Jump to content
Ekzotik

100 октанов Бензин

Recommended Posts

От скоро зареждам от Шел Рейсинг 100 като той се оказва най-добрия за мен спрямо проверка и по други бензиностанции.Интересува ме тези 100 октана вредят ли по някакъв начин на мотора,могат ли прецакат нещо в дългосрочен план?Защото все пак е направена за 95.......Карам Сивик 6 малкия 1,4 90 коня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е 100 октанов колега, само това мога да твърдя. Няма нищо да прецакаш, дори и да е. Все пак е за предпочитане от всякакъв 95 у нас, който също не е 95. Не е моя работа, но има доста теми за горивата и впечатленията от тях :punk: Бензина тук е по-евтин, но и качеството му подобно.

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

95 Plus на ЕКО е по добър от 100 октана на Шелл, поне според мен.Колата върви по добре от ниски и работи изключително спокойно :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох инфото от линковете по горе и видях мнения много за различните бензини и т.н. На мен лично ме кефи да карам с випаулъра,но ме притеснява да не прецакам някои клапан нещо...........? Всеки по тоя въпрос казва от 'карай спокойно' до 'щом е напраена за 95 нека 95'......................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

95 Plus на ЕКО е по добър от 100 октана на Шелл, поне според мен.Колата върви по добре от ниски и работи изключително спокойно :punk:

Незнам Колега аз съм зараждал от 95 плюс на Еко,но като заредих и от Випаулъра като и нацепя 1-ва до край и не издържа,малко трудничко зацепва незнам дали всеки клон на бензиностанция сам си праи добовките но за мене от Шела е по добре.Също така и мотора по леко работи със съвсем леко натиснат педал си поддържа скороста наистина за сега съм доволен и то много,но както писал по горе се притеснявам да не разваля моторетката................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кратко казано: лошо е да караш със 95 когато двигателя е за 100, но няма проблем да караш със 100 когато двигателя е за 95.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещо се развали, то точно нашия 100 октанов бензин едва ли би бил причина за това. Става 100 на Шел, само да не удряха толкова в цената и количеството.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да се плашиш,турвай рейсинг.погледни на някой бензин.на Шел,пистолета на рейсинговия маркуч.отвътре блести.надявам се сам да си направиш извода.аз лично си карам д15ката само с него или на газ.друго не сипвам.сега,откак съм с иридиеви свещи,макар и да не ми е с пълен инжекцион,я усещам още по пъргава.слагам само неделя и си събирам точките !!! скоро мисла да закърпа една водоструйка от каталога на шел.от хубав бензин,главоч не боли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещо се развали, то точно нашия 100 октанов бензин едва ли би бил причина за това. Става 100 на Шел, само да не удряха толкова в цената и количеството.

Да да 2,60 е доста но на 100 октановия зареждам 7,700 на 95 9,20 и км са същите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако продължаваш да зареждаш от ШЕЛ , ще си счупиш колата !!!! От там и дъвки човек не трябва да си купува !!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо ще си счупя колата може ли малко пояснение?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм зареждал насякъде, но най-добре и най-икономично вървеше с Shell 95 V-Power. Градско с 20 лв. - 120/130 км, всички други бензини за 20 лв. максимум в най - добрият случай 100 км и се усеща, че не върви по същия начин. Така че мисля, че всяка кола върви най - добре с различен бензин..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо ще си счупя колата може ли малко пояснение?????

Пояснението е , че там бензина е УНИКАЛНО СКАПАН !!!!! Просто моя съвет е да не зареждаш там колата си. По принцип избора е личен , ако ти се кара със 100-октана , сипвай в OMV ! В ШЕЛ , е най-лошия бензин в БГ ! Дори и нафтата е трагична.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо ще си счупя колата може ли малко пояснение?????

