Jump to content
lvo

Акумулатор Civic

Recommended Posts

Колеги въпросът ми е колко амперчасов е оригиналният акумулатор на тази кола със двигател 1.4 16в 75 к.с. и колко ампера макс.ток?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами обикновенно мисля,че са около 45Ah.До колкото съм запознат по-голям не става-няма да го събереш на отреденото му място.Много трябва да внимаваш с размерите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно 45Ah. Размери 230 дължина х 130 широчина х 200 височина. Стартовия ток минимум 300А, като има и такива със над 400А.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И най-важното ,да не е МОНБАТ,пък ако имаш възможност -парична-въобще да не е български !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналният при мен /6-та 1.4/ бе Национал Панасоник - 55 ампера , не си личеше стартовият ток , на скромните 13 годинки и работещ безупречно , до смяната с друг ... В БГ трудно ще намериш на нормални цени /под 300 лева/ по-мощен от 45 А/h - не се внасят , така , че избора ти се свежда до 44 и 45 / и с 35 А/h ще пали и работи нормално дълго време, ако нямаш сериозна музика или други странни допълнителни консуматори / - останалото е въпрос на лични предпочитания / има си гаранция - до 3 години включително /. Стандарта е JIS - Японски Индустриялен Стандарт. Виж и http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=17877&st=0А и се води консуматив .... !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви колеги за изчерпателните отговори.Спрях се на Bosch silver 40Ah 330A цена към днешна дата 126лв. 3 години гаранцияНай-доброто на пазара ми казаха от 3-4 места било ACDELCO 45Ah 540A на цена 154лв 3 години гаранция

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с бош 45 ампера няма братле проблем паля гася и тръгвам :lol:.Стоковия ми беше или 45 или по малко не го знам не съм го поглеждал само го смених.Беше оригиналния на 12 години и палеше от първия път :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях се на Bosch silver 40Ah 330A цена към днешна дата 126лв. 3 години гаранция

Аз съм с такъв същия вече 2 години, музиката в колата си е сериозна и за сега съм нямал проблеми с него и в най-големите студове. АЦДелко са много добри акумулатори, но не успях да намеря тогава ( беше само с доставка а нямах време да чакам ). Ако имаш възможност взимай Делкото, но и Боша не е злеУспех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да ви питам , имате ли идея, на CIVIC 1.4 97 има ли разлика в клемите на акумулатора.( Дали са по- малки от стандартните)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!!! Много ги "освирквате" тия МОНБАТ-и, аз защо немога да се оплача от него? :) Вземи си Delco. BOSH е с 3 години гаранция ама трябва постоянно да ходиш да ти го замерват, да ти подпечатват, да те разкарват нагоре-надолу. Delco-то също е с три години, но е без тия панаири.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои стандартни? !!! Има един стандарт за габарити, който пасва на нашите коли. Дебелината на електродите може да варира малко според марката която ползваш. Например при мен като се наложи да заменя оригиналния (няк'ъв Хонда) дебелината на електродите му бяха минусов 16,5мм и плюсов 17,5мм. Наложи се да ползвам медни втулки за да стане новия. Не е нещо за притеснение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Energizer доволен съм за сега даже гаранцията му изгубих още в началото ама държи куче е .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не се радвам на Боша. Купих го миналата година есента (45Ah), върти доста мудно сега в студовете и не го знам кога ще вземе да откаже. Така не ми се сваля да го зареждам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а кои марки предлагат обслужваеми акумулатори? Ама не да къртиш планки и да губиш гаранцията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От година и половина съм с ACDELCO 45ah и нямам грижи с него.Има три години гаранция купих го мисля за 160лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Бош.Колата беше стояла 10 месеца в борса и акум.не можеше да гъкне.Но задържа ток и сега е екстра. Бош силвър S4 ,сух е.Иначе и Монбат съм имал 2 пъти и са безпроблемни,но караш ли колата рядко си заминават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги въпросът ми е колко амперчасов е оригиналният акумулатор на тази кола със двигател 1.4 16в 75 к.с. и колко ампера макс.ток?

Вземаш си ACDelco и забравяш, най добрите са на нашият пазар - трябват ти : размери 230/130/200, десен плюс, 45 (Ah), 12V, 330EN (a) Редактирано от red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...