Jump to content
gamencerista

Вода в багажника

Recommended Posts

Здравейте колеги сега ровнах в багажника и какво да видя мокетчето дето е аварийния комплект - мокър, вадя го и какво да видя 2 пръста вода, а колата не съм я карал по дъждовете, само дето съм я мил, дали някое уплътнение е сдало багажа, или пък нещо друго ?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението е изтрито заради нарушена т.2 от Правилата на форума

2.Забранено е писането с латински букви ("методиевица"/"шлякавица"), както и заместването на буквите "Ч", "Ш", "Щ" и др. с цифрени означения като "4" и "6" или с някакви други знаци извън кирилицата. (Изключват се случаите, когато е наложително: техническа информация, код, release info и др.) Това са по-сложните за откриване букви във фонетичен режим на клавиатурата (т.е. когато Кредора преобразува латиницата):

 

Ч = `

Ш = [

Щ = ]

Ю = \

Я = q

В = w

Ж = v

Ц = c

Й = j

Ъ = y

У = u

Ь = x

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега разглабях, интересното е че от никъде не се вижда да се е стичало вода, просто имаше една лепенка и под нея нещо като филтърчеhttp://www.picvalley.net/v.php?p=u/2801/99...BFVlwXGb2IU.JPGhttp://www.picvalley.net/v.php?p=u/1656/10...Uj7mXbRfkJV.JPGима ли възможност то да вкарва от вън вода, или пък се получава конденз :ermm: защото и покрай 2та стопа си е сухо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шибедах(люк) има ли ?П.П:Виж си дренажните тръби,да не са запушени или извадени.Общо четири са ,две отпред и две отзад,като задните излизат отстрани,до стоповете.

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хеча имах същия проблем. Имаше много вода в багажника, кората над резервната гума беше започнала да мухлясва. Не знам как е на купетата, но на хечовете има едни пластмасови тапички на пода на багажника. От там влизаше водата при мен. Реших проблема, като извадих тапичките и ги уплътних с найлон (дебела торба ала Billa) - изрязах квадратно парченце с размери малко по-големи от тези на тапата, след това поставих тапите заедно с найлона обратно в дупките. След това взех 1 ролце битумна лента и налепих върху всички тапи. От тогава няма и капка вода в багажника. Ако те интересува на живо да видиш може да дойдеш утре вечер на седмичната среща :ermm:Първо провери шибидаха, защото той също е вариант. Аз нямам шибидах.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В много голям процент около 80% влиза вода от оплътненията на стоповете. Аз си взех нови и реших проблема, един френд ги уплътни с някакъв маджун за прозорци, друг с силикон и пак стана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в началото и аз предполагах, че е от стоповете и затова първо направих тях, но при мен водата продължи да влиза. Колега, остава ти да действаш 1 по 1 със нещата написани тук и все някое от тях ще има ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега chris да не е това "филтърче" както аз му викам, тапата за която говориш, понеже така като го мърдам ще се извади с голям зор. а иначе от шибидаха лесно ще го разбера като пусна маркуча, ама пък откъде мина чак до багажника ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Тапичките са с диаметър около 1 см и са черни. За съжаление имах снимки на процеса на сваляне, олепяне и слагане, но те заминаха когато компа ми се скапа. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен влизаше 6-та хеч от стоповете.Сложих уплатнители за врата гумирани изкара към 2 години но това лято пак протечи.Смених ги с други уплатнители но пак тече утре смятам пак да я разхвърлям но да си купя нови за стоповите.Влиза когато не е в движение незнам откаде другаде може да е. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегата с 6 хеч.Свали бронята отдолу под стоповете има едни клапи сваляш ги почистваш ги и лепиш с силикон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм ги тях но сякаш не влиза от там.При мен водата е до двата калника горе не долу при резервната гума аз даже се съмнявам дали е от стоповете но предния път нямах проблеми като ги оправих.Както казах сега пия кафе и после отивам да я правя.Между другото някой ако отговори на бързо от кой магазин мога да купя нови уплатнения за стопове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен разбрах откъде е проблема, от левия стоп тече и оттам се е завъдила адски много ръжда :crazy: Обаче се чудя дали е само с уплътнение ще се оправи или ще тече и аз "бялата мазаница" :unsure::rolleyes:Явно предния собственик или не е видял или се е направил че не е видял, сега ще ми трябва поне 1 заплата да оправя всички поръжения :blink:ето малко снимков материал http://gamencerista.snimka.bg/automobiles/eee.531849

Редактирано от gamencerista

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и моя седан се пъли с вода от дъжда както си е паркран. След като четох уплътнявах и т.н. т., при мен се оказа че тече от правоъгълния пластмасов отдушник или не знам какво е там, който колегата е показал на снимката и го има на седаните само от лявата страна на багажника, явно пластмасата с годините се е свила или уплътненията са заминали. Утре ще играе силикона. Моя извод е че само с предположения не става. трябва да св свалят тапицериите на багажника и с маркуча да се търси слабото място. Явно това е един от малкото недостатъци на нашите колици, но е добре да се оправи преди зимата, че иначе настава голяма смрад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...