Jump to content
Veseliq

Къде да си сложа звук на алармата (accord 7th Gen)

Recommended Posts

Здравейте,Тази сутрин си намерих наскоро закупения Акорд 2004 в най-перфектния център на София - до пресечката на Патриарха и Христо Белчев, метри от НДК и Витошка, с разбито стъкло, предполагам от наркоманчета. Нищо не беше взето - то и нямаше, само бяха отворени жабките. След като цял ден си късам нервите със застрахователи и полиция, накрая искам да питам следното.Тъй като колата ми е с аларма без звук (така ми обясниха от застрахователя като я купувах), накратко има аларма която уж при тревога реже горивна помпа и тн, но няма звук - не пищи. Освен това като вкарам ключа в ключалката ръчно, все едно съм натиснал бутона на централното (на оригиналния ключ) - премигва и се отключва всичко, спира да мига алармата! Можете ли да ме посъветвате къде могат да направят аларма, която да пищи, но да е вързана с оригиналния ключ и когато колата бъде отключена без дистанционно - пак да се активира алармата (това е логично!!). По възможност ми се иска да почне да си затваря сама прозорците като я заключа с дистанционно.Има много места където слагат аларми, но ако препоръчате някое, на което няма да ме одерат и няма да си оставят ръцете, ще съм ви много благодарен.Става дума за София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за случилото се колега.Преди да слагаш нова аларма проучи добре въпроса с твоята.Защото моята аларма пищи при отваряне.Да не би да има някакъв проблем.Нека някой друг колега със същия акорд да сподели.Или питай в бултрако или по чуждите форуми,няма логика колите ни са еднакви на едни и същи години са, моята да пищи а твоята не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може и да е въпрос на настройка. Не знам обаче как се настройва алармата, тъй като не съм купувал колата нова, нямам потребителско ръководство, а за седма серия не успях да намеря в интернет за сваляне. Ако някой друг разполага с ръководство в електронен формат, ще съм му безкрайно благодарен ако ми го прати. Service manual също ще ми свърши работа, защото всички процепи около скорстния лост са пълни със стъкълца и ще трябва да видя как се разглабят корите, за да мога да си ги почистя.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам също такава хубавица и съм се чудел защо не свири алармата при удар и има ли възможност да се направи. При мен също при отваряне на врата започва да свири клаксона. Може би за да свири при удар трябва да има някакъв датчик за вибрациите, а това да ти вдига стъклата при заключване наистина е добра опция. Аз също съм си мислил да се добави звуков сигнал при удар, но несъм проучвал въпроса. Ще се поинтересувам за възможност да се ползва заводската аларма да сигнализира при удар и ако открия нещо ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша случка колега! Относно алармата: може би са ти казали че няма звук при активиране и деактивиране? Аз имам Акорд 6 и 7 генерация с фабрични аларни, които работят по един и същ начин- след активиране алармата се задейства само при отваряне на врата или багажник. Свири клаксона! Направи следната проверка: включи алармата, но остави единия прозорец свален. След 1 минута отвори вратата от вътрешната дръжка и така ще разбереш дали работи правилно.Шоков датчик няма. В мойто ръководство видях че има версия с обемен датчик горе до плафона на тавана, но не съм виждал такава на живо.Относно допълнителна аларма: колеги с 6 ген. се оплакваха, че като им сложат втора аларма имат проблеми, явно не всички алармаджии я интегрират както трябва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще пробвам номера с вратата.Иначе знам, че някои алармаджии са много зле. Точно за това ще се радвам ако някой ми препоръча професионалист. За да я направи хубаво.На старата кола (VW Passat 94) като слагах аларма в дадения сервиз ми предложиха безплатно да ми я вържат за стъклата, да се затварят при активиране, но им казах, че са с ръчка, а не електрически. За това и мисля, че ако намеря кадърен алармаджия, ще успее да настрои и да добави тези малки функционалности към фабричната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пищи си алармата колега - за да провериш направи следното , влизаш в колата , заключваш с дистанционно и след това с ръка отваряш бутончето :( Ако не почне да свирка/пищи колата - самата бибитка , значи имаш проблем или нямаш вградена заводска аларма , което е странно :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих я, работи! Но шоков датчик няма. Казаха ми, че колите с фабрична аларма, но без фабричен шоков датчик, нямат интерфейс за допълнителен такъв :bg: Така че ако искам шоков датчик и промяна по функционалността - ще ми струва около 170лв, което е цената на стандартна хубава нова, фабричната ще бъде отрязана. Още не съм сигурен дали искам да го направя, но след инцидента със стъклото няма сутрин в която да не треперя докато стигна до колата и я видя цяла...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твое място не бих си развалял оригиналната аларма с друга :cool: Реално колата ти не могат да я откраднат , не могат да ти свалят радиото , само мога да откраднат нещо от джабката , чанта , крик ... Каското ти покрива щетите , така че ... А не заводските аларми джамбазите им е пределно ясно как да ги излъжат и можеш и без кола да останеш :) Според мен си станал жертва на някой наркоман , който е хал хабер каква кола е разбивал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си задавах този въпрос, колега. Само че за Сивик 8.Имам фабрична+имобилайзер - признава се от застраховател. Но както ми обясни моя алармаджия - активира се при опит за отключване или старт с ключ без сътветния чип или опит за интервенция на нещо от ел.система - примерно музика...Аз си сложих допълнително аларма+шок+обемен датчици интегрирани към фабричната. Но цената е доста...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега veseliq имам потребителско ръководство за 7ма генерация accord на руски и англйиски в pdf формат.Ако напишеш имеил мога да ти ги пратя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега veseliq имам потребителско ръководство за 7ма генерация accord на руски и англйиски в pdf формат.Ако напишеш имеил мога да ти ги пратя.

