Jump to content
stomanata

Изчезва ми маслото !?!?

Recommended Posts

Не. Хонда имат проблем със сегментите не с гумичките ;) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем иска му се на човека :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda имат проблем ,че са здрави и хубави каруци.Да не бъркаме нормалното износване с простотията.Двигателя е проектиран при добро обслужване да издържи 200-250к километра без нарушаване на основните му характеристики.Проблема е че ги купуваме девствени всичките на 130к километра от първи собственик,който никога не е влизал в лютеницата :))))))

1мм сегмент на 250к километра прегряван само 2-3 хиляди пъти и течен метал няма да му помогне :)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да поведа класацията със 1.5 литра за 1000 километра , в събота ще го кормя с огромната подкрепа на Фена :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех, щом Фена ще пипа всичко ще е наред ;) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно ,чакаме снимки фенче,успех магнум!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето ХРВ 124 к.с. за 3600 км. издуха масълцето от max до min. Количеството между двете точки е 0.800 кг.

И това е при положение, че не съм нервен шофер и карам яваш - рядко минава обороти 3500/1 мин.

Мисля си да опитам процедура с руския Разкокосвател, семерини на клапаните и промивка на мотора.

Направи ми впечатление, че след смяна на маслото още на първите 300 - 400 км. потъмня. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си гарнитурата на картера ;) Може от там да шурти като лейка. Поне при мен беше така,а и при Маркони.

 

Аз си мсилех,че от точка до точка е 1литър. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук фена помага с малко части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мин до макс. е 1л, но не му тече от картера. :)

 

Мдааааа, не е от гарнитурата на картера за съжаление. Към този момент разхода на масло не ми се вижда много фрапиращ и ще изчакам до лятото, че сега на колата на жената и предстои интервенция.

Но който иска да не му гори масло, да си купи нова Дачия от магазина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,аз имам същия проблем,ако го решиш моля сподели.Аз засега мисля да пробвам с " Разкоксователя" ,но ще зачакам да се стопли времето ,цената му е 14лв.http://ruski-masla.com/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB/

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...