Jump to content
elanmorin

Impreza 2.0 Vs Carisma 1.8 Vs Civic 1.5,6/115

Recommended Posts

ами аз мисля че японските сглобки повече ръждясват от тези правени в англия а за тези от австрия всички са ръждясали за това че европейските (японски) били по-евтини справка- сивик 1.4 английски 6ген. 2000г чисто нова е струвала базова цена 14900Е ,а японски хеч 6ген 1.4 нов базова цена 13000E

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това къде е сглобявана няма нищо общо със здравината. Имал съм англичанка и по нищо не отстъпва на японките. Достатъчно къдърно ги правят за да носят емблемата на Хонда ;) Ама това за Австрия съм напълно съгласен ;) Определено от там са доста гниещи (моята не беше изключение) ! Макар че е само вежди ама пак си е ръжда ... ;) А защо не поразгледаш Тойотите ??? Все пак те са икономични и доста здрави :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Комби, 4х4, Ръчна скоростна кутия/80% от производството е автомат/. Ако разполагах с повече пари щях да взема Субаруто. А иначе Хонда, естествено!По повод Тойота, напоследък ми се виждат доста надценени, като общо впечатление.

Редактирано от kalintry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз мисля че японските сглобки повече ръждясват от тези правени в англия а за тези от австрия всички са ръждясали за това че европейските (японски) били по-евтини справка- сивик 1.4 английски 6ген. 2000г чисто нова е струвала базова цена 14900Е ,а японски хеч 6ген 1.4 нов базова цена 13000E

Мисля, че е нормално при положение, че англичанката е по просторна, малко по комфорна и има повече екстри :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гледна точка на горенето, на тая хонда това е възможно най добрия двигател съотношение разход/вървене извън града на 5 5.5 сам я свалял при 90-120km/h надежден двигател ама мойта беше ЕК3 японец 2 врати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, как да знам кои са японски и кои англичанки? Какво сега тия със 115 к.с. втек всички са англичанки ли какво...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японска:

Публикувано изображение

 

Английска:

Публикувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи само по външния вид? Тази трябва да е японка нали така?http://www.cars.bg/u132582

Редактирано от ZAPPA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, японска е. Гледай табелките под капака и винаги ще се ориентираш за произхода.

Редактирано от ZAPPA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единадесетия символ от номера на купето - ако е S - Сузука, Япония, ако е U - Англия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи само по външния вид? Тази трябва да е японка нали така?http://www.cars.bg/u132582

Даже и ЕСП има :o:bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Била е ... вече си е италианка. Дано да е читава , ако си се спрял на нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз как се зарибих по тия системи за сигурност, даже почти ще се пречупя и ще се позаинтересувам от ауди... http://www.cars.bg/index.php?go=used&p...2&post=true

Редактирано от elanmorin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде отиде бе човек? От къде го изкопа т'ва "уникално" чудо на техниката?Ще ти се завие свят от ремонти по-окачването. Двг не го познавам, но един приятел караше Шаран с този двг. Само отрицателни изказвания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: Колега, добре се беше спрял на японска кола... Явно по празниците някой ти е промивал мозъка с глупости!Повярвай ми, в големи харчове ще влезеш с това ауди!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай колегите!Огледай се за нещо японско!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително неприятен автомобил. Големи харчове за поддръжка (части ментак бол)! :lol: Управлението и двойното на невероятната немска машина са пълна трагедия! :lol: Седалките на Audi i VW са известни, като "дълбокото рекаро"! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз бих те насочил към този модел сивик:http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=detailsпо-така е японски сякаш :lol:

Аз мисля че това е най-добрия избор за теб. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мн бързо се отказах от аудито, последните дни голямо лутане започна, заради това ЕСП, сега гледам и други, Ланчия либра например. Накрая най-вероятно Хонда ще е все пак зависи на какво ще попадна. Да тая горната Хонда добре излегжда, само дето не искам черна:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не ти трябва Хонда щом не ти е допаднала от първи път и се луташ така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...та не те ли интересуваше разхода ? Тези аудита " избщо не горят " и " не дават грешки" в турбините. Харесвам Ауди , но точно този модел нещо не ми е от любимите. http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...r=1&lang=en да сравниш заводските данни на това , колко ти гори таква кола. Иначе , като цена е №1 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...не ти трябва Хонда щом не ти е допаднала от първи път и се луташ така

