Jump to content
Most_Wanted

Маслото мирише на бензин

Recommended Posts

До сега не ми е правело впечатление, но от скоро забелязвам, че маслото ми мирише на бензин и то доста. Дори като извадя щеката да проверя нивото и ме лъхва миризма на безнин. Предполагам, че това не е нормално, така че давайте съвети от къде може да се получава това. Четох по други форуми, че може да е от инжекторите, но те са чистени скоро. Четох че може да е и от сегменти, но и те са нови. Възможно ли е това да става от твърде богата смес и опасно ли е да карам така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щото е бавна хондата ;):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво намира търсачката - http://forums.hondabg.com/index.php?showto...mp;#entry146737 :)

Някой някакви други предположения да има?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На изгорели газове, или на пресен бензин мирише? Не е уточнено, а разликата е голяма!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой някакви други предположения да има?

Не каза нищо за разхода на бензин как е ..По принцип би трябвало и той да ти се увеличи..Ако е така, изкарай някоя сутрин свещите, откачи захранването на дюзите и хвани някой да ти завърти на стартер, а ти наблюдавай цилиндрите..Ако изхвърли бензин през някой отвор, значи дозите не са толкова добре, колкото си мислиш..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото си мирише на бензин. Имам съмнения че колата е богата и за това питах дали от това може да е. Разхода съм забелязал че както и да я карам ми гори около 7.5, а по принцип на извънградско трябва да е по-малко. Инжекторите са чистени, така че не са те проблема, освен ако токовете нещо не са изправни. Също така когато колата е на едно място се усеща, че смърди яко на бензин, което пак ме навежда на мисълта че е богата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си толкова сигурен с дюзите, вземи ако можеш на заем от някой една изправна ламбда-сонда и покарай някой ден с нея да видиш дали ще има промяна..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш колата на къси растояния е нормално маслото да мирише на бензин.Ако е вдигнала много нивото на маслото сменяй го да не береш ядове.Ако е малко на едно извън градско каране за 200км ще го изчисти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нивото може и да се вдига, но не мога да го разбера, защото маслото ми изтича през гарнитурата на картера и така всеки месец си доливам. Сега ми предстои едно извънградско и ще видя дали ще спре да мирише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си чипосван "на око" може да е много богата, но не знам дали това може да оказва влияние върху миризмата на маслото. 7.5/100км ми се струва доста висок разход, ако си карал със 100км/ч и ти е дала толкова. Ако е доста богата отзад също мирише на неизгорен бензин. Виждал съм доста влажни и миришещи на бензин свещи от яко обогатяване :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имаш ли газова уредба в хондака? Аз имах подобен проблем с едно фордче и се оказа, че поради постоянното каране на газ се е повредила бензиновата помпа и оттам в картера. Не казвам, че и при теб е така но все пак...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....се е повредила бензиновата помпа и оттам в картера......

И как става тоя номер при Хонда, че нещо не ми е ясно. :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, казах, че случая е с едно дърто фордче и реших да пусна комент ако пък случайно има некви такива варианти от газта... Тва е! Не съм казал, че проблема на човека е оттам :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май намерих решение на проблема - ще слагам газов инжекцион.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...