Благодаря ти БЕЗКРАЙНО, пращам на лично мейлчето ми!!Иначе, Tino, знам го това... За това и още не съм се решил, въпроса е, че каското ми покрива стъклото - първия път. Не мисля, че ако пак го разбият пак ще ми покрият щетите. Освен това ми излиза дори по-скъпо от самото стъкло цял ден да се разправям с тъпи полицаи и застрахователи дето ги е наплашила кризата, вместо да съм в офиса си :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежката ти е казала ,че има решение :lol: Свържи се с нея и се разберете :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако мислиш че с друга аларма ще спреш някой който е решил да ти отвори колата, жестоко се лъжеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега veseliq имам потребителско ръководство за 7ма генерация accord на руски и англйиски в pdf формат.Ако напишеш имеил мога да ти ги пратя.

Благодаря ти БЕЗКРАЙНО, пращам на лично мейлчето ми!!Иначе, Tino, знам го това... За това и още не съм се решил, въпроса е, че каското ми покрива стъклото - първия път. Не мисля, че ако пак го разбият пак ще ми покрият щетите. Освен това ми излиза дори по-скъпо от самото стъкло цял ден да се разправям с тъпи полицаи и застрахователи дето ги е наплашила кризата, вместо да съм в офиса си ;)
Колега оправи ли се с интерактивното ръководство.В него има ел схеми и начини за разглобяване на голяма част от колата.На руски е. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Акорда си 5-ген имах две аларми - оригиналната и допълнително сложена от мен в сервиз.Схемата беше следната:- При заключване само с дистанционното на втората аларма (също вързана към централното) се активираше само допълнителната такава.- При заключване с ключ и после натискане бутона за заключване на дистанционното на втората аларма се активираха и двете- При отключване с бутона на втората аларма се деактивираха и двете.Накратко - изобщо не си пречеха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте...Имам акорд 2000 година и имам проблем с алармата ,няма звук а има два клаксона единия се намира отпред пред радиатора а другия се намира под предния прозорец зад съда където се налива спирачна течност на съединителя.Незнам трябва ли да има звук или не.Ако някой може да ми помогне ........Благодаря ви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...