Jump to content
paRADOx

Визуален тунинг No.6

Моля гласувайте!  

73 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ето, вече сме на финала на Визуален Тунинг No. 6. Остава само да решим кой се е справил най-добре с поставената задача:

Публикувано изображение

 

А това са произведенията:

 

Номер 1

Публикувано изображение

 

Номер 2

Публикувано изображение

 

Номер 3

Публикувано изображение

 

Номер 4

Публикувано изображение

 

Номер 5

Публикувано изображение

 

Нека гласуването да започне сега! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам по време на гласуването, авторите на творбите да търпят критика от останалите хора - тези, които оценяват.

Още по-хубавото на това е че никой не знае коя творба на кой е, и няма да има пристрастни.

Предлагам да има критика, с цел хората които са ги изработили да видят грешките си, защото и аз в лицето си на творец винаги виждам всичко като перфектно в моята работа, но във всъщност не е така. Отстрани нещата изглеждат по съвсем различен начин, и хора които не са модифицирали дадена творба имат по обективно мнение.

Молбата ми е критиката да е градивна а не....каквато и да била друга!

 

Например:

"В номер 5 не ми харесва . . . . . . . . . . ., личи си . . . . . . . . . , цветовете се сливат . . . . . . . , няма сходство между....... и т.н."

 

Идеята е авторите на творбите да открият по-лесно грешките си, за да стават все по-добри! :)

 

И още нещо: моля авторите да не взимат уастие по време на гласуването и критиката! След като обявя имената на авторите, всеки спокойно може да каже с какво е, и с какво не е съгласен.

 

Благодаря!

 

Поздрави!

 

:)

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесва номер 1 - подкрепям него!Привлякоха ме оранжевите мигачи, в JDМ стил, както и халогените. Аз за себе си знам, че харесвам максимално изчистения тунинг и номер 1 най-много ми се връзва.Ако един ден си взема 8-ма генерация, задължително ще си направя мигачите така.Поздрави на всички участвали :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах за номер 2. Ако мнението ми е спам го махнете. Така гласувах защото най-много ми хареса от пръв поглед. Харесах и номер 5, но това което е на предния капак през средата му ме отказа. Авторите са се справили много добре :). Мисля че битката става все по-интересна. Успех на всички автори и нека най-добрият спечели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номер 1 ми хареса най-много при все, че не съм го правил аз, а участвам в този тунинг :) Номер 2 е станало интересно, но някак си ми напомня ауди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо: моля авторите да не взимат уастие по време на гласуването и критиката! След като обявя имената на авторите, всеки спокойно може да каже с какво е, и с какво не е съгласен.

Цитата е към колегата Прозиум :)

 

На мен ми хареса снимка номер 2 :) . Мислех за номер 4 ,но джантите ако ги беше изнесъл малко към калника, сигорно за него щях да гласувам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един тунинг, който беше почти готов за самата кола. Не ми остана време да си довърша моят и за това по-набързо резнах, срезнах и заших и ето да видите.

Публикувано изображение

 

 

2-ката е направена сполучливо.

4-ката много добре, но е прекаляване иначе много си се постарал

1-цата... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упс :) Не съм видял аз, че не можело да коментирам. Ама нищо де :) От поста се разбира само, че но1 не е моя :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да кажа браво на колегата, че избра точно тая снимка, щото по нея работата е много по-лесна от старите издания.Второ никъде не видях до кога може да се гласува. Дайте някъв срок (не много дълъг щото вече се вижда на къде отиват нещата).Трето що не се дава задача веднага?Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задача не се дава веднага, защото уж победителя трябва да измисли следващата. А за срока - наистина тоя път са го позабравили малко. Моделите са страшни до един :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номер 2 има някво дарк излъчване за това и гласувах за него. :D Освен това много добре е изпипал детайлите.Номер 1 също много добре се е справил (не знам дали забелязвате, че е смъкнал колата на долу).Номер 3 нещо не му се е получило.Номер 4 малко анимиран вид е докарал. Не знам дали нарочно или без да иска но също не е лошо.Номер 5 също много ми харесва. Добре е подбрал цветовете и е направил линиите стилно според мен. Не е просто някаква цапаница.Можеше малко да намали яркоста на оранжевото по ъглите и да избере по-тъмно кафяво или просто малко по-наситено но пак е добре. Само джантите му стоят малко оф но явно ги е взел от лоша снимка или просто лошо осветена и не се връзва с тази.Колегата СТС също добре я е направил само дето колата изглежда като чали е вдигната на крик. Малко кривее но в същото време изглежда права. Ще я пишем, че е стъпила на бабуна ;)Тая бяла черта по вратата предполагам е целял някакъв отблясък. Не бих казъл, че е много сполучливо но иначе е идейно :D И също така кулера е малко пропаднал и бие в дясно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееене 5 минути гледах 1 и 2 и немога да реша и двете са адски добри и отговарят на моя стил :D Изчистено .. 2 е по-изчистена а 1 не е толкова натруфена ... много са добри и дветеЧудех се и за 5 .. там доста труд е вложен и е готино но ми е малко в повече ,аз .. както казах не обичам да е "кич" :D 5 е добре напraвена, но има забежки ,като фона на джантите е по-светъл и някак си не е много естествена ;) Личи си че е правена, на фотошоп. И другите си личат де но по-трудно се разпознава ако незнаеш за какво става въпрос. Добре се справяте. ;)А за 3 и 4 .. гледайте да си напасните броните спрямо хоризонталите и вертикалите на колата не според снимката :D Надявам се някой да не се обиди ,но трябва да има критика за да ставате по-добри! :P

