Jump to content
martinhristov

Затъмняване на стъкла ...

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,днес реших да си взема крушчици от магазина и видях,че има фолио за затъмняване на стъкла.Реших да си взема една ролка струваше 5лв..Исках да си затъмня стъклото на шибедаха,свалих стъклото и започнах.Пързо изрязъх грубо парче и почистих стъклото с вестници,след това напръсках с препарат за стъкла и поставих фолиото.Вътре в комплекта имаше някъква пластмаса който се използва за изкарване на въздуха и течността която е останала във фолиото.През цялото време държах фолиото с ръкавици за да не остават отпечатъци,но след като започнах да изкарвам въздуха с шпакличката цялото фолио се надра и останаха следи,при което реших да се откажа.Някой знае ли каква е процедурата за поставяне на такова фолио и какво трябва да се има в предвид.Попитах в един сервиз за автостъкла и те ме отказаха категорично с цената си,затова реших да го направя сам.Забравих да спомена на инструкцията имаше нарисувано отплепяне на някакъв слой от фолиото което неразбрах как става.

Редактирано от martinhristov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го правил още ама пробвай вместо с пластмасата със някакъв парцал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надрало ти се е защото не си отлепил слоя които е за фолиото,хваща се от краичето и с нокътя или нещо остро го отлепящ и след това вече поставящ на прозореца(ще погледнеш от коя страна е лепилото) и избутваш въздуха,супер елементарно е ! Късмет...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,вече го схванах обаче свърши фолиото,май наистина е най-добре да потърся някой познат който го е правил...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пет лева толкова, съмнявам се че и втория път резултата ще е по добър въпреки, че ще си отлепил фолиото. Дай още 5 лв. и си вземи малко по- добро. Приятел се занимава с такива неща и като чуе фолио от 5 лв. просто се отказва да слага.Все пак желая ти успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отлепяш не отлепяш, евтините фолиа са такива, винаги се драскат. Доста коли съм правил с евтини фолиа и винаги се драскат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше някъкво пишеше на него "anti-scratch" струваше 8 лв.,нищо здраве да е,поне разбрах къде ми е грешката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... с евтини фолиа и винаги се драскат.

Абе да ти кажа зависи каквъв ракел ползваш за да не се дерат много.Но и фолиото си е доста от значение .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,вече го схванах обаче свърши фолиото,май наистина е най-добре да потърся някой познат който го е правил...

И аз така като тебе преди,пробвах се веднъж и неможах,след тва едно приятелче ми се хвалеше нещо че лепял добре,и си викам чакаи пък да му дам да го направи..мале тои как го направи по зле от мен! На другия ден отлепих го,взех си 2 ролки по 5 лв.. лепиш го първо отвън и мериш(без да го отлепваш) изрязваш (желателно е с бръснарско ножче) След тва знаеш кво да правиш :P И така сам се научих и го правя доста добре :) Късмет и Поздрави.. :):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,днес реших да си взема крушчици от .....

Фолиото го разбрахме , барем кажи кво стана с тез крушчици !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм си правил сам с фолио от 5 лв. на старата кола и се почучи добре,но според мен най-добре е да го направи някой който се занимава само с това,за това и сегашната ми кола е с фолио на Лумар и го слага колега от Варна на който това си му е работата.Много е добър и има всякакви фолиа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:rolleyes: Крушчиците си отидоха точно за където бяха предназначени,в копчето за подгряване на задното стъкло.Може ли да споделиш колко ти излезна всичко с работата на двете странични и задното стъкло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes: Крушчиците си отидоха точно за където бяха предназначени,в копчето за подгряване на задното стъкло.Може ли да споделиш колко ти излезна всичко с работата на двете странични и задното стъкло.

На мен с фолио на Лумар ми излезе 70лв.за задните 2 врати понеже на англичанките е с едно голямо и едно малко стъкло на врата и е по-голяма играчка.На теб ще ти излезе 50лв.,ако е със същото фолио,но имаше и по-евтини варианти които не бяха от тези по 5лв.И до сега не се е надраскало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,ще поразпитам из региона ако намеря подходяща оферта...ще се похваля в скоро време :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На право стъкло(това на люка) няма проблем и сам да залепиш фолио, пръскай и по стъклото и по фолиото(след като го разлепиш, там по лепкавата част пръскай с препарата за стъкла), след като сложиш фолиото, напръскай най-добре със вода с малко течен сапун от горе по него и така е по-малък шанса да се надере като изкарваш въздуха. Иначе на заден и страничните стъкла(ако е хеч бек) е мн трудно да изкараш целия въздух понеже са овални. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...