Jump to content
Preludeman

Разход Прелюд 2.0

Recommended Posts

Моите наблюдения са върху Прелюд 5г. При градски режим на употреба (София), ако тип-троника се ползва за смяна на предавките подобно на ръчна скоростна кутия разхода пада с около литър на 100 км. Говоря за нормално каране без рейсърски изяви.

За понижение на разхода съм напълно съгласен твърдението ти(от личен опит), но ми е интересно каква е разликата когато е на тип-троник.Смяната на предавките става по единтичен начин(може би греша)спрямо смяната при D4 режим.Поздрави Редактирано от dap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В града с по тежко настъпване харчи около 15-100,но ако галиш педала на 4 и си на обороти от 2500 до 3000 е 12-14 на 100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен с последният пост на колегата "Stark".Точно толкова и при мен , че даже ако наистина не качваш 3000-3500 оборота си е 11 ( без задръствания , по-точно уикендите ).Иначе за София говоря главно през седмицата тръгни-спри и така по 50 пъти около 14-15.Извън града зависи от карането и тежеста на крачето.При мен е давал разход и 8 и около 18.Всичко зависи от начина на каране и дали ти е наред колцата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите и от мен - и така бая поизчетох бая различни данни видях - аз ще кажа за моя прелю 4 та генерация -извън градско от пловдив до сливен - там са около 170 км ми изгори 10 литра това е каране с 110 -120 км и на места летях с 160км ама за малко - не знам как го направи тоя разход ама се учудих . в градски условия - тръгни - спри ми гори 10 - 12 л самоче имам един малък проблем - колата е без термостат и се чудя как го дава тоя разход (доста малко).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят е така, нормално каране от 8 до 14 литра около 10 смесен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за разхода от 10литра за 170 км нещо ми е трудно да го повярвам.Стига колега , не е хибрид това а и е на години вече...че и с 160 си летял на места..Няма такъв филм какъвто разправяш , без да се сърдиш но според мен си сгрешил.Как го отчете този разход ако мога да попитам ?? По малко от 8/100 извънградско който ми каже че е изхарчил няма как да му повярвам.Доста пътувам с люда напред назад и всичко ми е наред по автомобила и пак не мога да сваля разхода под 7.5-8 извън града колкото и да "галя" педала.Всичко друго от сорта 10 литра за 170км е от филмите на Лукас.

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско съм го свалял под 9 ама само по магистралата с много леко каране 110-120. Дадеш ли му газ си е.. м.... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Акорд автомат и под 8 извън града никога не съм го свалял, засичал съм го пълен пълен резервоар няколко пъти 120 с климатик извън града 8 8,5 в града под 15 никога не е падал. Всички други които ми обясняват, че колите им не горят, както и моя колега с неговата мазда 6, че му горяла 9 в града :D (като пътува аспарухово Варна всеки ден :D и се води градско :D )за мен е напълно неприемливо.Забравих да вметна, правих опити за смъкване на горивот, то ламбди сонди, катализатори не знам си какво разлика нема.

Редактирано от d.ivanow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средният разход при мен е винаги около 10 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10/11 извънградско,13-14,че и 15 понякога градско,лятото пада до 12,5-това е с Газов инжекцион на Газ.На Бензи съм я замервал един път само на извънградско,даде ми около 8 на сто,ама после имах схващания на крака от лекото натискането на педала,тази кола не се кара с 80-90,нормалното за нея е 110-120,130 извънградско.

