Jump to content
Code7

Civic Vs Ibiza

Recommended Posts

Здравейте на всички,От известно време се каня да сменям колата с нова ("стара") и съм се спрял на два модела :Honda Civic 1.4 90 к.с. 2001 7-ма генерация.Seat Ibiza III 1.9 TDi 101 к.с. 2001-2002. Избрал съм си тези две поради пиричината, че и двете са икономични за класа си и също така и двете се водят като сравнително здрави коли с поносима подръжка за моя джоб.Вече покарах и двете, но от 10 - 20 минутна обиколка, човек не предобива особенно добра представа за колата. Интерсува ме хората които имат или са карали тези коли да си кажат мнението. Бензиновата Хонда ми хареса с това, че е тих двигателя вътре има доста място и самата кола изгелжда добре зглобена не съм почитател на газови и метанови уредби та ще се кара на бензин. Сеат-а също има много приятен вид двигателя си е шумен все пак дизела си е дизел..., но и тя изглежда добре зглобена и замислена кола също според познати частите за дизелчето ще са 1:1 с тези на Хонда-та.Въпроса ми в този форум е може би към Хонда-та как намирате тази кола зимно вереме тропат,скърца ли пластмаси знам, че тази генерация имат проблем с кормилната рейка, климатика е проблемен и дръжката на багажника ? Вярни ли са тези слухове и какво мислите вие като цяло кое бихте си избрали...Благодаря на всички предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що сравняваш 1.4 бенз с 1.9 ТДи, сравни го 1,7ТЦДи Сивик 101к.с. . На такъв му правих тест драйв, допадна ми, а въпросаната Ибица съм я тествал в 1.1 бенз вариант, така че от към мотор немога да кажа нещо, но от към купе, немога да кажа, че превъзхожда Сивика по стенгатост и комфорт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гамата Civic като цяло е в класа на Голф, докато Ибизата се прави на платформата на ФВ Поло, което е един клас по ниско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря ви колеги за отговорите.

Що сравняваш 1.4 бенз с 1.9 ТДи, сравни го 1,7ТЦДи Сивик 101к.с. . На такъв му правих тест драйв, допадна ми, а въпросаната Ибица съм я тествал в 1.1 бенз вариант, така че от към мотор немога да кажа нещо, но от към купе, немога да кажа, че превъзхожда Сивика по стенгатост и комфорт.

Ами колега причината поради която не ги сравянвам е може би темата за дизел-а в този Civic не е на хонда, а ако ще взимам хонда предпочитам да е бензинче.

Гамата Civic като цяло е в класа на Голф, докато Ибизата се прави на платформата на ФВ Поло, което е един клас по ниско.

Да колега това е и отговра който получвам от доста хора. Това което успях да разбера от форума на Сеат, е че зимно време доста си поскърцват и потропват пластмасите, някои да има наблюдение дали и при Civic-a е същото, защото по нашите пътища и тази пуста зима в всички коли, които съм имал до сега винаги много съм се дразнил на тази тънкост :P . Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си колста която ти е на сърце, а за скърцането се оправя лесно Разкачаш корите и оплътняваш и всичко е ок. Всички коли им скърцат пласмасите. Но все пак хондата си е хонда, а сеата си е евтин вариан автомобил това е мое мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

в моя сивик единственото нещо което скърца е закопчалката на колана. няма зима няма лято. засега нищо не ми скърца :P

Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според познати частите за дизелчето ще са 1:1 с тези на Хонда-та.

Toва ми е трудно да го повярвам но не съм запознат и няма да споря.Според мен само горивната помпа на дизеловия двг ще струва колкото основен ремонт на бензиновия.На въпросът ти бих отговорил така: бензин vs дизел....... бензин Civic vs Ibiza............. Civic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спреш на дизела, се убеди че са в ред помпата и турбината...защото ако се наложи да ги смениш...за тези пари ще вземеш още един Сивик. Недей да сравняваш поддръжка на дизел с бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако се спреш на дизела, се убеди че са в ред помпата и турбината...защото ако се наложи да ги смениш...за тези пари ще вземеш още един Сивик. Недей да сравняваш поддръжка на дизел с бензин.

