Jump to content
Данчо

Дизелови и бензинови двигатели

Recommended Posts

Здравейте, прави ми впечатление от много време тенденцията дизеловите агрегати да са 1,5, 1,7, 1,9, 2,1, 2,5 и т.н., а бензиновите на четно число да завършват(съкращенията разбира се).Някой би ли ми обяснил от къде е тая тенденция или просто така си се е наложило...Също така много рядко има бензинови на нечетно.Има някои дизелови агрегати, които са на четно, но няма да ги споменавам, защото са малко.Мерси за отговорите, вълнуваме от има няма 8 години :D;):P

Редактирано от ДанчоИванов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... вълнува ме от има няма 8 години ;);):P

Екзистенциален въпрос, явно ! :D

Работният обем на дизеловия двигател на моята кола е 2 204 см3. = 8

А според спорната наука - нумерология :

8 e число на късмета, щастието. Нумерологично значение в хороскопите е Колекционер.

Това е един от вариантите. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знаех си, че ще ме захапите за тоя мотор :P)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се чудил,ако трябва да съм честен :D Обаче първият ми кош беше Рено 19 1.7 бензин...д13-ките също са бензин! Може би това което забелязваш е някакво спазване на последователнсот при определени марки,според мен няма такава тенденция като цяло..

Редактирано от Dilqn_Mitev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Д13 1348 кубически сантиметраД15 1493 кубически сантиметраСамо за протокола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F18B2-1850 кубика. Защо го водят 1.8 като може да е и 1.9 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не говоря само за хонда, а по принцип де.Иначе 1,3 1,5 бензин и 2.2 дизел са исключение от правилото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не говоря само за хонда, а по принцип де.Иначе 1,3 1,5 бензин и 2.2 дизел са исключение от правилото

Е, не пиши много, дори по принцип де....че катинарче за " не на мястото" ...по протокола . :D Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

3.5 V6 бензин - 3.7 V6 бензин :D същевременно BMW 1.8 дизел . 2.0 дизел :tooth: Тойота също имат 1.3 бензин :D И мен от 8 години се чудих това , дори стигнах до заключението , че четните са само бензин , а нечетните само дизел / без дори да ми минава през главата , че единия Сивик беше 1.3 , а другия 1.5 :D / и си казах най-накрая , че всеки както му е кеф си прави кубатурите , а някои които са си чисти 1.3 си пишат , че са 1.4 Jazz 1.4 1339 см3 ;)

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... стигнах до заключението, че четните са само бензин, а нечетните само дизел ... някои които са си чисти 1.3 си пишат, че са 1.4 Jazz 1.4 1339 см3

Абсолютно вярно - Jazz 1.4 LS = 1339 куб. см. работен обем !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.5 V6 бензин - 3.7 V6 бензин :worthy: същевременно BMW 1.8 дизел . 2.0 дизел ;) Тойота също имат 1.3 бензин :worthy: И мен от 8 години се чудих това , дори стигнах до заключението , че четните са само бензин , а нечетните само дизел / без дори да ми минава през главата , че единия Сивик беше 1.3 , а другия 1.5 :worthy: / и си казах най-накрая , че всеки както му е кеф си прави кубатурите , а някои които са си чисти 1.3 си пишат , че са 1.4 Jazz 1.4 1339 см3 :worthy:

Разбирам те Тино, но все пак си има тенденцията повечето нечетни да са дизели, а четни бензинови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен го правят с цел по-лесна разпознаваемост на двигателите сред хората - като кажеш че караш Ксантия 2.1 вече няма нужда да те питат - бензин или дизел - просто щото няма бензин с тази кубатура. Или пък като кажеш, че си подарил на жена си 5.0 Додж Рам, значи едва ли става въпрос за дизел ;):worthy::D Ама то там и 5.1 да беше едва ли някой би помислил, че ще му сложат дизел на този звяр (все пак американците не умеят да правят коли - мощностите спрямо кубатурите им и непризнаването на двойното задвижване го доказват). :worthy: Но пък и изключенията не са малко - бензини : 63 и 65 AMG на Мерцедес, 2.5 V6 на Мицубиши, 1.3 и 1.5 на Хонда..; дизели : 1.8 на БМВ, 2.0, 4.0 и 4.2 на Ауди и Фолксваген....при модерните двигатели като че ли тенденцията за четност и нечетност намалява в сравнение с едно време, но общо взето според мен това е главната причина - да се знае директно по кубатурата дизел ли е или бензин. Едва ли има някакво друго обяснение, камо ли техническо такова.П.С. Опс, пропуснах най-голямото изключение - 2.3 на Прелюд :worthy:

Редактирано от LSSAH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 2001г Хонда имат серия Д17 със и без витек бензинови естествено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форд също имат двигатели 1.1 1.3 1.5 бензи,а дизел 1.6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, цялата работа е там, че зависи как захапе свредлото като дълбае дупките по блока... :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, цялата работа е там, че зависи как захапе свредлото като дълбае дупките по блока... tooth.gif

:D:cool: \При БМВ: 3.0 - дизел, 3.5 - бензин. Друг пример - Ферари 4.3 литров, естествено бензин и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бензини : 63 и 65 AMG на Мерцедес

На това много не вярвай.Защото 63 AMG е всъщност 6.2, 65 AMG е 6.0 битурбо и 55 AMG е 5.4 :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно ще е така ,например имаш кола нечетно число и щом е така може да решиш ако е бензин да я наравиш дизел :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...