,като двигател,окачване и дали е много шумна.Или ми посочете линк към тема,която да ми даде някаква представа за избора който съм направил.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

- Бензиновия автоматик е един от най-калпавите в класа си...

 

Смисъл?

Защото

- Хонда няма дизел-автоматик

- Няма 4x4

- Хонда отстъпва в системите за безопасност и контрол на сцеплението.

не са верни - друг е въпросът защо някои не се предлагат в Европа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...