Jump to content
Butch

Странно чукане при подаване на газ

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам следния проблем при ускорение и изправен волан се чува странно чукане като от каре. В завой го няма. На първа също го няма, получава се при ускорение на втора и нагоре скорости. Забързва се със скоростта, при отнемане на газта изчезва.Мисля че не са карета, всичко по окачването е здраво с изключение на едни външен накрайник, но съм карал и с по-разбит и не съм имал такъв шум.Някой срещал ли е подобен проблем, че вече не знам какво да правя, давайте идеи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах това. Не беше силно, но се усещаше някак си през волана и/или през педала на гаста и десния крак, като че ли. Чак чукане не бих го нарекъл, но си беше там и се усещаше отчетливо, особено от човекът, който кара. И аз си мислех, че не може да са каретата, защото те чукат на завой. Както и да е, тъй като моите все пак си бяха за смяна, понеже пукаха И на завой, аз ги смених, като си мислех, че тоя проблем, дето го описваш ти ще го търся после. Обаче той си изчезна със смяната на каретата. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че при мен не се усещат вибрации, както е при разбито вътрешно каре.Днес изключих и възможността да е накрайник. Но имам леко почукване от рейката като обирам луфта в спряло положение, дали може да е това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак толкоз не разбирам, нека друг да каже. Аз само споделих личен опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен!Оказа се че колегата е прав. :( След смяна на всички вътрешни карета и полуоски вкл. и средната с висящия лагер чукането продължи.След смяна на едното външно каре спря, просто ми се струваше невъзможно да има чукане от там при прав волан, а при завой да изчезва.От цялата работа хубавото е че ми останаха куп резерви части, както и си смених бая разбит шарнир. :huh:

Редактирано от Butch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от няколко дни забелязвам че когато потеглям на първа или задна , когато превключвам между 1ва и 2ра ( при отпускане на съединителя) се чува едно странно пукане от лявата страна отпред . Пукане или чукане както когато се включва и изключва климатика на една кола , само че аз нямам климатик. Появи се точно след като минах през една неравност , но не беше кой знае колко голяма , точно с лявото колело. Чух нещо като че падна някакво желязо от колата. После се върнах нямаше нищо или поне не съм видял. Нямам проблем с ходовата част нито да тропа нито нищо. Колата е Хонда джаз. Някой ако е имал такъв проблем ще се радвам да сподели да ме насочи кое да гледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери тампоните на  двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрави са няма им нищо , обаче забелязах че и двата тампона на амортисьорите са скъсани , като десния доста , дори стои по високо отколкото другия, но едва ли е от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...