Jump to content
besniq

суап глава д16з6 към д16а9

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

това ми е въпроса колеги.+ и - нужна ли е нова настройка на компа,какви са частите които трябва да се сменят на моя мотор за да стане.Като цяло всичко сварзано с тая процедура.

Редактирано от besniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В голям филм ще се вкараш. За възможно - възможно е колегата Тино е слагал на блок от едновалка двувалова глава питай него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да скапваш двигателя ти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тино, хубаво е обаче че вие го направихте.... поне от тогава не знам някой да го е правил. На много народ им спести мъките.За незапознатите, двигателя на Тино вървеше бая добре, но истинските мъки по правенето май само той и Знипер-а ги знаят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма смисъл да скапваш двигателя ти ;)

кажи нещо повече колега защо ме разубеждаваш,къде ще видя трудности и какви,какво е нужно за този суап,би трябвало повече да ми тръгне седанчето с двувалка,че ся нещо не ме кефи.Защо ще се скапе двг.Няма как да работи витека с тая глава нали? Редактирано от besniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глава от Д16А9 за монтаж в/у едновалов блок предизвиква голям интерес във форума. Нямали някой да повдигне леко завесата ;) Да стане ясно какво е положението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Няма как да работи витека с тая глава нали?

Олелееее ма ти си бил с ESi.... стига бе човек. ако сложиш тази двувалова глава, втек-а не че няма няма как да работи просто няма да го има, твойта глава е едновалова втек глава а д16а9 е двувалова без втек. В твоя случай, ако вобще спечелиш нещо от тази операция, то ще е микроскопично, а ще налееш не малко пари за части и най-вече за труд и преправяне.Въпросния проект беше направен на Д15. Оказва се обаче че вървенето се получи съпоставимо с това на д15 с втек глава.трудностите отгоре отгоре са следните: 1 или по-скоро 2 отвора за болтове не съвпадат между блока и главата. От там и гарнитурата е проблем.Водачите нещо не ставаха, обтяжната ролка трябваше да е някаква съвсем различна.И вобще не ми се и навлиза в сметката за степента на сгъстяване защото а9 главата е с бая голяма камера. При Тино, Знипер-а беше правил някакви черни магии с буталата и така....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

тя пък една интересна глава ... и таз голяма камера с какво ще я запълните?ориентирайте се към VTEC там е истината, и части болп.п. емо (пак) ме изпреварил ... много бърз!

Редактирано от Magnum

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...според мен е по добре да вложиш средствата които ще дадеш за тази оперция за силов тунинг като спортно валче,разд.ролка,всмукателен колектор с по голям дросел и т.н.Ти май ще си едниственния който иска да махне втека и да го замени с глава от д15з5 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...според мен е по добре да вложиш средствата които ще дадеш за тази оперция за силов тунинг като спортно валче,разд.ролка,всмукателен колектор с по голям дросел и т.н.Ти май ще си едниственния който иска да махне втека и да го замени с глава от д15з5 ;)

+1 за хубава цяла генерация (с колектори и всичко както си му е реда) и вал + ролка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за инфото колеги,отказвам се.мислех,че операцията е лесна,предполагах,че от 2 вала треа да е повече мощноста но явно не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...