Ами колега май ще е Civic-а, вчера ме изпревари едно такова дизелче Ibiza то зад него не се живее толкоз черен пушак до сега не бях виждал абе направо се издуших с пътниците . P.S. За тези които си мислят, че преувеличвам... http://www.youtube.com/watch?v=IOFwGNh88pU...feature=related - общо взето същата ситуация... Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тая печка! Взимай Сивика ,какво още се чудиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако се спреш на дизела, се убеди че са в ред помпата и турбината...защото ако се наложи да ги смениш...за тези пари ще вземеш още един Сивик. Недей да сравняваш поддръжка на дизел с бензин.

Ами колега май ще е Civic-а, вчера ме изпревари едно такова дизелче Ibiza то зад него не се живее толкоз черен пушак до сега не бях виждал абе направо се издуших с пътниците . P.S. За тези които си мислят, че преувеличвам... http://www.youtube.com/watch?v=IOFwGNh88pU...feature=related - общо взето същата ситуация...
Стига говорихте глупости, за 500-600 лева се рециклира турбокомпресор с гаранция 1-2 години.И сега да не почнете да ме ядете, че не било добре рециклиране и тем подобни, един приятел 3-та година си кара СААБ-а с рециклирана турбина и си върви на 6. Колкото до сеата от клипа, нормално е да се скапе турбото от много чипване и подобрения особенно :) Колкото до моето мнение, което му е по на сърце него да вземе :) Редактирано от TYPE-S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спреш на дизела, се убеди че са в ред помпата и турбината...защото ако се наложи да ги смениш...за тези пари ще вземеш още един Сивик. Недей да сравняваш поддръжка на дизел с бензин.

Ами колега май ще е Civic-а, вчера ме изпревари едно такова дизелче Ibiza то зад него не се живее толкоз черен пушак до сега не бях виждал абе направо се издуших с пътниците . P.S. За тези които си мислят, че преувеличвам... http://www.youtube.com/watch?v=IOFwGNh88pU...feature=related - общо взето същата ситуация...
Стига говорихте глупости, за 500-600 лева се рециклира турбокомпресор с гаранция 1-2 години.И сега да не почнете да ме ядете, че не било добре рециклиране и тем подобни, един приятел 3-та година си кара СААБ-а с рециклирана турбина и си върви на 6. Колкото до сеата от клипа, нормално е да се скапе турбото от много чипване и подобрения особенно :) Колкото до моето мнение, което му е по на сърце него да вземе :lol:
А колега имаш ли някаква идея дали това важи и за Isuzu 1.7 CTDi в същатата генерация Civic, защото от темите за 1.7 останах с впечатлението, че само ново турбо решава проблема. А го покарах това 1.7 да си кажа, честно върви повече от 1.4 бензин и дори изпреварването беше доста по-лесно.П.С. Малко се отклонявам от темата, но виждам, че тази хонда дизел 1.7 я пишат от 98 до 101 к.с. в различните сайтове реално колко е или си зависи от годината на колата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ибизите не са лоши като изключим тракането за което спомена.Незнам колко е широко на задната седалка на 7мата ген. сивик но като съдя по 6та ген. е доста по-широко от ибизата.Аз бих избрал сивика защото е един клас над сеата и не са толкова масови :lol:и последното, за което ти не би се впечатлил, бих я предпочел защото е Хонда :)/гадни сектанти/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Autodata е един двигателя и той е точно 74kw или 100hp !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Гамата Civic като цяло е в класа на Голф, докато Ибизата се прави на платформата на ФВ Поло, което е един клас по ниско.

code7, ще цитирам отново колегата zarrick. 2те коли са различен клас и нямат база за сравнение.Изборът е повече от очевиден. Редактирано от Concerto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Autodata е един двигателя и той е точно 74kw или 100hp !