Редактирано от schnapps

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как го мерите тоя разход моя извънградско е 6,5 но колата е по-лека със 100кг от стандартното. градско ми гори 10. f20a4 5-та генерация. извънградско скорост 100-120км

Редактирано от BlueLude
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата горе,моя гори 10 градско(лятото)11-12(зимата) и 7 извънградско.Разхода е засичан многократно за 4 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не мога да повярвам колеги , честно :) Нито масло горят колите , нито бензин...та те са за музея на славата тези всичките хонди...По книжка е 13/100 незнам как гори 10 и то градско.Може би зависи в кой град е де да знам но 10 е пресилено според мен , както и 6 извън града

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: 'бах тия Прелюди братче, Сивик 6ген икономик сигурно ще падне на 2л извънградско и 5градско в ръцете на някои от колегите писали в тая тема :D Прелюд дето пада под 7.5 на 100 извънградско е научна фантастика !!!
  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОят е от този филм-извънградско ,магистрала-двулентов (смесено исвънградско) при 110-130км/ч с ОМВ 100 гориво ,без монтиран климатик (вдига разхода),нови напомпени гуми ,1270 кг Прелюд 2.3втек гори 7.2л/100 -засичан многократно в дветв посоки (има голямо значение) преди години когато ми пукаше за разхода му..Този същия прелюд съм сигурен ,че ше падне и под 7/100 ако се кара с 90-100.Но и си харчи по15 над 160....:rolleyes:Градско не е засичан

Редактирано от M&M

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и под 10 градско в Сф,но след 9 вечерта или събота/неделя.Като караш поне 5км без да гасиш колата.Иначе като се набиеш в трафика отиваш на 15++++++++++++++++++. Рекордът ми е 1:10-15мин 6.5-7км разстояние.По бордовия разхода беше от рода на 26 на 100 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегите с прелюди, дето им горят по 10 в града......нали не мислите,че някои ви вярва бе хора,ама ай събудете се де.нищо лично,ама много глупости дрънкате,честно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегите с прелюди, дето им горят по 10 в града......нали не мислите,че някои ви вярва бе хора,ама ай събудете се де.нищо лично,ама много глупости дрънкате,честно

То си зависи и от града и от маршрута .Аз с всеки прелюд ше ти направя градско под 10 ако е по моя маршрут до работата ми в центъра ,който 80% се кара на 5-та с 60....:rolleyes: Редактирано от M&M

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъла от толкоз много приказки дето се изприказваха и безмислени спорове в поредната тема за разход. Не ви ли е ясно, че градско в центъра на София е едно, в покрайнините второ, а в Полски Тръмбеш трето и четвърто. На едно и също място сутрин е едно, вечер е друго, посред нощ трето и четвърто. Ако караш наведнъж 5 км е едно, 10 км е друго, 100 км. е трето и четвърто! Да не изреждам още сума ти и работи, като температура на въздуха, размер на джанти, стил на каране и т.н. Така че, всичко си е относително ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мили колеги , моля не пишете глупости...10/100 за София спецеиално е смешно да се твърди.На магистралата колегата 10 литра за 170км е фантастика отвсякаде.А пък за зимно време да не говорим , че разхода е още по-голям..Нека бъдем реалисти поне малко като пишем нещата такива каквито са.Да , има значение задръстването но чак с 3-4 литра разлика - хайде стига :)А за под 10 градско в СОфия искам колегата да ми го демонстрира от Люлин до Младост в работен ден в часовата зона от 17.00-20.00 какъв разход ще му даде ако ще и на дърва и въглища да караш пак ще е сериозен разхода но ако е под 10 с удоволствие отиваме и ти сипвам 10 литра да имаш за 300км градско ( без лоши чувстсва ).Моята си харчи както казах 13-14 та и до 15 в София с нормално каране , а извън града от 8 до 10 зависи колко бързам.Поздрави на всички колеги и нека караме още дълго време едни прекрасни модели на една невероятна марка :cool:

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих, че почти всички сте от софия ние от провинцията си караме прелюдите с 10 на сто градско и сме във фантастичния филм.относно извънградското казанлък-варна и обратно със 1 резервоар пълня преди да тръгна и ми светва лампата на резервата като влизам в казанлък. 710км със леко градско в варна.мир