Пояснението е , че там бензина е УНИКАЛНО СКАПАН :lol:!! Просто моя съвет е да не зареждаш там колата си. По принцип избора е личен , ако ти се кара със 100-октана , сипвай в OMV ! В ШЕЛ , е най-лошия бензин в БГ ! Дори и нафтата е трагична.
незнам колега аз и от омв 100 съм зареждал след това на шел и разликата от шел бензина се усети доста...това съм видял аз и си мисля логически защо след като колата ми върви повече с тоя бенц той да е по скапан и да ми разваля колата????та това ми се върти из мислите.......................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че всичко е относително /не сте ли чували за Айнщайн :unsure: / Дори на една и съща бензиностанция различните партиди са с различно качество. А какво остава за различните бензиностанции, пък били те и на една и съща верига! Разлика винаги ще има! На колегата пуснал темата ще кажа, щом усещаш че ти върви колата повече с даден бензин- слагай от него! Няма значение от коя верига е. Специално Шел не е Шел, за който си мислиш, а е франчайзинг закупен от бай х...й за конкретната бензиностанция и до колко е съсестен той е въпрос на чист късмет, защото контрол няма! Явно твоя човек е съвестен над средното ниво, така че бензина му е по-добър от повечето бензиностанции. Аз слагам от Еко и то от конкретна бензиностанциия, в която съм усетил разлика. Но съм зареждал на други Еко и съм оставал разочарован, затова и казвам, че не могат да се правят обобщения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че всичко е относително /не сте ли чували за Айнщайн :unsure: / Дори на една и съща бензиностанция различните партиди са с различно качество. А какво остава за различните бензиностанции, пък били те и на една и съща верига! Разлика винаги ще има! На колегата пуснал темата ще кажа, щом усещаш че ти върви колата повече с даден бензин- слагай от него! Няма значение от коя верига е. Специално Шел не е Шел, за който си мислиш, а е франчайзинг закупен от бай х...й за конкретната бензиностанция и до колко е съсестен той е въпрос на чист късмет, защото контрол няма! Явно твоя човек е съвестен над средното ниво, така че бензина му е по-добър от повечето бензиностанции. Аз слагам от Еко и то от конкретна бензиностанциия, в която съм усетил разлика. Но съм зареждал на други Еко и съм оставал разочарован, затова и казвам, че не могат да се правят обобщения.

Колега да ти каза и аз си бях изградил подобна теория и споделям твоето мнение. Наистина всяка бензиностзнция се отличава от друга била тя и от една верига.Незнам кои следи за качеството и кой прави смесите просто тая работа трябва да се постегне малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че всичко е относително /не сте ли чували за Айнщайн :unsure: / Дори на една и съща бензиностанция различните партиди са с различно качество. А какво остава за различните бензиностанции, пък били те и на една и съща верига! Разлика винаги ще има! На колегата пуснал темата ще кажа, щом усещаш че ти върви колата повече с даден бензин- слагай от него! Няма значение от коя верига е. Специално Шел не е Шел, за който си мислиш, а е франчайзинг закупен от бай х...й за конкретната бензиностанция и до колко е съсестен той е въпрос на чист късмет, защото контрол няма! Явно твоя човек е съвестен над средното ниво, така че бензина му е по-добър от повечето бензиностанции. Аз слагам от Еко и то от конкретна бензиностанциия, в която съм усетил разлика. Но съм зареждал на други Еко и съм оставал разочарован, затова и казвам, че не могат да се правят обобщения.

Колега да ти каза и аз си бях изградил подобна теория и споделям твоето мнение. Наистина всяка бензиностзнция се отличава от друга била тя и от една верига.Незнам кои следи за качеството и кой прави смесите просто тая работа трябва да се постегне малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги редувам :rolleyes: веднъж ОМВ, веднъж Шел, веднъж Еко и колата все лети :D Според мен по този начин няма шанс да не върви добре винаги. Поне при мен тая тактика работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от както купих миналата година колата си направих няколко експеримента от различните бензиностанции сипвах и 95 и 100 октанов бензин ама никога от обикновения 95. И това което установих е че моя Акорд най-добре върви с 96 екстра форс на Петрол. С него също така ми падна и разхода с около 1л-1.5л. И от тази пролет до сега само такъв сипвам и то поне по 2 резервоара на месец и съм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Служебен автомобил / нов, на лизинг / - Тойота Ланд Крузер за 8-9 месеца от излизането му от магазина и зареждан само с нафтата на "Шел" блокира двигателя. В сервиза на Тойота - клон Люлин диагнозата бе " Зареждали сте на "Шел", нали ... Всичко ни е ясно , не сте първите ...".Като смениха двигателя гаранционно дадоха препоръката - " Зареждайте на всякъде , само не и на "Щел" ....Интересно ми е защо ли двутактовите ми автомобили - Варбург и Трабант- вървяха доста по-добре с промишлен бензин , предназначен за миене на детайли - 79 октана , отколкото този по бензиностанциите - 85 , 91 ,95 и 99 октана и как така след всяко зареждане с Немски или Австрийски безин / за пробата помолете от някоя авто къща с коли нов внос литър- два от резервоара / на Сивичето ми всички кончета си по местата , при това живи.Май за да бягат им трябва свястна храна ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Prelude98 е засегнал нещо, което се е дъвкало и в по-старите теми за горивата, и е абсолютно прав!

