Jump to content
ShEfA

Bf Goodrich срещу Fulda

ПОмогнете :)  

33 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Тъй като грам не разбирам от гуми, реших да се допитам към вас. Време е да сложа нови две предни гуми, затова се обръщам към вас за съвет. Кой модел да избера, и защо? BF GOODRICH PROFILER 2 - на цена 85лв. за бройка - Снимка - скоростен индекс ТBF GOODRICH G-Grip - на цена 88лв. за бройка - Снимка - - скоростен индекс ТFULDA ECO CONTROL - на цена 85лв. за бройка - Снимка - - скоростен индекс ТМоля,не отговаряйте на анекетата, ако не сте сигурни, че ще ми помогнете в избора. ;) Аз лично клоня към Profiler-a, защото са по-яки на вид, ама дали са по-добри не знам!Благодаря!

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тест на ADAC с Profiler 2Тест на ADAC с Fulda Eco ControlИзредени са в ред "Силно препоръчителни" -> "Препоръчителни" -> "Непрепоръчителни" -> "Силно непрепоръчителни". Освен това различните размери се представят по различен начин.п.п. По-ниската оценка е по-добратап.п.2 Ето още един сайт за сравнения, въпреки че съм склонен, да твърдя, че е субективен, понеже мненията са на собственици на определени модели, а знаете, че всеки си хвали неговото си ;)п.п.3 Забрави "по-яки на вид" ;) Редактирано от Orlin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм предобеден кум гоодрича-не ги харесвам(от опита на мои приатели) а за фулда,карам фулда супремо ,и съм много доволен

Редактирано от gospod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал с PROFILER 2. Според мен е отлична гума и колата беше много стабилна на всякаква настилка, спирането също е супер. Обаче сместа е малко мекичка и сравнително бързо се износват. Освен това по принцип BF GOODRICH са гуми с не особено здрав страничен борд, тоест трябва да внимаваш с дупките и бордюрите. ;) Моите гуми в момента са BF GOODRICH Touring. Те са в по-нисък ценови клас от PROFILER 2 и нямат толкова добро сцепление, но пък са по издържливи.От Fulda нямам впечатления.Късмет при избора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за BARUM?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефче, преди една седмица отидох да си сложа летните гуми (БФ Гуудрич). Младежите от гумаджийницата ми казаха да ги сменям, щото на машината играят яко гьобеци, а това ще им е трето лято, освен това самата гума се е нацепила много, и ставали само за под някое ремарке (което не е в движение)...Тъй като не ми се дават много пари за гуми, ги попитах какви да си взема - пак Гуудрич, или нещо друго? Препоръчаха ми Фулда, за 80лв бройката...Та така ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,имам гуми гуудрич,зимни.като ги зимах ми направи впечатление,че самата гума е изключително мека и тьнка.но ги бях взел вече.нямам проблем с тях,но ми се видя малко странно.за фулдата-преди 3 год.с гуудрича си взех и 2 фулда,защото нямаха тоя размер 4 гуудрич.на втория ден на едната фулда и направих жаба отстрани и ги сложих отзат.и до ден днешен зимата съм с тях.гуудрича отпред,фулдата с жабката отзад.нямат грешка.а сега лятните ми предни са барум портогалски-изключително шумни са,даже мислих,че ми вие лагер и за малко да се набутам за лагери.от маистори знам,че барумки правени в полша и чехия изобщо не са за предпочитане.дано съм ти бил полезен.просто и 3те вида гуми,за които питаш ги ползвам в момента :tongue1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от Барум до сега нищо хубаво не съм видял. Купих си чисто нов комплект бравурис преди време, и след седмица ги продадох. Последваха ги Гудричи, г-форс профайлър, но 1-цата а не 2-ката. Въпросните гуми изкараха 2 лета, безброй състезания и вече само бившите задни стават за нещо. Интересното за тях беше че уж не са нищо особено като гума, на мокро вобще не са велики, но по пистите когато ни задължаваха да караме с шосейни гуми, водещите коли във всеки клас бяхме с гудрич и то точно гфорс профайлър. Евтини са и държат доста добре. Бордовете им са калпави като на всяка една шосейна гума, но ако човек иска шосейна гума да го държи в завой или си взима семи слик, или просто си помпа гумите на някакво прилично налягане като например 2.5-2.8Профайлър 2-ката са и нацепили протектора малко повече от този на 1-цата и според мен това не е добре, но все пак е наследник на 1-цата, което за мен си е супер гума на смешна цена.Фулда Еко или всъщност каквато и да било ЕКО гума никога не бих си взел, защото някой тази гума я е измислил да не се износва, или поне така бях чел... май, не помня :tongue1: Иначе като цяло не са лоши гуми...фулда кристал примерно много добре се представи 2 зими... може и 3 ако Красен не ги е изпилил хептен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пропуснал съм Г-Грип-а.....Не знам вие какво гледате на протекторите като си избирате гуми, но според мен Г-Грип-а е малко тип "всесезонна гума" за возене. -> върши много неща, но нито едно от всичките не го върши добре :tongue1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И к'во са... няма какво да си взема, всичко е shit! ;)Какво да взема, което да не ме утрепе, да не се напука и втвърди за един сезон, защото другото лято смятам да минавам на 15ки?Тоест, да спира добре... хаха...П.П.: МНого ви благодаря за отговорите, не ги пренебрегвам, просто се отчайвам, че няма нещо свястно :tongue1:

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо втора ръка,щом е за едно лято :tongue1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пропуснал съм Г-Грип-а.....Не знам вие какво гледате на протекторите като си избирате гуми, но според мен Г-Грип-а е малко тип "всесезонна гума" за возене. -> върши много неща, но нито едно от всичките не го върши добре :tongue1:

Тук си в грешка - едно нещо го вършат много добре и това е карането на мокро. За g-grip става дума.Всичко останало е доста зле, особено карането на писта. По странно стечение на обстоятелствата отидох на Тайм Атак преди 3 седмици точно със чисто нови BF -ки g-grip. Повярвайте ми, това е най ужасната гума за екстремно каране, няма никакъв борд и не държи изобщо в завоите. За спокойно градско каране стават, все пак на тази цена не очаквайте чудеса от гумите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мокро съм напълно съгласен с този рехав грайфер... даже мислих да го пиша но съм пропуснал.Виде ли са :tongue1: да си беше взел профайлър, и можеше да гледаш всички от най-високото ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мокро съм напълно съгласен с този рехав грайфер... даже мислих да го пиша но съм пропуснал.Виде ли са :tongue1: да си беше взел профайлър, и можеше да гледаш всички от най-високото ;)

Ами аз и така ги гледах от най-високото, ако си забравил ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам с g-grip и много ме впечатлиха на мокро!Опитах нарочно 2-3 пъти да ги вкарам в аквапланинг,но не успях!А за сухо,наистина не са нищо особенно,но за евтин вариант,според мен са добри.Единственото,което ме дразни е,че са доста шумни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега хвърли и едно око на Kumho-та, на сравнително добри пари получаваш много стабилна и безшумна гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, до сега съм карал с KORMORAN. Така или иначе всичко е по-добре от това ;) Такаче май ще взема G-grip, така или иначе ще ги продам другата година :tongue1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз съм с Фулда Прогресо само че Н тва Т е до 190км/ч май и затова взех Н.Впечатленията ми са,че има доста добро сцепление при потегляне на високи обороти,не се износват бързо взех ги за 105 лв 185/65 на 14-ки миналата година април

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eco Control е най-евтиния модел на Фулда т.е. не е нещо особенно карал съм с такива ,стават ама за спокойно каране-лятото през горещините доста свиреха.Моят съвет е или се ориентираи към друга марка или вземи от по скъпите модели на Фулда които са доста по добри(Exellero,Progreso) лично за мен Еко-то не струват не че хич не стават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега чакам да видя колегата каква цена ще обади за чифт Federal, ако не ми хареса - се мятам на Goodrich-a.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните ми гуми са Фулда, летните са БФ Гудрич - карам нормално колите, понякога изръчквам хечбека. Доволен съм както от едните така и от другите. Зимните Фулда вече се доказаха при мен 2 зими, летните Гудрич са ми първи пролетно-летен-есен сезон, но за момента съм повече от доволен за цената която платих!!!П.С. Седана е с летните БФ-ки, хечбека все още не съм сменил зимните с летните. Имаш шанс за тест и оглед , съвсем сериозно, ако искаш звънкай и ще тестваш пълноценно БГ Гудрич-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

misho, благодаря ти братле, че предлагаш, но и да ги тествам няма какво да разбера - нямам опит никакъв и никаква база за сравнение в областта на обувките за автомобили :)Но за сметка на това сподели опит - как се държат на мокро например, това предимно ме интересува, и успявал ли си да нацелиш някоя дупка до сега? Колко време казваш, че ги имаш? И още ли се държат така добре? С какви точно BF-ки си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече поръчах Goodrich-a, или по-точно G-grip-a. Утре вечер ще са при мен и такам.Благодаря на всички колеги! Ще пиша като вече имам официално мнение за тях, какво ми прави впечатление :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Shefa:Малко със закъснение: BF Goodrich G-Force profiler. Kарам ги от месец и се държат перфектно на сухо, на мокро още по-добре!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, аз взех G-grip-a. Сложих ги но сега са отзад и нямам още твърдо мнение. Скоро ги слагам отпред и ще пиша веднага като имам някакви впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чувал Fulda-та в България е внос от Турция или в най-добрия случай от Франция, сръвнително добре се държат на пътя, но борда им е доста калпав за нашите пътища, в смисъл такъв че доста често се оплакват хората от разцепена гума в следствие на попадане в дупка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но борда им е доста калпав за нашите пътища, в смисъл такъв че доста често се оплакват хората от разцепена гума в следствие на попадане в дупка.

... аз доста съм нацелил но още е здрава Фулдата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех преди около месец г-рпип и съм доволен. Меки са да, но не шумят. За завой и според мен се държат, но не съм ги карал така както мишелина :)А за цените мале от къде тези връзки аз с намаление и познат си взех за 96 кинта гумата 15-ка.Важното за мен е да са нови гумите. Ако нямаш кинти за реномирана марка си вземи нещо друго ама да е ново :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятел за 120 кинта що не си вземеш 15 гума Yokohama Parada 2 ?!?!?!? говоря за японска, не тези от филипините или китайски?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за цените мале от къде тези връзки аз с намаление и познат си взех за 96 кинта гумата 15-ка.

Нямам връзки, колега, просто потърсих из сайтовете и нацелих пролетните промоции. Платих двете гуми общо 150лв. :) Фирмата е VKtyres или нещо от този сорт, имаха 15% намаление, сега е само 10% ако ги вземеш от склада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прогресото на Фулда не е никак лоша гума! Втори комплект такива си взимам и нямам оплавания. Относно по-ниския им клас не мога да изкажа мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...