Jump to content
Guest necentrovaniq

Дигнаха ми колата с паяк

Recommended Posts

Guest necentrovaniq

Значи,колегиОтдеве си спрях не на синя зона,но от лявата страна еднопосочна улица.Нямаше табелка за паяк,а само паркиране,но те явно решили че им пречи нещо и я дигнали.Колежката им по тела на въпроса"Как да стигна до паркинга като нямам кола?" отговора беше"Оправяй се" :) Та значи хванах си аз такси и отидох.Не ми показаха снимка и ми написаха акт,което значи,че за едно и също нещо ми писаха глоба два пъти :):):) Как мога да обжалвам,защото само до момента бе акта съм с 40кинта назад,а тоя за паркиране ми е втория и сиг ще е макса???В смисъл като няма табелка за паяк,що нямам скоба?(сиг защото ми е пренишка колата,ли?)бесен съм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изясни се малко. Паркирал си вляво на еднопосочна улица, която е била със синя зона, така ли? Ако е така, няма какво да мрънкаш, нямаш право да паркираш там. Какво значи "няма таблека за паяк". Това значи, че ще си паркираш където си искаш, щом няма кой да ти премести колата ли? Градовете имат обществен транспорт, това че нямаш кола, не значи, че не можеш да стигнеш от т.А до т.Б. Таксата от 40 лева която си платил е за вдигането на колата от паяка и престоя на наказателния паркинг. Първият акт за неправилно паркиране е 20 лева без точки. След това (не съм сигурен), но май е 50-80 лева и 5 точки.Единственото за което е трябвало да претендираш е касова бележка за престоя + вдигането от паяка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само да вметна,че лятото ми дигнаха колата пред централна авто-гара към 10ч.вечерта............ :zen: Като мен имаше паркирани 5-6 други коли,а само моята беше с включени аварийни светлини,които явно привличат паяците вечер..................... ;)

Редактирано от nag

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq
Отговорено (Редактирано)

Изясни се малко. Паркирал си вляво на еднопосочна улица, която е била със синя зона, така ли? Ако е така, няма какво да мрънкаш, нямаш право да паркираш там. Какво значи "няма таблека за паяк". Това значи, че ще си паркираш където си искаш, щом няма кой да ти премести колата ли? Градовете имат обществен транспорт, това че нямаш кола, не значи, че не можеш да стигнеш от т.А до т.Б. Таксата от 40 лева която си платил е за вдигането на колата от паяка и престоя на наказателния паркинг. Първият акт за неправилно паркиране е 20 лева без точки. След това (не съм сигурен), но май е 50-80 лева и 5 точки.Единственото за което е трябвало да претендираш е касова бележка за престоя + вдигането от паяка.

Не беше синя зона,а еднопосочна улица,на която спрях от лявата страна:zen: Бяха паркирани по този начин сигурно 15 коли,не само аз....Е после нямаше нито една,но това е др тема.Те паяците и синята зона не ги ли обявиха за незаконни преди време?Най-дразнещото е,че освен че им платих за "услугата" да ми препаркират колата ми написаха и акт.Демек плащам 2 пъти за едно и също.А кат няма табелка за паяк трябва да ми сложат скоба.И най-дразнещото беше,че докато не им дадох 31те лв не ми казаха и добър вечер ш...баните чинги на паркинга :angry:опа,я какво намерих http://w.vbox7.com/play:da80fc1ehttp://www.segabg.com/online/new/articlene...&id=0000301http://www.capital.bg/blogove/pravo/2007/0...a_za_nezakonna/Утре отивам при адвокат,ще им аз на тях ;):zen:;) Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мога да ти пожелая успех с адвоката. На мен за последния месец ми вдигаха колата от къде ли не... като винаги имаше по 5-10 коли около мене и гъзъ си залагам че не само че не пречех на никой, ами дори и проблема с забраненото пакриране е спорен. Все пак, аз нямам време и пари за адвокати и няма да се занимавам ами си плащам. Иначе софия е пълна с тъпанари които спират така че да разкажат играта на всички останали, но някак си минават метър. Иначе, погледнато глобално и аз не бях прав, но все пак АСДС бяха ангажирали паркинга на Стадиона, където паркира 1/3 от работеща София сигурно.Иначе - ти не плащаш 2 пъти за едно нещо, плащаш 3 пъти за 3 "услуги" - вдигане, паркопрестой и глоба. И не, не е защото си от Перник, старата ми кола беше с А регистрация и не са я вдигали, тази е със СА и я скъсаха...Освен това, на еднопосочна улица, мисля че можеш да спираш само от дясно по закон.

Редактирано от Zmeio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 51от 2007 г.) За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства сеспират възможно най-вдясно на платното за движение по посока на движението иуспоредно на оста на пътя. Допуска се престой и паркиране на моторни превознисредства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, само наопределените от собствениците на пътя или администрацията места, успоредно наоста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метраза преминаване на пешеходци.(4) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) На път с еднопосочнодвижение се допуска престой и от лявата страна по посока на движението, ако товане пречи на движението на пътните превозни средства.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз го пост-нах това, за да се види, че и от ляво не си в нарушение. Човек, знам, че овчедушието не е хубаво нещо, и човек трябва да отстоява правата си, ама моят съвет е, да си платиш глобата и да не се разправяш. Стреса не е нещо полезно, а напротив. Да не говорим за загубеното време, което можеш да прекараш приятно. Просто не си заслужава. Съжалявам, ако мнението ми звучи като спам.пс. - а колата невредима ли е? Защото си спомням как един приятел ми разказа че са му вдигнали колата на Златни Пясъци и като отишъл да я вземе от наказателния паркинг, видял че едната джанта е зверски одрана, а ония му казали - "ми че тя колата така си беше бе момче".

Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е с А не ни вдигат :zen: Но при мен е защото просто не спирам там където не трябва (притеснявам се цял ден за глупсти да не ми вдигнат колата). Има една улица по която минавам всеки божи ден за работа преди колите спираха само от едната страна на улицата постепенно почнаха да се появават доста хитеци и да спират от другата страна на улицата и какъв е резултатът - там се минава едва едва ако си с по голяма кола - ако стане пожар пожарната доста зор ще види ако трябва да мине от там но нали са хитри всички и ги мързи да вървят пеш. Аз лично нямам парко място на работа и ми се налага да повървявам до колата, но какво да се прави налага се. Единственото тъпо е, че около обществените сгради няма място да паркираш даже и за 15 мин. за да си свършиш работата (примерно да посрещнеш някой на автогарата ако има много багаж не можеш и да влезеш да му помогнеш). Паяците те дебнат само да излезеш от колата и веднага се запътват да те вдигат големи са цигани и се правят на ударени. Последно ми се наложи да вляза в малко магазинче за 5мин запътих се към някакви служители на ПГ за да ги питам какво трябва да прави SMS ли да им пращам талони ли да ми пишат (не ми се случва често и не знам какво да правя знак не видиях) те вместо да ме изчкат - видяха ме, че съм се запътил към тях - запалиха колата и отидоха на края на улицата. Напсувах си ги едно хубаво като си свърших работата запалих си колата и се махнах без и лев да им давам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

пс. - а колата невредима ли е? Защото си спомням как един приятел ми разказа че са му вдигнали колата на Златни Пясъци и като отишъл да я вземе от наказателния паркинг, видял че едната джанта е зверски одрана, а ония му казали - "ми че тя колата така си беше бе момче".

Koлицата си е невредима.Малко е поочукана,но не и от тях :zen: А това за преченето и те ми го казаха,въпреки че там имаше място и камион да мине.Всеки ден докато съм на работа(шофьор-куриер) спирам по всякакви начини в Перник,даже и чингите са ме научили и не ми се и карат вече,че имало знак да не спирам :zen: Та мисълта ми е че знам как мога да я оставя и им поисках снимка.Отговора беше-нямаме:angry: А сега някой да ми каже как след като спрях и един бус мина до мен с ок 40км/ч как са решили че пречи,при положение че и паяка стой успоредно на вдиганата кола(това по спомен)??? В смисъл щом бус минава колко място треа да има?п.п.На тясна улица съм виждал как пожарната минава на пълна газ без да и пука от спрелите коли и се чува нещо подобно на скелет оставен в преса ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е с А не ни вдигат :zen:

Ама изобщо :zen:

Въпреки изменението от 2002-ра за паркиране и отляво на еднопосочна улица, нещастниците придружени някой път и от полицай продължават спокойно да си рекетират. За мен това си е рекет. Така ме приеха в Пловдив ;) . Фиш - добре. Репатриране на "А" регистрация от цяла улица с "РВ", или пък двойно "Щ" - защо? Лица от частна фирма придружени от полицай - страхотна схема! И понеже си гост на града, и нищо не ти е познато къде е, няма време да се занимаваш със жалби и разни срокове, просто се интересуваш къде е наказателния паркинг, да плащаш и да си взимаш колата...

 

necentrovaniq пускай някаква жалба:angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........"Как да стигна до паркинга като нямам кола?" отговора беше"Оправяй се".....

Кофти е цялата ситуация ама ти какво очакваш да ти кажат???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

necentrovaniq пускай някаква жалба :zen:

Още утре като се разходя ще си харесам някой адвокат и ще му дранна да го питам дали иска шумен процес-направо ще ги съдя тези копелета ;)

 

 

п.п.Ако има някой адвокат да свирка.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:zen: само по себе си репатрирането на автомобил е принудитерна административна мярка.самата мярка започва от момента на вдигането и завършва с разтоварването на автомобила.при нея полицията не е длъжна да издава и писмена заповед за ПАМ.както разбирам ти си решил да обжалваш репатрирането-демек принудителната мярка.това ще рече че ще обжалваш нещо което вече е приключило.не се набутвай да даваш пари за това на някой адвокат който по смисъла на закона няма какво да обжалва.държавна политика.консултирайсе и ще разбереш какво ти пиша,отделен е въроса ако решиш да обжалваш акта.но глоби до 50 лв не се обжалват.единственото което може да направиш е да съдиш ,което е глупост,че имаш някакви пропуснати ползи или други такива адвокатски щуротии ама ти гарантирам че само ще си дадеш парите ня някое адвокатче което едва ли ще ти сръши работата.успех ти пожелавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Е добре,а те как са решили тогава че преча като нямат снимка?В смисъл аз съм предценил,че има място,но те как са установили,че няма?То и в закона не пише колко място да има?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нямат снимка. Няма знак указващ принудително репатриране за нарушителите - какво правим? ;) Ето ви парите, които бях отделил за връщането, и лек ден! :zen:

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) къде пише че трябва да има снимка в ЗДП.като те глобяват за колан да не би да ти правят снимка или клип че те спират без колан.отеделне въроса ,че някой моменти в ЗДП са тълкувателни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в ЗДП едва ли е място да се опишат правата ни, или пък нещата, които фирмите за принудителните административни мерки трябва да спазят, за да нямаме претенции към тях... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...