Редактирано от BlueLude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се опитвам да кажа на теб и част от другите колеги вече незнам колко пъти а ти сам си го написа.Резервоара е 60 литра т.е дала ти е разход 9/100 като си карал 670км(мисля че е толкова в 2те посоки)само извънградско и предполагам не си бил с повече от 120/130 което е нормален разход за извън града.Написах същото ако си обърнал внимание от 8 до 10/100 извън града , зависимост от крака.Но това няма нищо общо с това което ти си написал няколко коментара по-рано а именно 6.5/100 :) Като сложиш и резервата , ето ти твоите 700 км с въртенето във Варна.Няма как този двулитров мотор да харчи 6.5/100 освен ако не те бута/дърпа някой :)

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до всички илюзионисти с разход в града под 10.ето колеги,вижте да се научите колко гори прелюд 2.0 133 в градски условия.

 

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4513.html

 

 

ето и друг масов модел 2.2 185

 

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4514.html

 

 

имам една позната хондаджийка от години.в момента кара прелюд 2.2 185 автоматик,много е доволна ,но ми се оплака,че под 15 в града не го е сваляла.

а градско каране за мен е Пловдив,София,Варна,Бургас и т.н.

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както написах и аз , няма как да свалиш разхода под 10 в града...то заводско си харчи 13.Всичко друго е мит и легенди.Това не е малолитражен автомобил макар , че на близка приятелка ситроенчето ( саксо ) 1.1 дава разход в София около 10 и се чудеше как е възможно.Ходи до София Франс Ауто и и казаха че всичко е наред по колата но просто в това движение няма как да харчи малко :) Та нека спрем с митовете за големите мотори които само миришат бензина :)

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 2000об на 4/5та с минимално натискане на газта, колата харчи 6.5-7 Л. на 100 моментен разход.Ако караш дълъг маршрут,предимно на 4та/5та с ниски обороти и няма светофари по 3мин през 200метра,разхода пада под 10,може и под 9. Ясно е,че на кратко разстояние и в трафик няма как да даде такъв разход,както написах в предния пост,отиваш на 15+.ps.2.3ката при загрял мотор харчи около 1Л/час +- 0.05л. При студен мотор разхода е по х1.5-2пс2. средният разход много зависи как караш колата,по кое време,на какво растояние и т.н.

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрете със сухата статистика,каво пише по каталозите е едно,колко сипвам в резервоара съвсем друго.Имам десетки пътувания до морето и обратно и споделям разхода на колегата" Blue lude".В неговия случей,лампата свегва когато останат 10л от 60л.резервор.Има изгорени 50л.за 710км.=7/100 разход.пс.Малко е гадно двулитров прелюд да харчи като сивик,но ще ви мине :P

Редактирано от Dotz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да сложим по 1000лв и да проверим дали ти дава такъв разход Прелюда, навит ли си?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навит съм много ясно,но първо през нотариус да подпишем договорче,ако разхода е под 7.5-печеля Сивик купе,ако не ти печелиш Прелюд?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понамирисва на заключена тема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да пиша повече , въпреки че и аз карам Ф20ска не мога да повярвам какво пишат някой колеги...Това ако не е мъчение да караш на 5та под 2000 оборота незнам а и за автомобила хич не е полезно.Отделно и така да караш ( не съм карал никога с никой автомобил на 5та под 2000 ) пак разхода няма да е 6.5..Поздрави и май наистина темата се изчерпа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в София на 99% ограничението ти е 50. На 5та на 1900 об си доста в нарушение :) Иначе повярвай толкова харчи.Но няма как да караш нон стоп така.Все някога идва светофар и чакаш(точно там се вдига разхода).А извънградско трябва да имаш стабилни нерви да караш с 70 на 5та :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навит съм много ясно,но първо през нотариус да подпишем договорче,ако разхода е под 7.5-печеля Сивик купе,ако не ти печелиш Прелюд?

