Jump to content
Nikson10

Коя година е този Сивик?

Recommended Posts

Здравейте,

След няколкочасово търсене из нета се предадох и реших да Ви задам следния впрос:

Този Civic коя година е? Почти съм 100% сигурен, че това не е 99г.

Civic_Mobile.bg

Прилагам и смимки защото обявата ще изтече в някакъв момен и тогава тая тема става безполезна:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Опитвам се да нямеря нещо за половинката! Обаче "Мноо мразя да ме цакат...." :)

По принцип Civic са ми доста трудни за определяне - в wikipedia има разни снимки но прилично разместени - точно толкова че да не се разбира нищо :) (това важи за английската, френската и българската версия)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стоповете са на коли след 97-98 май, не см мн сигурен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми изглежда фейслифт, а той си е 99-00

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм 100% сигурен, че това не е 99г.

Колега, аз съм сигурен 101 % че това си е точно фейслифт на английски сивик.А той, както каза вече rulemaker, е 99-00. Така че поне за годините не са те цакали. Но никога не е късно :lol: така че огледай колата хубаво, че не се знае къде точно е цакнята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За годината явно не те "цакат" ама като гледам от снимката предната врата е различен цвят от задната, което може да значи или че някой я е цакнал тая предната врата някъде, или (което е за предпочитане) някой я е надрал и после бояджията се е оакал с цвета. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моята е същата само че е 98 година , а на стъклата пише 97 год.Но според мен не е важно година ,а какво е техническото и визуално състояние!Ако толкова държиш на година запиши си Vin-a( Пише го на предното стъклонай отдолу в ляво (пред шофьорското място) и го провери!

Редактирано от jorko82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми продадоха такава за 2001-ва :lol: Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е със сигурност след 97 друг е въпроса че на 99% е блъскана вижда се некадърното боядисване цената е съмнително ниска за такъв сивик с газов инжекцион 99г

Редактирано от ajax6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Годината на производство я има написана на всяко едно стъкло на колата. На последният ред на печата има една цифра, пред и/или зад която може да има точки. В случая трябва да е 9 или 8.п.п. Явно не съм се събудил още. Jorko82 го е написал преди мен.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те хубаво я пишат,ама защо на моята на стъклата пише 97-ма год. ,а по VIN излиза 98 год. ? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тук е проблема. Твоите стъкла явно са стояли една година на склад. Още нещо, ако на предното ти стъкло цифрата е 3, това не означава, че колата ти е 2003-а, а че тогава е счупено и сменено с ново. Ду ю ъндъ'стенд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно много залежават тези стъкла по складовете ,щото и на Ровъра ми е така,на стъклата пише 97 ,а по VIN -98г. Нот ъндъ'стенд :lol:

Редактирано от jorko82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко глупаво ми се струва, но някъде се разискваше, че когато колата е произведена второто полугодие се води за следващата година.Това най често може да се чуе от автоджамбазите :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И са прави, от 01.09.1997 до 31.08.1998 се водят 1998г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То добре... ама .... отивам на 17 октомври да си купувам кола и гледам пише - производство - 2011 г. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко глупаво ми се струва, но някъде се разискваше, че когато колата е произведена второто полугодие се води за следващата година.Това най често може да се чуе от автоджамбазите :lol:

Абе и аз съм го чувал това с разминаването на календарните и производствените години, ама то кво значение имат 3-4 месеца. Иначе, колата е след 97, виж и ВИН номера, така няма как да познаеме - за 1999 година десетия символ трябва да е Х :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това септ.-август важи за всяка година, не само за '98-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за вас ,но аз чак такова значение на колата дали 98 или 97 не отдавам!Предпочитам да си купя някоя запазена кола на 20 години ,пред някой "кошник" на 2 или 3 години!В конкретния случей:и без това дали е 98 или 2001 няма видима разлика и освен от документите няма откъде да разбереш коя година!Така че колега те съветвам да гледаш други работи:двигател ,боя и т.н.!Между другото моята я купи уж за 99 год. ,ама после като видяхме документите се оказа 98 (декември).Та джамбазина и той почна да развива теориите че била модел 99!

Редактирано от jorko82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав :lol: И моята е 15-годишна, но е JDM и си ме кефи.п.п. А за Ровъра се обърни към техния форум. Чувал съм, че си имат дори и ЧАТ. Капише

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха само си чувал или пишеш там!Чух че си бил много активен там! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат (май беше на Доминико) - "Господине Вие сте пили ..."Не вярвай на слухове!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За годините и месеците...колите произведени четвъртото тримесечие на текущата година се водят за произведени следващата. Т.е. колите от Октомври, Ноемрви и Декември 1992 се водят произведени 1993. Доколкото знам това е така в цяла Япония за всякакви предприятия. Така си правят отчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. колите от Октомври, Ноемрви и Декември 1992 се водят произведени 1993.

И септември, както е написал колегата Krasi-mir, т.е произведените от септември, окт., н. и дек. се водят следващата. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшни сте, благодаря Ви. Наистина не мисля, че годините са от чак от толкова голямо значение но все пак е добре да се знае. Когато се купува "котка в чувал" гледаш някви първични белези. Нормалната логика е че по-нова би трябвало да е и по-запазена. Естествено сме зрели хора и знаем, че при колите това далеч не винаги е вярно. Даже май няма никакво значение. Просто исках да се подготвя.В този форум сред важните теми намерих една наистина полезна при покупката на кола от марката, поздравявам ви.Утре отивам на лов! дано да хвана некое Хонде, че от японските май само Субару и Хонда не съм имал! (дайхатсу не участва в класацията) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си разбрал, важно е състоянието на колата а не годините. Ще повторя ( някъде във форума съм го казвал) едно друго важно нещо. По-добре колата да е на 200 000 , но карана и поддържана от мъж, отколкото на 80 000 но карана от жена/бабка ( седалката на мах нагоре и на мах напред, т.е. перфектна видимост напред и нулева видимост към червените лампички по таблото). В добавка две детски столчета отзад, т.е. остатъци от храна навсякъде и седалки напоени с прокиснало мляко. Но да не забравяме, че всяко стадо си има черни овце, т.е. калпави мъже шофьори и перфектни жени шофьори.Успех при покупката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...