Допада ми, след субару най-ми допада хонда, от долу-горе народните модели така да се каже. Просто заради ЕСП-то, но явно ще трябва да се откажа от него. Като гледам по обявите най-активни са от пловдивските автокъщи, та май там ще се ходи...Прелюде, интересува ме разхода, ако не ме интересуваше щях да хукна към най-близкото субару:), ас тва ауди и аз незнам какво ми беше станало и без това мн не ги харесвам, като изключим че навремето се кефех на яйцето ама едно ауди ни разби гаража и оттогава мн ги недолюбвам:) Редактирано от elanmorin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек като почне да купува кола всеки го вкарва във филми естествено да си купи колата която той кара и започват едни избирания и накрая много хора купуват някой пачник съвтвам те да си купиш японски автомобил с японски двигател ти си прецени кой ти допада и най-вече слушай хора който са карали определен автомобил и са го продали тогава ще ти кажат реално мнението си иначе всеки който си кара колата казва че е много здрава за въпросното ауди шанса да попаднеш на читаво в българия е 1 на 1000 а с отлично работещо турбо 1на10000 но при този модел турбината ти е много ценна все пак вдига цели 25к повече от 1.8 мотора без турбо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един авер има Ауди 1.8 Без турбо! И реве че му харчи по 13-14 литра бензин... прави си сметката... и на всичкото от горе това нещо трудно вдига от 0-100 за 11 секунди, а харчи колкото Б18 Вти ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувай каквото искаш колега,ти ще си я караш накрая.Ако ще е нов внос само Италия.Австрийски и Немско всички гният и , както знаем всички , борбата с ръждата никога не свършва.Още нещо-стой настрана от нашите автокъщи понеже всички коли са карани на "собствен ход" и са уникални,а като се загледаш цялата кола е пълна с прах от кит или на труднодостъпни места още стоят петна от полир паста.Поздрави и да се похвалиш после :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно най-голям късмет ти трябва ако ще купуващ Италианка. Колегата горе говори на изуст ... по-добре да дам 500 лв и да си оправя ръждата , вместо мотора ми да е на 200 000 км и никога да не е сменяно масло ... и веднъж - дваж доливано. Двигателя ми е "леко" по-важен от калници и вежди !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те знам от къде си колега,но ако искаш ела да видиш последната италианка която закупих.ВИНАГИ е въпрос на късмет кола втора употреба и винаги излиза нещо което не си видял при самата покупка.Ти пак си оправи ръждата колега,а след две години пак ще говорим.Лоша кола няма,има лош собственик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не ти трябва Хонда щом не ти е допаднала от първи път и се луташ така

Допада ми, след субару най-ми допада хонда, от долу-горе народните модели така да се каже. Просто заради ЕСП-то, но явно ще трябва да се откажа от него. Като гледам по обявите най-активни са от пловдивските автокъщи, та май там ще се ходи...Прелюде, интересува ме разхода, ако не ме интересуваше щях да хукна към най-близкото субару:), ас тва ауди и аз незнам какво ми беше станало и без това мн не ги харесвам, като изключим че навремето се кефех на яйцето ама едно ауди ни разби гаража и оттогава мн ги недолюбвам;)
Колега това е лъжа, този модел серийно няма ЕСП аз просто се избазиках, какви ги пишат мошенниците ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледам и други, Ланчия либра например

Е след тоя коментар, темата е като за затваряне - ти откри топлата вода, за най-добър и любим автомобил.... на автомайсторите и хората продаващи авточасти :) Да не ми се сърдят хората каращи и кефещи се на фиат, алфа и ланчиа, ама за мен това са анти коли ! Не ме убеждавайте в противното и не се опитвайте да ми ги хвалите - точка.Колега, някой още в началото на темата ти даде линк към mobile.bg, за един японски 4 врат (т.е. СЕДАН, не хечбек) СИвик 6-а ген., черен на цвят с може би един от най-икономичните мотори слагани на Сивик (1.5 витек 114коня), който даже имаше и клима, полу кожен салон, оригинални джанти от VTI и т.н. за по-малко от 4000лв (мсиля че беше 3800), което си е оферта ако колата е наистина толкова добра, колкот изглежда от снимките (Сивик 6-а под 4000лв вече има много, но точно този е находка заряди: мотор, екстри, състояние поне от снимките и най-важното - рядко намиращите се ЯПОНСКИ СЕДАНИ) - ако си го пропуснал, върни се отначало на темата, първия който ти даде линк към мобиле-то - това е колата. Не ме разбирай погрешно - аз не я продавма тази кола за да те зарибявам, просто я видях и лично ако сега си търсех кола за около тия пари - вече щях да я купя. Ако тази кола не ти е харесала по принцип и затова си я пропуснал като вариант - значи просто не си за хонда брат. Това е оптималния компромис на Хонда относно вървеж/разход на гориво/комфорт който може да се намери за тия пари и тия години. Ако искаш по-комфортно и въобще - по-кола, ориентирай се към Акорд, но разхода на гориво там ще е повече, но както се казва "Няма безплатен обяд". Ако тези коли не ти харесват - значи просто не гледай към Хонда, това е. Но съвет приятелски - ИТАЛИАНЕЦ НЕ !!! По-добре ГОЛФ 3 (не се майтапя), поне е сравнителнио здрава и безпроблемна що годе кола (за удобствата и, качествата и няма да говоря), спрямо който и да е италианец. Ауди А4 е приятна кола, но не е от най-бесзпроблемните, по-добре първата А6-ца (която преди да стане А6 е Ауди 100), но там неможе да търсиш икономия в разход, там е друг клас кола. Но да говориш за Ланчиа... просто поговори с някой познат който що-горе разбира от коли, ясно е че ги гледаш по външен вид и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

немога да едит-вам, ето за тази кола говоря: ЦЪКМОЛЯ: не си мислете че имам облага от тази кола и затова я предлагам, просто лично аз смятам, че това е находка за тези пари А(ко наистина колата е добра де) !

