Jump to content
Lakomnik

Проблем с боята

Recommended Posts

Значи незнам за тук ли е тази тема ако не извинявам се Проблема е следния спирам си колата до една детска градина и са боядисвали оградите с нещо което пръска незнам какво и явно е духало вятър ли незнам и цялата ми кола е на малки точици :lol: и незнам какво да я правя някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ако мога после ще снимам за да добиете точна представа който има мнение или опит да казва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препатих по подобен начин, взех 2 вида паста за боята, едната беше груба, другата за полиране...след 4 часа търкане боята беше като нова. После 2 дена ръцете ми бяха като отсечени, но си заслужаваше. Внимателно подбери грубата паста..трябва найстина да отнема горният слой на боята..а не само да го заглажда...иначе няма да има ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто отиваш някъде,купуваш си на 3М паста,те са 3 вида,предполагам този където я продава ще ти обясни! Взимаш два вида(ситна и едра) и я почваш... с машина е по лесно ако намериш някъде!

Редактирано от rEsPeCtiVe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много утре съм в магазина за паста и я лепвам ,че тря да го трепя тоя иначе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина пастите на 3М са много добри. Комбинацията от абразивната + полиращата вършат чудеса, дори и на ръка!Миналата година спасих положението от съсипан лак на автомивка с четки (спря водата). От матова и издрана, след 4-5 часа търкане боята пак стана супер, ноо както каза choper-a ръцете ми (китките) бяха травмирани и след тва 2 дни бяха извън строя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сичко е ток с пастата стана на 3М 2 ри номер пича пробва видя ,че се маха и вика по добре с тая да не е най грубата апък за полиране ми даде с една костенурка и много ама много търкане зе ми се здравето обаче стана и сега остават стъклата с ацетон ми казаха тях да ги мина дали може нещо да им стане или няма какво да им се случи иии уплатненията мога ли с него да ги мина ,че и по тях има точици боя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кореселин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кореселин може също да се пробва, но първо на някое незабележимо място за всеки случай. Всичко което няма да скапе лака като разтворител може и да свърши работа, но е относително какво точно. Един бояджия запечатал с един еди какъв си лак, а друг, с някакъв по-евтин, на еди каква си основа, и не се знае дали няма да се съсипе с такива експерименти, пък и сегашния кореселин е такава боза, че от същата фирма ако човек си купи второ шише поредна партида, не знае какво точно си е купил :) На мен също ми бяха направили "точици" - бели на черен фон (далматинците се заглеждаха по колата!!!) но за късмет бях пастирал преди това, и всичко приключи след една автомивка :angry:

 

п.п на стъклата нищо няма да им стане от разтворители, а гумените уплътнения - бих ги напръскал със силиконов спрей за всеки случай след това..

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коресилинът ще разяде гумените уплътнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коресилинът ще разяде гумените уплътнения.

А ацетона ще ги опази :D .Абе пишете колкото да не заспите ,всички уплътнения на колата съм ги чистил с кор. па едно не се прееба :D чудна работа мойте моо да не са гумени .А специална силиконова смес с тайна съставка ,чийто списък е потънал с подводницата КУРСК :) Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...