Jump to content
lelemale13

За канистара как да го изолирам

Recommended Posts

До колкото разбрах в канистъра влизат парите от резервоара и има една клапа която компютъра отваря от време на време за да ги засмуче двигателя за изгаряне. В момента клапата на канистаране не работи защото не постъпва вакум към нея(изолирах я) и се питах дали е добра идея да махна изобщо канистъра и да запуша трабата по която идват парите от резервоара но нещо разума ме спира да не се получи....По принцип карам на газ. Предполагам парите излизат в атмосферата през канистъра по тръбата му която излиза отдолу му

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, канистъра е точно както си го описал с предназначение. Чудил съм се и аз дали може да се заобиколи по някакъв начин. Ако запушиш тръбата би трябвало парите да си се отвеждат чрез отдушника на резервоара, ако той е запушен тогава лошо. Другия вариант който се сещам е да отведеш парите някъде на безопасно и да си излизат навън, което не е много екологично. Хич да не е можеш да пробваш, той така и така не работи при теб. Пиши какво се е получило.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли начин да се почисти канистъра, може да пробвам да го отворя с ножовка, някой правил ли е такива опитиПарите от канистара до преди малко излизаха свободно около двигателя :rolleyes: и се засмукваха от двигателя през въздушния филтър може би защото ми няма тръбите преди него и пак ми създаваше проблеми трябва да го отведа някъде с маркуч по далече от двигателя за момента си върнах старото положение, може да има някакъв ефект от чистенето на клапата но едва ли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм отварял канистър, вътре има много дребни топчета от някакъв филтриращ материал няма какво да му се почисти и след това не можеш да го затвориш. п.с. ако ви е толкова любопитно какво има вътре мога да снимам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да качиш снимки колега, защото това ще е полезна и интересна информация за някои хора, които не са виждали отворен канистър! Освен това, така темата ще стане по-пълна и няма след една две години, някой новопрохождащ 'абонат' на форума, да се изцепи и да напише - качи снимки, аз искам да видя......Щом имаш снимки под ръка - качи, за да се изчерпа темата максимално ;)Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм отварял канистър, вътре има много дребни топчета от някакъв филтриращ материал няма какво да му се почисти и след това не можеш да го затвориш. п.с. ако ви е толкова любопитно какво има вътре мога да снимам ;)

снимай,че ми е интересно.иначе моя го махнах и оставих тръбата в атмосферата,т.е. е отдушник на резервоара.няма ядове никакви.това е доста по-добър вариант отколкото да го запушиш и да си направиш резервоара 'херметически' като бомбичка;)вече не помня дали все още го карам така или го върнах на колата.... Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа има един TWO-WAY VALVE между резервоара и тоя канистър. Да не е причината в него и да не пуска. Ако той е скапан как ще пуска парите? Лошото е че само на схема съм го виждал и не мога да кажа къде се намира точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като го почистих добре възстанових всичко и вече доста време няма проблеми с него. явно е имало нужда от чистене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил как го почисти щото той е затворен като консервена кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го обяснил добре. Всъщност почистих соленоида(не помня как се казваше) който пуска вакум към клапата на канистара за да засмуче парите или пуска атмосферен въздух за да се затвори клапата, може би не е затваряло добре. И също уплътних около клапата с силикон за да не издиша от там но едва ли това има някакво значение. Пръсках с WD40, пусках му 12 волта продухвах го, всичко което ми дойде на ум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...