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нека и аз кажа някои неща за колите втора употреба.От 5 г. всеки работен ден правим ГТП на 8 коли.През това време съм закарал на самоход до БГ две коли. CRV-то е 14-тата кола в семейството за последните 8 г.1. Ако колата ще е над 10 годишна - само японско.2. Никога(почти) не вярвай на приказки и документи. Много е лесно колата да се направи с фул сървиз хистори.В и-бей има празни книжки.3. За докарването на самоход - в Европа видях следните картинки - кола с транз.номера дърпа ремарке с качена на него лъскава кола с БГ регистрация.4. Ако ти кажат " батка, колата е карана от една женица (баба) само до училището на децата (магазина)", бягай далече. По-добре колата да е на150000, карана и поддържана от мъж, отколкото на80 к и пълна с мляко и храна или с драскотини отвън.5. Ако е хеч или комби, внимателно я претърси за косми от куче.Тук карат комби заради кучетата.6. Ако можеш виж оригиналния талон. В английския такъв пише, колко собственици е имала.Успех

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те знам от къде си колега,но ако искаш ела да видиш последната италианка която закупих.ВИНАГИ е въпрос на късмет кола втора употреба и винаги излиза нещо което не си видял при самата покупка.Ти пак си оправи ръждата колега,а след две години пак ще говорим.Лоша кола няма,има лош собственик.

Така е ... кола и жена не се избират :angry: там всичко е на късмет. Просто моите наблюдения за италианките е такова. Прав си , че трудно ще откриеш майстор, който да ти оправи ръждата за повече от година - две ( изпитал съм го на гърба си ) , но въпреки това съм избрал за себе си - ГЕРМАНКАТА .Дано да нямаш проблеми с колата и за напред!П.С. То не съм видял прелюд 4g, където и да е по света , без ръжда по обичайните места.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, черната която ми я пуснахте изглежда много добре, поне на картинки, но просто не искам в черно, написах по-горе. Иначе изглежда примамливо, и субаруто което ми хареса и то е в черно http://www.cars.bg/u150037 ! Явно засега нямам голям късмет откъм ибяви.А това за автокъщите какво беше, ами откъде да си купя кола тогава... :angry:Незнам каква да е а и как да знам със сигурност каква е, немска, френска или зимбабвийска, могат да ми кажат каквото си искат. Иначе е вярно и аз знам и съм виждал австрийските наистина много гният заради химикалите по пътищата знам, отделно всяка нация си има особености от които пък зависи поддръжката на колата, ние пък в бг си имаме дупки, така че нито да си купиш "купена нова от Бг" нито от Австрия нито от Италия. Какъвто е късмета дано да има.

Редактирано от elanmorin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че си е до късмет, но можеш да увеличиш шансовете си да попаднеш на добра бройка, ТАЗИ тема ще ти помогне :angry: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз си кажа мението: Субаруто е прехвалено според мен като качества. Карал съм оутбек 2.5л бензин и си е тромаво.Хнондите са доста по-пъргави и наи-икономични за съответния двигател.Карал съм 1г 1,5 114 коня супер икономична, но не може да се сравнява по вървене с 1.6 125 коня Избрах за 1 познат от горубляне "англичанка" 5 врата 1.4 90 коня 2001 г , страхотно варвеше , мисля че след 2001г нещо пипат по този двигател, всмукателния колектор вече е пластмасов, човека вече 1 г никакви проблеми няма. Возията е доста по-добра от японската сглобк. Това е и моя съвет към теб. За каризма нямам преки наблюдения. Карал сам 3 г галант - страхотна кола , но е друг клас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нека и аз си кажа мението: Субаруто е прехвалено според мен като качества. Карал съм оутбек 2.5л бензин и си е тромаво.Хнондите са доста по-пъргави и наи-икономични за съответния двигател.Карал съм 1г 1,5 114 коня супер икономична, но не може да се сравнява по вървене с 1.6 125 коня Избрах за 1 познат от горубляне "англичанка" 5 врата 1.4 90 коня 2001 г , страхотно варвеше , мисля че след 2001г нещо пипат по този двигател, всмукателния колектор вече е пластмасов, човека вече 1 г никакви проблеми няма. Возията е доста по-добра от японската сглобк. Това е и моя съвет към теб. За каризма нямам преки наблюдения. Карал сам 3 г галант - страхотна кола , но е друг клас.

Прехвалено друг път.Най добрата система 4x4 още от 90-те години, много здрави боксерни мотори, всички елементи по окачването са зверски здрави, но скъпи, качество на изработка, доста по-високо от на хондите.Колкото до Outback-а е много тежък, нормално да е тромав а и е само 150 коня.Но по-добре по-тромав ама по сигурен, отколкото по пъргав и с меки ламарини :) Въпреки, че на мен на сърцето най ще ми легне Хондата, но това е пристрастно мнение :) Редактирано от TYPE-S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...