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОКДавам още няколко часа за гласуване и коментари, и след това обявявам резултатите и авторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако трябва да преценявам кое е най-добро не според това кое най-много ми харесва, а да си представя, че съм в жури. Оценявам точково и по точно:1- Промяна на броня (не само смяна имам предвид, а и някаква промяна, за да има тунинг, а не да е сток) 1т2- Промяна на фарове фарове, мигаачи, стопове, халогени и др. 1т3- Промяна на джанти, лайсни, прагове, добавяне на лепенки, емблеми и др. 1т4- Промяна на капак, анти кроло и др. 1т5- Промяна на цвета и добавяне на отражения и сенки 1т6- Промяна на фона на снимката 1тИ щом точките за направен туниг са 6 ще оценявам колко ми харесва крайния резултат от 1 до 6т. Така се получава оценка, която е равна на положен труд + краен резултат, а не както се получава оценяване само на краен резултат (щото повечето хора биха гласували за вариянт "0" - стоковата снимка)И така по моите критерии аз получих:Проект 1 - 9тПроект 2 - 9тПроект 3 - 8тПроект 4 - 9тПроект 5 - 10тИ така излиза, че за мен номер 5 е победител и това е обективна оценка. За краен резултат най-много точки давам на #1, но ако се замислим обективно кой, колко труд е вложил победителя трябва да е #5.Затова ще помоля за напред да се замисляте преди да гласувате.Айде обявявайте колегата със #2 за победител и да дава нова задачка.Поздрави на всички участвали, както и на всички критикуващи, защото аз съм начинаещ с photoshop-a и се уча и от едните и от другите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за 4 най-изродска ми се вижда и най-много въображение е вложено. Малко предния калник не е добре ама се преживява. За 1 не съм голям фен на жълтите мигачи и халогени.За 2 нямам зажележки до последно се чудих дали да не гласувам за нея. За 3 оригиналната броня по-ми харесваЗа 5 малко на Леон ми прилича, инъче добре е направена само джантите да бяха малко естествени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОффтопУк- Александре... то оставаше да не си личи, че е правена на фотошоп :D Men4e ...Едва ли, ако сравниш 5 с 4 ще кажеш, че 5 е вложил, ама се изпотил чак от труд :D И за 1-цата... Какъв тунинг виждаш бре? СлЕп ли си?Крайния победител е ЯСЕН! Не може да го стигнете с новата му кола, че и без ключалки на вратите...

Редактирано от STS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Редактирано от STS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз казах, че ако ги смятам труд + краен резултат 5 е най-добре. Ясно ми е, че 4ката е пипана много повече.За 1 казах, че според мен като краен резултат е красива, не съм казал, че е много пипната.И точно това имах и впредвид в миналия си дълъг пост, че 1 може и да е хубва, но е правена за 5 минути, докато в 5 е хвърлено доста повече време и въображение, но въпреки това #1 има повече гласове, което според мен не трябва да е така, но много хора, който са фенове на сток Хондите гласуват и за т'ва е такова положението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

uuuuuuuuu я тука да спрете и прочетете правилата в 1 конкурс и не добавяйте и не се карайте на тоя две на тоя 8 !!! Са ше оплескате работата така :DСпрете бе колкото по просто толко по Юбаво :D

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак се почват простотиите еййй :D;):D STS, толкова ли не разбираш че това е тунинг състезание в което всеки може да участва,независимо колко време е работил по колата, колко неща е сменил и т.н. Пуска се анкета и хората гласуват за това което най им грабва окото. Това е.. Сега кой какво сменил,кое било тунинг...Всеки има глава на раменете да избере каквото най му допада. Толкова ли неможе да се примириш с това. В предната тема чак искаше да се въведе правило какво да се смени. Ами няма даден критерии за красота. Всеки си има вкус и не виждам защо трябва да правим драми и спорове :D Вземете да откажете малкото хора които се занимават с това заради глупости. Нямам думи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде давайте следващата :D Тамън съм се надъхал, че досега се возих по бързи коли :DBtw на 2ро четене 2ката верно е най-добре, седи най-естествено някак си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така след всичко казано дотук, 'изваждам картите на масата':

