Jump to content
loko_fc

Мнение за Liqui Moly Mos2 ?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги,дойде време за смяна на маслото и съм се спрял на това ,някой ползвал ли го е да изрази мнение.Търсих във форума,но специално за това масло никой не е писал.Това е маслото LIQUI MOLY MOS2 LEICHTLAUF 10W40 http://maslata.info/index.php?page=shop.pr...=1&Itemid=2Карам сивик шеста генерация на 165 000 км.

Редактирано от loko_fc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не съм доволен :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Liqui Moly MOS2 - демек със МОЛИБДЕНОВ "Дисолфат или Солфат" незнам кое от двете беше, има формула която намалява триенето и тем подобни работи.. Аз го карам от 2 хиляди км. и нямам ядове.. дори съм я държал минута в прекъсвач и пак няма проблеми.. :Pно човекът в магазина ми каза следващият път като дойде време за смяна да не сипвам същото.. Не било добре.. незнам и аз защо.. но както и да е.. се пак си е 10W40 а мотора ми тече като лейка и несъм за толко рядко масло..затова ако всичко ти е наред и не гори масло.. Го сипвай и не се чуди!ако ли не! 15W40 е твойто масло.. пак на Liqui Moly..аа.. и ако купиш от MOS2 не се замисляй затова че е черно се едно е преработено от Дизелов мотор..това е заради формулата му... след 3000км. се избистря и става като другите :P

Редактирано от Japan_PoweR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз само 1 въпросче, сори че оспамвам темата на човека ама е по вдигната, та аз сега ще сменям на 15в40 и незнам каква марка да ползвам.Сега си=ъм с Мобиле 1.Дайте съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако двигателя ти е наред,за нищо на света не слагай Liqui Moly Mos2! За износени двигатели е супер,но ако ти е здрав двигателя ще го прецака!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако двигателя ти е наред,за нищо на света не слагай Liqui Moly Mos2! За износени двигатели е супер,но ако ти е здрав двигателя ще го прецака!

Точно същия отговор получих преди малко от колега който има сервиз за японски авточасти :lol: Предложете нещо,така като чета във форума най-много се ползва MOTUL 10W40 6100 Synergie+ и Castrol Magnatec 10W40 Сигурно ще избера едно от двете,някакви други предложения :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако двигателя ти е наред,за нищо на света не слагай Liqui Moly Mos2! За износени двигатели е супер,но ако ти е здрав двигателя ще го прецака!

Точно същия отговор получих преди малко от колега който има сервиз за японски авточасти :lol: Предложете нещо,така като чета във форума най-много се ползва MOTUL 10W40 6100 Synergie+ и Castrol Magnatec 10W40 Сигурно ще избера едно от двете,някакви други предложения :)
МОТУЛА е твоето масалце .. таман одеве го налях и аз :) слагай и не му мисли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега ако двигателя ти е наред,за нищо на света не слагай Liqui Moly Mos2! За износени двигатели е супер,но ако ти е здрав двигателя ще го прецака!

КОЕ ЩЕ ПРЕЦАКА.. Двигателчето ми пее! с маслото.. НЕ ГОРИ МАСЛОсамо дето тече от полувината гарнитури и семеринги.. но това си беше и със старото масло..така че тия дето казват че ще се прецака нее вярно... (СПОРЕД МЕН) а относно колегата щом се е предумал да не го сипва.. тогава ESSO, Mobil1 или MOTUL това са маслата.. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ Турски Castrol..! Редактирано от Japan_PoweR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях с такова ама не съм мноого доволен мотор след ребилд всичко ново и го пипаше....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушай кво ти говорят колегите -мотула е твоето ,моето и на всички хонди маслото!!!Слагаш 6100 мотул и си свиркаш и ръчкай колко ти душа иска! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм много доволен Liqui Moly Mos2 моят мотор е на 240 хиляди км. и ми препоръчаха това.споменаха ми,че се прави от преработени масла и някаква добавка-само незнам дали това е вярно.и ако някой знае с какво може да навреди на двигател на по-малко км. нека да каже

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами градски аз още едно време с форделата като бях съм чувал от фордовския форум а и от други места че караш ли с такова масло и после като сипеш друго и го харчи мноо здраво пък секи сам си решава.Абе хора на хубавия мотор не му трябват добавки в маслото като молибдени и други боклуци,мотула е световно масло и е на естерна основа и също прави добър защитен слой на метала без да прави шлаки по мотора!Мене с мотор на 170 хил км не ми бута грам 10w40 при ръчки доста и даже се двуомя следващия път дали да не налея 5 или 0w 40 за проба ама ако вземе да го гори ще е набутвация :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих IGOL 10W40 на 6ген англичанка. Бях с Mobil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм същото масло на Licky MollY.... на рекса и съм много доволен....никакъв разход на масло....даже наскоро пак сложих същото....всеки сам си преценя.Имам въпрос към колегите...не искам да цапам на колегата темата....а за скоростната кутия какво да слагам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Там ми е обсъжданото масло в момента, понеже като имах нужда беше неделя :lol: Ще го махна по някое време : ) За сега няма проблеми, а и да има сигурно няма да са от маслото. Иначе не съм почитател на такива формули за изрядни двигатели :)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Japan power,ти хубаво си сложил такова масло ,но не прецаквай и другите във форума,защото аз не говоря неща който съм чувал,а неща от който съм си патил!Първият ми црх се прецака заради такова масло,така че не ми обяснявай кое ти е добре и кое не,на следващата смяна си налей друго масло,различно от Liqui Moly Mos2 и тогава пак пиши в тая тема!Ще чакам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз подкрепям Japan Power....защото и аз съм доволен от това масло...зависи явно от това всеки как си кара колата....и все пак според мен по добрата марка са или castrol или motul...а аз пак си долях Licky Molly:)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си счупих мотора с такъв боклук лики моли 10на 40 като го разглобихме се беше измил отвътре все едно съм сложил нафта а не масло :lol: сега съм с мотул и няма ядове :) пу пу

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се чудех какво да сипя, един ме раздумваше от него втори ми вика, че е много хубаво, нема значениестава въпрос че откакто съм с него имам не по малко от 20 старта а маслото НЕ МИ Е МРЪДНАЛО на пръчкатаа със предишното на 15-20 дена като го гледах се спадаше незнам и аз от каде..точно заради тва го хваля.. но пак казвам щом има и такива дето са патили.. да сипва МОТУЛ и да забвавя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си счупих мотора с такъв боклук лики моли 10на 40 като го разглобихме се беше измил отвътре все едно съм сложил нафта а не масло :o сега съм с мотул и няма ядове ;) пу пу

:);):);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...