Jump to content
Restless

"давене" под 2000 оборота?!?

Recommended Posts

От вчера. - пали трудно, и установих, че НЕ трябва да подавам изобщо газ, за да запали, сякаш горимото я дави.- на място, при натискане на газта има момент на замисляне, сякаш за момент се дави и двигателя се чуди дали да набере обороти или да угасне. И на бензин и на газ.- под около 2000 оборота, колата е като спъната, при рязко (даже не рязко, а просто при не-съвсем-плавно натискане на педала!) - не може да "тръгне", привлачва се едва едва на 1200-1300 оборота, трябва да натисна съединителя, да дигна над 2000 оборота и тогава да отпусна. Характерно, оборотите трябва да ги набера плавно, ако натисна по-рязко не може да вдигне оборотите, т.е. както и на място.Веднъж в движение и с обороти над 2000 субективно се държи почти нормално, със съвсем леки "придърпвания-замисляния" при по-рязко даване на газ.Ефектът го има и на газ и на бензин, на бензин е малко-слабо изразен, но си се усещанякакви идеи?Последните дни смених средното гърне(беше пробило) - но след смяната карах 1 ден без проблеми, вчера смених спирачната помпа, но както казах ефекта го има и без колата да е в движениеидеи? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,огледай делкото(палец,капачка или някои от датчиците за нарушена връзка).Измери и съпротивлението на бобината дали е в нормите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имал съм подобни проблеми почваш с свещи кабели делко филтри като ги смениш ако пак е така ще пишем пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размествал ли си делкото? Струва ми се ,че не ти е центровано правилно /предварение закъснение/.При мен се получи така когато свалях капака на клапаните и махах вала ,после не го центровахме добре и колата едва потегляше .Направо изтръпнах.Даваш газ а тя се чуди кво да прави.После си я центровах и всичко си е ок. Според мен първо тръгни от там. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери газовото -релета,клапан-смесвати горивата и я дави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистване делко, палец + нови свещи (уж преди месец бяха ок).Да не чуе дявола, сега мърка.

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но в крайна сметка диагнозата при Омбре: заминала бобина :whistle: , първоначалното оправяне беще за ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...