 

Победител е:

rockDrive

Публикувано изображение

 

На второ място е:

ilias

Публикувано изображение

 

Третото място е за мен:

paRADOx

Публикувано изображение

 

И последното място си поделят:

men4e

Публикувано изображение

и:

prozium

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да поздравя men4e. Човека "вчера" си сложи фотошоп и веднага сглоби нещо :D Чакаме rockDrive

Да споделя и моята, макар и готова само на 1/4 от това което бях намислил.. Срока ми дойде твърде късичак да я завърша и реших, че няма смисъл да я пускам така.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега искам и аз да добавя мнението си:

 

1.Още като получих творбата на rockDrive ми грабна окото и си личеше че наистина е направена много качествено. Убеден съм че, ако не се виждаше оригинала, никой нямаше да разбере че е обработвана с Photoshop! А това, че си направил покрива - соларен, отваря много колата и признавам идеята ти е супер оригинална! :D Поздравления! Заслужено първо място.

 

2. Адски много ми хареса фона на колата на men4e! Въпреки че е нов в визуалната обработка, смятам справя се много добре, и оранжево-розовият фон направо ми напълни душата. :D:D

 

3. Имаше коментар че колата на ilias е снижена,... ами такава е и колата на rockDrive!

 

4. За първи път никой не е сменил джантите. Никой, освен мен... Явно това направи впечатление, и ето че се поучавам от вашето мнение. Явно тези джанти не пасват на това купе. Странно, но може би разликата идва от монитора, защото на моят старичък монитор всичко ми се вижда идеално. А може и аз да си въобразявам, знам ли?! ;)

 

5. Много ми харесаха коментарите и критиката. Мнението на хората и на нещата които им правят впечатление ме изумяват всеки път. Нарочно не си дадох много зор(въпреки че промених много от детайлите на колата, което обаче не се забелязва от повечето критици :P ).Исках да променя цялостната визия на колата, исках да е фрапантна, исках да е различна, но не като релеф а като цветове, за да видя реакцията Ви. Изненадвам се. Наистина! Оказва се, че и с по-малко труд, ефектът може да е също толкова голям.

 

6. Смятам че се получи много добра надпревара, и се надявам участниците да стават все повече! Някой да дава друго задание и да стартираме с Визуален Тунинг No.7! ;)

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега официално честето на победителя.Благодаря на Трънчо и Парадокс за хубавите думи, напредвам с пълна пара в ученето и се надявам вссе по-хубави работи да правя.Искам да ви покажа един урок за "цялостен тунинг на Порше" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радо много добре си я направил твоята, браво. Само сега загледах, че споилера ти е на криво въпреки, че от снимката не изглежда така, спрямо позицията на колата от едната страна е дигнат, но както и да е :)Да на рокдрайв също е снижена но той го е направил по по-различен начин. И сега виждам един пропуск. Трябвало е да отреже малко светлината от десния фар защото от тоя ъгъл няма как да се вижда такъв "глоу" върху решетката.

Спрете бе колкото по просто толко по Юбаво wink.gif

То ако е така другия път да ги пуснеме сичките стокови да се гласува.Поздравления на победителя :) нямам търпение да видя какво ще направи със следващата кола.ПП. Това порше защо прилича на ферари? Редактирано от Se†heriaL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен спойлера си е добре нагласен. А за "глоуа".. Имаш набито око. Сега като се загледах наистина няма как да стане така, но това му е косура само :) Други забележки няма. А на men4e ще му забраня да се "учи" от този сайт :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на men4e ще му забраня да се "учи" от този сайт :)

Е що бе? Сега като дадете някой Сивик за тунинговане, аз ще направя Акорд.С урока съм полезен и на колегите с #4 и #5 да видят какво е цялостен туниг - джанти, преебаване на цвета на предния капак и затъмняване на джамове. Вижте колко е просто, а вие се хабите тука да правите и други работи :)П.П. Айде щом на rockdrive не му се пуска нова задача, следващия по ред ilias да пуска нещо и да почваме. Редактирано от men4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси аз тамън се надъхах с тоя фотошоп, а вие сега нещете да пуснете нова задача...Парадоксе пусни ти, то ще ти стане традиция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно интересно предложение като тема - DeathRace :( Да ги направим колите като гладиатори за арена този път, хем колегите, които настояват за по-силен тунинг ще са доволни, щото там няма начин - ще трябва да се слагат брони, оръжия и така нататък ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми айде. Ама всеки ще бачка по една кола или кой квото си иска само да е в този стил?Пущай една нова тема с регламента и да почваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@'prozium'Интересно предложение. Ще изчакам още малко, и ако няма кой да предложи модел, ще го направя отново аз. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек на занимава ли ти се? Смисъл да не става всеки път така да чакаме победителя, ако ти се занимава всеки път да измисляш задачи и бройш гласовете ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...