 

Не се заяждам просто отбелязвам 1 Kilowatt = 1.341 horsepower т.е. 74*1.341 = 99.234. (само незнам дали и в даначното, ще са съгласни с тази ми сметка :lol: )

 

code7, ще цитирам отново колегата zarrick. 2те коли са различен клас и нямат база за сравнение.

Изборът е повече от очевиден.

Колега прав си, че са в различни класове и найстина, ще се насоча към Civic-a бензин, когато я купя ще пиша кое как колко и защо така ;).

 

Мерси на всички за отговорите, ако все пак някои иска да добави нещо, ще съм щастлив и благодарен да го прочета :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС: СПАМ : Земи си най-добре акорд :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС: СПАМ : Земи си най-добре акорд :P

СПАМ2: Друго си е HOT-HAТCHBACK да влизат вътре два матрака + продавача ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този двигател тди 101 к.с е помпа-дюза и със сигурност поддръжката му е много скъпа.Аз бих си взел сивик 1.7 дизел,по отзивите на колегите останах с впечатлението че е много сполучлив мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам много добър приятел с такава Ibiza, но е бензинов двирателя.Не, че не е хубава колата, но за година и нещо я скъса от ремонти.А за Honda-та не си мисля, че ще е така :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма място за сравнение между колата и подобието на кола (Иби са ).Сивик-а е 10 класи над ибизата по всичко.Само незнам дали тенекиите са така добре направени както при ВАГ групата демек не гният или гният но много рядко.Аз никога не бих се двоумил между тези две коли.Може би защото при мен водещата думичка е КАЧЕСТВО.Знам че няма много фенове тук на АГУ-тата, но ако искаш да не е толкова на пари разхода му пльоскаш един ГИ и колата заспива.За пътно поведение мисля е излишно да говориме както и за качествата на двигателите.Окачването също.Това е моето мнение не задължавам никого с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги.

 

В крайна сметка се спрях на Honda, но сега идва тънкият момент. Някой може ли да сподели къде в гр.Пловдив мога да закарам колата на сервиз в който разбрат от Хонди(тел. адрес) ?

За мой късмет в автосалона в който намерих 1.4 бензин имат и 1.7 CTDI двигателя и реално и двете ми харесват, като след едно малко кръгче дизела взе да ми допада макар да е повече пари.

Затова моля който знае къде мога да закарам колите да ги огледат от майстор който разбира.

 

Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги.

 

В крайна сметка се спрях на Honda, но сега идва тънкият момент. Някой може ли да сподели къде в гр.Пловдив мога да закарам колата на сервиз в който разбрат от Хонди(тел. адрес) ?

За мой късмет в автосалона в който намерих 1.4 бензин имат и 1.7 CTDI двигателя и реално и двете ми харесват, като след едно малко кръгче дизела взе да ми допада макар да е повече пари.

Затова моля който знае къде мога да закарам колите да ги огледат от майстор който разбира.

 

Благодаря ви предварително.

Първо честита придобивка, потърси тук . Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честита придобивка, потърси тук . Успех

 

Колега за жалост още само ги гледам. Разгледах доста теми там, но повечето са за София за Пловдив немога да намеря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...

Колега за жалост още само ги гледам. Разгледах доста теми там, но повечето са за София за Пловдив немога да намеря.

Читави сервизи в Пловдив и Стара Загора

добър сервиз в пловдив?

 

Това намирам аз (т.е. пловдивското Бултрако и още два сервиза от първата тема). А иначе може да питаш на лични този потребител, дано удари едно рамо. :lol:

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз намерих това : http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%B4%D0%B8%D0%B2http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%B4%D0%B8%D0%B2Но най-добре някой, който е от Пловдив да даде мнение. :)PS: ехх user ме изпревари :lol:

Редактирано от LionHeart

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...