Jump to content
Stamenov

Del Sol Vti - да се похвала и аз

Recommended Posts

Здравейте колеги , миналата седмица се сдобих със ЦРХ ДЕЛ СОЛ Б16А2 94, след като колата мигновено претърпя пастирване, смяна на масла и филтри,идва момента и за някоя друга доработка по двигателя като не става въпрос за голям тунинг проект поради причината че за сега си ми е евридейка,така че смятам към момента колектори; генерация; intake; свещи и кабели NGK; ии евентуално чип, нека тези които имат опит с този мотор кажете си мнението какъв ефект мога да очаквам от горепосочените подобрения, а и предложете ми конкретни части от каде да си купя , какви по точно; генерацията ф63 много ли ще дойде , чип каде могат да ми направят нали изключвам prospeed i digitaltuning причината е, че 780 лв. ми се струват прекалено много и към момента не смятам да отделям толкова за чип, въобще ще съм благодарен на всякакви съвети нали пак казвам бих обърнал повече внимание на мнения от хора които са се занимавали и имат опит с този двигател. А и 18 на 100 градско при горе долу смяна само на към 8000 оборота нормално ли е Благодаря предварително

Редактирано от Stamenov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и много безаварийни километри. За колектор може да се обърнеш към Founder http://www.nolimit-bg.com/ това което продава е на читави пари. Моята кола е генерация Ф63 и издиша много по-добре с нея. За чип ако си от София то тогава се обърни към Darcosi или Емо 1net. А разход 18/100 е плашещ, ти да не си си купил Дел Сел с двигател от Зил? Иди някъде да ти видят мотора, за мен това е ненормално висок разход!Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!Колата е мания,но този разход е като на Прелюд с постоянно ключен ВТЕК ;) -нее нормален.Тази кола не би трябвало да ти качва повече от 10-12/градско дори и при натискане ;) Що не вземеш да и се порадваш малко стокова,а после да мислиш за чипове мипове и другите тунинги :lol:Със заводските параметри си върви доста прилично :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще се присъединя към мнението на двамата колеги, че този разход не е реален. Ако я караш в задръствания и т.н., нормално да ти харчи 18 на сто, но мойта на ръчка не дава повече от 11-12 литра разход ;) П.П. Турни снимки да й се порадваме и ние. Не съм фен на Дел Сол-ите, но пък щом е VTi ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имаш проблем с разхода. Мой приятел "Stancho" , който има същия модел DelSol VTi извънградско със средно 120-30км. му дава разход 7.5л./100км., а града със здраво каране около 9л.;10л./100км.

Редактирано от insulin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!Колата е мания,но този разход е като на Прелюд с постоянно ключен ВТЕК ;) -нее нормален.Тази кола не би трябвало да ти качва повече от 10-12/градско дори и при натискане ;) Що не вземеш да и се порадваш малко стокова,а после да мислиш за чипове мипове и другите тунинги :lol:Със заводските параметри си върви доста прилично :lol:

ВТЕК-ка че беше постоянно включен беше - това става въпрос за първите 4-5 дена, но колата наистина я карах все едно съм на писта 2-ра и 3-та под 8000 не се сменят и също много въртях щото я взех със седемгодишни зимни гуми отпред,

A що се отняся до no limit performance гледам съм какво предлагат даже звънях на човека, напвари ми цена за колектор + cat back , но първоначално ще взема от там ендо гърне да си сложа, защото в момента тя колата е с права тръба от долу няма гърнета катализатори резонатори само тръба, но е с фабричното гърне и заварен на изхода един накрайник

Довечера ще пусна снимки на колата и една снимка да видите като изпрах филтъра какво излезе от него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за колата и успех с начинание, а аз ще помагам с каквото мога ;)

Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имаш проблем с разхода. Мой приятел "Stancho" , който има същия модел DelSol VTi извънградско със средно 120-30км. му дава разход 7.5л./100км., а града със здраво каране около 9л.;10л./100км.

Колега на мен ми дава 8-9 извън при 140-150 , а 18 е при много газ и в трафик предимно 5-6 часа вечер, поне тука в Русе тогава е мога да кажа най натоварено , а днеска ще ходя да пълня резервоара и ще видя колко ще излезе при от време на време по нормално каране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за колата и успех с начинание, а аз ще помагам с каквото мога ;)

Мерси колега както и на всички останали, а за помагането аз съм къде ти звънях за колекторите и гърнетата и до края на седмицата ще поръчам нещо най-вероятно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18/100 ъъъм... Може и да няма нищо общо, но опитай да смениш бензиностанцията, за следващото замерване, поне. На скоро ми напълниха 34 литра газ в 27 литрова бутилка ;)П.С. Никога повече "Мангалпетрол"...

