Jump to content
Radko

никакъв звук от моторчето на чистачките

Recommended Posts

Колеги,Днес вадя колата от гаража и се опитвам да си изчистя стъклото. За моя изненада като опитах да пръскам за да измия стъклото само чистачките тръгнаха да бършат без да пръска течност. Не се чува никакъв звук от моторчето. (течност има в казанчето)За ново моторче ли съм и колко струва за Акорд 5 генерация?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо първо не си прегледаш предпазителите и чак тогава да минаваш към последната стъпка - смяна на моторчето. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,никаква идея нямам кой предпазител е за моторчето :s

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ако покажеш пластмасовата кора която закрива препазителите мога да ти кажа кой е :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих мануал за акорда, та ето къде е предпазителя според него. Намира се под капака в двигателния отсег

Публикувано изображение

Предпазителя койте теб те интересува е с номер 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, след малко отивам да проверя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги да не се бъркам много ама и аз имам проблем обаче с пръскалката за отзаде при натискане няма звук обаче забелязвам че дърпа някакъв ток щото уредите на таблото си променят светлината макар и много слабо....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламен1:от известно време и аз имам подобен, вероятно, проблем-ще рече не ми пръска задната пръскалка, обаче помпата работи, щот се чува звук.Ако ми е запушен маркуча, примерно от кофти течности, къде върви докато стигне отзад и какво се разглабя, та да се диагностицира къде точно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека вдигнем малко темата.Темата я бах пуснал на 14.06.10. Оказа се,че след два дни (демег на 16.06.10) каране и праскалките почнаха да си пръскат все едно нищо не е било.. Абе все едно съм нямал никога такъв проблем.НО ето днес отново така. Искам да изчистя пак предното стъкло и пак същия проблем...А сега де?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, пак същото... провери си предпазителите :/ , другия възможен проблем е да имаш лоша връзка по веригата и от друсането да се губи кънекшъна :) ... И най-лошият вариянт е да ти заминава моторчето на чистачките... провери първо горните!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчето на пръскалките имаш предвид. На тези, на които не им пръска, поверете си дюзите, те най често се запушват. Колегата автор, освен лоша връзка, не виждам какво да е. Къде обаче трябва да се установи опитно и то когато се е изгубила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде обаче трябва да се установи опитно и то когато се е изгубила.Колега тук не те разбрах?...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем на сивика. Работеше когато реши. И аз си мислех, че е от лоша връзка - отначало като разбутвах буксата на помпата и се оправяше, но когато реших да намеря и да от отстраня проблема се оказа че не е от връзка. Роторчето на помпата имаше луфт и хлопаше доста сериозно. Смених помпата и всичко си дойде на място.А ако са запушени дюзите ще се чува поне шум от помпичката.

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да излкючиш нещата и отзад напред. Стигни до куплунга на съдчето за вода, където е и ел. помпичката. Възможно е да не прави хубав контакт, или просто да не е вкаран докрай от някаква предишна намеса. Пробвай докато някой се опитва да пръска да разклатиш кабелите, поне доколкото може и се стига с ръка. Ако има някаква лоша връзка е възможно да се прояви. Моторчето можеш да провериш най-лесно, като откачиш куплунга му, и му пуснеш директно напрежение. Ако не заработи е ясно. Ако се окаже, че работи остава да се търси причина в кабелите, релето, или дори ключето на лостчето. Дори при извадено реле може да се разбере в коя посока е проблема - от към клемите му за моторчето, или откъм намотката. Ако при натискане на лостчето има напрежение на пинчетата за намотката, значи проблем със самото лостче отпада..Моторчето е замръзвало преди, може сега да си го връща :rolleyes: Дано нещо от написаното те е насочило.

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак в какви филми влизате и отначалото пак този със съветите не е чел добре. При мен този проблем беше, че просто помпичката която помпи вода беше си заминала и я смених с нова за 8 лева :D Нали се мърдат чистачките, има вода в казанчето, значи би трябвало да е помпичката му :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радко, може да се обидиш, но я провери дали има течност в резервоарчето за миене на стъклата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се мърдат чистачките, има вода в казанчето, значи би трябвало да е помпичката му :D

Твоя случай да не би да е някакъв еталон, или някакъв универсален, важащ за всяка марка и модел, с който всички с този проблем трябва да се съобразяват? ;):D Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радко, може да се обидиш, но я провери дали има течност в резервоарчето за миене на стъклата!

Колега в първия си пост съм написал,че има течност!П.П. Колеги ако е помпичката, колко пари е за Акорд 5-та генерация?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не мога да стигна до тази помпичка? Трябва ли да разглабям подкалника за да стигна до нея за евентуална смяна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен. Как стигнах до помпата за чистачките?! (може и по-лесен начин да има) Като предварително бях намерил друга втора употреба,която за мое съжаление не беше точно същата и не стана.1. Сваля се предна лява гума.2. Развиват се болтовете на подкалника от предната страна3. Развиват се болтовете на бронята от лявата страна да освободи малко (за по-лесен достъп)4. Маха се левият мигач и отгоре бръкваш и вадиш помпата (добре е да сложите някакъв съд отдолу за да използвате след това течността,кото ще потече от казанчето) След като извадих помпичката малко я "раздрусах" включих я отново към буксата и почна да работи. После всичко по обратния ред.Сега помпата си работи нормално, надявам се да не направи пак проблем.Поздрави

Редактирано от Radko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, аз имам сходен, но по-странен проблем. Помпата ми работи когато вклщча да п-ръска на задното стъкло, а на предното не ще, не бръмчи даже. Имате ли идея, дали е от лостчето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, аз имам сходен, но по-странен проблем. Помпата ми работи когато вклщча да п-ръска на задното стъкло, а на предното не ще, не бръмчи даже. Имате ли идея, дали е от лостчето?

Айде и аз да повдигна темата с абсолютно същия проблем, като на колегата darshan. Как най-лесно да стиигна до това моторче, без да разглабям цялата предница?Предварително благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...