Jump to content

Recommended Posts

Здравейте фенове на Хонда.Искам да ми препоръчате някакво моторно масло за моя ЦРХ (1.6-16 125hp, d16z5, 2gen). Колко литра приблизително попира един ЦРХ, след като източа всичкото масло от мотора? И какво мислите за доливане на M10D на приста оил маслото, за дизелов двигател и бензинов? Благодаря предварително! Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво мислите за доливане на M10D на приста оил маслото, за дизелов двигател и бензинов? Благодаря предварително! Поздрави.

за това мисля да не го правиш никога на такъв мотор освем жигулов!а за другото нека колегите ти кажат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз имам въпрос за масло, обаче на б16а...какво да бъде? Спрял съм се на motul 300v 10w40 и castrol edge 10w60 но не знам кое от двете ще е по-добре.Карането ми е нормално, но разбира се я вкарам редовно и във втек.Целта ми е маслото да прави по-добър филм между чарколяците и да не гори много.А и климата ни варира от големи студове до адски жеги. Благодаря!

Редактирано от nvz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така може да ползвате и двойно рафинирано олио калиакра ,мазнини от фритюрник /работили / ,грес на топлото време тя ще се втечни ,и някакви лубриканти .Другия вариант е да прочетете по доло тук http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=23374тук http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=39974И не слагайте м10д а м16П.П. да не заключите темата тя е поучителна :) !

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq
:) +1 п.п.Фен,пише се рафинирано,не равинирано :) п.п.2 м10д не е лошо масло.Дъртия такова налива на калинката от 3 години :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цар си!Ама забрави да напишеш, че олиото трябва да е гранясало и има по-добър вискозитет... :):):huh::) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

10/40 6100 мотул карам аз..а за доливането забрави.... за побирането мисля че е 3.8 литра и тряя си на макс..

Редактирано от kalinski84

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не тряяя... :huh: Между мин. и макс. върви много, вервай!!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

уф аман:)Скивай сега колега,отиваш в масларницата(сервиз за масло) и си го сменяваш с някво ново и течно.10в40 или 15в40.Може и 5в... ама има вариант да го гори :)Каква марка ще избереш-ти си знаеш.Все едно стига д ане е менте.Ако познаваш маслара го попитай.Моя казва така-от 10 до + безкрайност на литър.аз карам с 10кинта Е класата... Ти с какво си избираш.Е са-съученик е на брата,ама шанс :huh: Сменявай смело и не доливай ако не го гори.Ако го е др тема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...