Нямаш грижи, падаш на 6.5 извънградско и колко беше,? 9 градско и печелиш. Мерим от пълен до пълен резервоар. Редактирано от rulemaker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пс.Малко е гадно двулитров прелюд да харчи като сивик,но ще ви мине :P

колега,имаш ли няква логична обосновка,за тази простотия или ще си ги мерим ся едно към гьотере.ако луда гореше колкото сивика,отдавна да съм скочил в един 4 ген.''блаженни са вярващите''
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми доста интересно и врътнах телефон на колега от работата със сивик 1.4 90hp 6та генерация.Има го от 5 години.Питах го за разхода в София колко г/у му дава та отговора му е "Андро градско съм около 8-9 в момента със доста спокойно каране а извън града от 6 до 7.Колата не е имала никога газова уредба и се кара само на бензин.И какво излиза ? 2.0 мотор люд който е и по-тежък да харчи като 1.4 сивик незнам...:) А относно за ограниченията в София...надали има шофьор освен някой начинаещ който да кара с 50 :) Цариградско шосе ограничението е 80 , бул.България от НДК нагоре е 70 , отделно като изпреварваш някоя кака която кара бавно като костенурка и незнае къде е , не я изпреварваш с 50 :) Поне 1 път през деня/нощта те ядосва някой некадърен шофьор и така.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай 1 резервоар да караш на 4/5та с 1800-1900об и сам ще се убедиш,че разхода ще падне :) А отделно аз може да карам като пенсионер, но колата се ползва главно за гонки(а там нещата са 1ва 7000+об.2ра 7000+ об и т.н.)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Ф20а4 гори 15 разсрочено градско каране (студен) и едва ли ще го сваля под 12 ако го карам не разсрочено.газ също толкова15-16л. Извънградско 9/100газ при 100-120км/ч.Нямам идея на бензин. Как ги свалят под 10в града...Публикувано изображение

Мъжете обикновено преувеличават за размера на пениса,бройките жени,изпития алкохол,максималната скорост и разхода на горивоПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен казус е харченето на бензин, до сега не съм срещал две еднакви коли /абсолютно еднакви/ да имат еднакъв разход на бензин :), двамата с колегата ми притежаваме прелюди 5 генерация Ф20А4 моя автомат неговия ръчка, а също така и разстоянията ми до работното място са различни, моя 2км неговия 6км. По негови думи неговата в града има 9 разход, кара я "неприятно" спокойно и нежно. Моята на свои ред лятото с градското каране и събота или неделя с по едно 30км. пътуване стоеше между 11-12, сега в това кучешко време и преходите от по 2км е с рекордните за нея 20/100 при по нормалното време бяха 16/100, карам си я нормално и честно не съм особено притеснен от разхода, понеже в това време и каране само студена и то на толкова кратко разстояние си е напълно нормално да е свързано с висок разход

Редактирано от Draznitel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колеги аз карам 2.0 133к.с. Прелюд 5 ген. на извънградско със скорост 140-150..по магистрали..(катаджиите да се Е..т в Гъ...ъ нали) на границата за акт от 100лв. защото на 151 км си ги хванал.....Хондата ми гори 9,5-10-11л. в зависимост как ускорява нали от 100 до 140-150-160-170км. (и дали съм пуснал климатика)..... на места където ги няма 3-та глупаци....Пешо-камерата,Киро- радара и Иван палката... си настъпвам добре колата..в рамките на шегата нали да няма много обидени ако им използвам имената за бъзикнай-общо казано спортната кола си е спортна кола и ако при 100 връщаш на 4-та....понякога на 3-та в зависимост на кое БМВ или друга шейна искаш да натриеш носът и към 15л. ще стигнеш...а моята в градско стига до 12,5-13л/100ето ти линк да си направиш статистика http://honda.testdrive.bg/modification/6238/Prelude-V-BB-2.016VBB9133Hp.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми дава към 10-100 извънградско при нормално каране 100км/ч ... мисля да пробвам с нови кабели и свещи. :blink::blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Редактирано от schnapps

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...