Редактирано от LAMER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и 18 на 100 градско при горе долу смяна само на към 8000 оборота нормално ли е

А това как ви се струва? Ми нормално е ебаси :rant: Честита колица!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18/100 ъъъм... Може и да няма нищо общо, но опитай да смениш бензиностанцията, за следващото замерване, поне. На скоро ми напълниха 34 литра газ в 27 литрова бутилка :rant:П.С. Никога повече "Мангалпетрол"...

Колега едва ли проблема е в това, а и трудно ми е да повярвам че някаде пистолета пуска по-малко литри от колкото пише при тези изиквания и проверки навсякаде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвай да я караш до 3500об/мин да видиш колко ще е разхода. Колата ти е 160к.с все пак и както казваш я караш на обороти почти недостижими за повечето масови марки от същия клас. Ти все пак при тоя режим на каране колко очакваш да ти харчи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поне тука в Русе

...писал си,че си от Русе ела тази неделя на месечната да видим колко е бърза тая ВТИ-айка :rant: .Събираме се на ТВ кула от 12.30 после мислим Сивиците да поотупаме Прелюдите така,че ще бъде забавно заповядай в клуба !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и трудно ми е да повярвам че някаде пистолета пуска по-малко литри от колкото пише при тези изиквания и проверки навсякаде

Напълно възможно е :drunk: Честита придобивка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвай да я караш до 3500об/мин да видиш колко ще е разхода. Колата ти е 160к.с все пак и както казваш я караш на обороти почти недостижими за повечето масови марки от същия клас. Ти все пак при тоя режим на каране колко очакваш да ти харчи?

Аз не съм казал че очаквам по-нисък разход, просто ми е интересно дали е нормално, иначе аз ако гонех разход нямаше да си взема такава кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на такова каане разхода ти е нормален а и след като двигателя издържа значи даже не ти трябва тунинг шегувам сеако ще я караш само на втек прегледай добре неговите уплътнения и си карай колата със здраве да ти е честита някой ден и аз ще пробвам да я каам на тези обороти а ма на магистралата в гърция все пак съм женка и в града ме е страх хайде радвай и се и пусни снимки да я видим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и честито !!Съветвам те да намериш някой приятел с Инфоборд, да го вържете и да видиш колко гори колата при определени условия. Най-малкото виж колко гори на място. Не трябва да е повече от литър на час, съответно при 90-100 км/ч не би трябвало моментния да надвишава 6л/100. Може нещо да не е наред и да подава богата смес.. Определено такъв разход НИКОГА несъм имал през едната година каране и стотиците ( абе май са повече) Витеци, които съм ударил :cool: Пожелавам ти само хубави моменти, особено лятото - ще са многo :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и честито !!Съветвам те да намериш някой приятел с Инфоборд, да го вържете и да видиш колко гори колата при определени условия. Най-малкото виж колко гори на място. Не трябва да е повече от литър на час, съответно при 90-100 км/ч не би трябвало моментния да надвишава 6л/100. Може нещо да не е наред и да подава богата смес.. Определено такъв разход НИКОГА несъм имал през едната година каране и стотиците ( абе май са повече) Витеци, които съм ударил :) Пожелавам ти само хубави моменти, особено лятото - ще са многo ;)

Мерси колега, а за разхда съм я засякал вече градско при каране пак на стъпка но не винаги на VTEC, а съм много доволен от разхода извън градско днес ходих до плевен и се върнах, и ми пада под 8 при 130-140 е от време ся някой БВМжия го замислях да сменя марката но то 3 4 пъти да съм я цедил всмисъл да сменям по ниска предавка иначе на 5-та само и да ми пада под 8 за мен си е много добре, при положение че не съм карал много бавно, а и засякох я и как гори и на селки път със много завой и каране като на писта някаде към 20 , но общо взето взе да ми става ясно че колата може да гори както и доста малко като за 160 коня, така и доста много като за 1.6 мотор зависи от карането, поне за мен удоволствието от карането на такава кола си оправдава разходите и определено се радвам че реших да си я купя независимо 4е е с две места

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това им е хубавото на наще коли ;) Кеф ти икономия, кеф ти перформанс! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...