 

Направих три последователни зареждания от ШЕЛ 100, провокиран от твърдението:

Да да 2,60 е доста но на 100 октановия зареждам 7,700 на 95 9,20 и км са същите

1.Свършва по-бързо спрямо един поносимо прецакан 95 (теорията "предласполага те към ръчкане" - изключено :)

2.Дърпа те назад финансово - включено :)

3.С него не съм постигал разход 5,35/100 извънградко - никога!

 

Минавам на най-евтин 95 (туристически :lol: ) + добавки отделно (както досега)

 

 

И освен това - "Какъвто народа, такъв и бензина" :)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз познавам няколко човека които карат камионите и са ми казвали че 100 октана е от гърция :D незнам дали е вярно но може и да е като му гледам цената :D иначе и аз съм сипвал на Х-са от този бензин и маи по добре се реже :lol: и минах 10 км повече при нормално каране :) ! Иначе си слагам сега 96 от петрол :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа на Сивика ще му стане ли нещо, но с Рейсинга оппеделено има разлика. Преди 3 седмици почнах да зареждам от него (и за сега никакви проблеми), колата ускорява по-добре и скоростите се удължиха. Цената обаче си е проблемна... 26,6 литра за 70 кинта попринцип не е най-оферта, но пък съм доволен.Ето какво пише на сайта на Шел: Подходящи ли са горивата Shell V-Power за всички автомобили?Всички автомобили, ползващи безоловен бензин, могат да спечелят от използването на горивата Shell V-Power. При някои по-стари автомобили може да се наложи използване на добавка, която защитава меките клапанни легла от износване. Ако имате някакви съмнения, най-добре се консултирайте с упътването за експлоатация от производителя или с вашия местен автомобилен дилър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, пробвах друг 100 октанов, но на друга верига, и вече само там, докато не го прецакат и него. След второто зареждане вече има разлика спрямо обсъждания 100 Shell. Всяко трепване на десния крак се усеща, и то на всички предавки. Така беше и след вноса на колата, когато в резервоара и имаше 95 super много далеч от качествата на нашенския.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E сподели кои е вълшебния бензин, верига и конкретна бензиностанция де!? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти срещу затвора на индустриалната улица. Не е Shell, не е и OMV. Повече си падам по антирекламите май..

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което виждам, там има бивша бензиностанция на OPET. Те обаче се изтеглиха от България, така че остава да е на ЕКО. Еко Кинитрон 100.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз какво да направя, че имаме колега като user :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, карай си и си свиркай. Аз така правя. Само Кинитрон и чат-пат Ромпетрол. На 80,000 км. смених горивният филтър и го разглобих (бая зор видях :)) - нямаше абсолютно никакви боклуци. A специално развих хартията и гледах в гънките. Нищичко. И занапред смятам да си я карам така. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, карай си и си свиркай. Аз така правя. Само Кинитрон и чат-пат Ромпетрол. На 80,000 км. смених горивният филтър и го разглобих (бая зор видях :)) - нямаше абсолютно никакви боклуци. A специално развих хартията и гледах в гънките. Нищичко. И занапред смятам да си я карам така. :P

Подкрепям колегата за кинетрона,от 3месеца карам еко кинетрон и бензинеца е наистина качествен.От 3 години карам само 100 но преди това съм зареждал само на омв,разхода е уникален(7,3 от Пловдив до Несебър с климатик и каране по правилник)Да не говорим за работата на двигателя,направо все едно Моцарт слушаш.Ауспоха е винаги бял а оборотите са доста ниски на място.Разликата между карера 100 и кинетрон 100 е само в миризмата която се отделя като изгаря и в цената(еко предлагат карти с 5ст.намаление,омв са скръндзи).Също така и ми харесва че еко има доста бензиностанций,дори и в чужбина(не е някоя измислена верига),както и не ми предлагат боклуци като отида да плащам на касата,също така и ми мият предното стъкло,а не да си го мия аз.А относно темата,има публикувани много такива теми но в край на сметка всеки си избира с какво да кара колата си,да не говорим ,че сме много малко колегите от форума който си караме колите на бензин и то качествен.Смятам ,че на твоята кола нищо няма да и стане от качествения бензин,само може да и помогнеш да работи по добре.Предполагам ,че в чужбина бензина по стандарт отговаря на нашия 100 октана,който иска качество плаща колеги. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...