Jump to content
poplo

Prelude 4 Gen проблем Abs

Recommended Posts

Здравейте на всички колеги. Първото проблемче с хондата изникна днес. Лампата за ръчната свети постоянно, както и Brake Lamp, също така лампата за ABS светва когато измина 1 км, т.е сигурно като позагреят. Някой срещал ли е такъв проблем, от какво може да е? Някой датчик отзад или? Налага ми се да отида до Правец днес и се чудя дали може да стане нещо по-сериозно. Благодаря на отзовалите се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж кой от двата стопа ти е изгорял и смени крушката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Както колегата е казал смени си изгорялата крушка от стопа и Brake Lamp-а и лампичката за ръчната ще ти изгазнат! А за АБС-а е малко по-сложно... най-вероятно помпата не може да ти вдигне нужното налягане и за това компа отчита грешка! Няма какво по-лошо да се случи просто няма да имаш АБС... а за да си сигурен точно какъв е проблема махни си заднатя дясна кора до седалката и виж колко пъти мига лампичката на АБС модула! :)

Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много, сега нямам време да тествам, но мога да отида до Правец така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди да тръгнеш си провери, както ти казаха, крушките на стоповете и нивото на спирачната течност.Не знам как е, но ако отзад е с барабани, предполагам датчика за ABS-а е вътре в барабана, т.е. ако имаш изпуснал сп.цилиндър, всичко ще е омаслено и може да е зацапана гривната на ABS-а.. Зацапването се отнася за всички датчици - кал, ръжда. Или спукана гривна.п.п.От къде ще тръгваш за Правец?

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Почти всички Прелюди 4г. страдат от помпа на АБС-а,така че се подготви психически за това :lol:Не пречи да караш така,но няма да имаш АБС.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имаш букса с 2 кабела за самодиагностика. Намира се под централната конзола(в дясно от педала на гаста). Окъсяваш и даваш контакт без да палиш. Броиш внимателно дългите и късите примигвания на лампата на АБС-а. Това е кодът на грешката. Не пали никога с окъсена букса. Отваряш мануала и намираш коя е. Отстраняваш повредата. След това изчистваш грешката чрез изваждане на бушона на радиото(под предния капак) за 10 секунди. При мен светваше след около 200 метра.При самодиагностиката ми даде грешка номер 1-повредена помпа на АБС-а. 99 % е помпата и при теб. Успех. Имам мануал,кодове и т.н. Питай,не се притеснявай.

Редактирано от pe6o74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен когато ми изгори крушка на стоповете ми светват почти всички лампи постепенно,вкючително и АБС-а и се изключва щом ти свети.Смени си крушката и си готов ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така. Много спешно ми беше тръгването за Правец. От София съм. Чак сега видях другите мнения, та значи Прелюда е с дискови отзад, наистина имам изгоряла крушка отзад и явно това е проблема за светещите Break Lamp и тази на ръчната. Инересното е, че и лампата за абс се включи за първи път вчера заедно с тези. Когато карам бавно, лампата въобще не светва и си имам ABS, но засиля ли малко веднага светва и ABS няма. Не съм карал доста време бавно за да видя дали ще светне, но поне 2 мин горе-долу. Спирачна течност имам, това беше първото. което проверих. Благодаря на всички за коментарите, ще видя коя е грешката само че днес няма как да стане евентуално утре, ако е както казвате най-вероятно помпата на ABS-а , колко струва тя и подмяната й ориентировъчно?

Редактирано от poplo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приготви 150-200лв. за помпа втора ръка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а как при малки скорости имам ABS? Ако помпата е заминала?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде смени я тази крушка,че както е тръгнало ... ще ти напишат че си за съединител.А за колегите с проблемни помпи на abs-ремонтират се елементарно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:):) Смени си крушката и ще се "оправи" всичко - включително АБС. :DКогато имаш изгоряла крушка лампите светват поетапно. Последна светва тази на АБС-а. Смени крушката и помпата ще се оправи като с магия :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених си крушката днес и всички лампи изгаснаха, ABS работи без проблем. Благодаря на всички за съдействието. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...