Jump to content
Se†heriaL

Загуба на мощност

Recommended Posts

Привет колеги :) Нов съм тук, така че ако сгафя нещо моля да ме извините предварително.Тъй като не успях да намеря тема отнасяща се до моят проблем, реших да направя такава.Карам Хонда сивик 5ген 1.5 хечбек. От известно време почна да се "дави" когато тръгна да ускорявам.От няколко дена проблема се влоши драстично.Когато тръгна да ускорявам на 1ва 2ра и 3та (на тези ми е направило впечатление) има нещо като замисляне и колата почва да губи мощност и да се тресе все едно всеки момент ще загасне. Това е някъде около 2-3 хиляди оборота просто по нагоре неще да ускори или ако успее е с родилни мъки (просто трябва да я настъпя яко няколко пъти и да се надявам да се отпуши), но ако все пак успее почва да движи по нормално. Мисля че го прави когато е студена, защото като хване малко температура не съм го усещал или поне не е толкова страшно, но просто не съм си правил ексепиремнти защото почна да се кара много трудно. Смених горивния филтър преди да се влоши (проблема е някъде от половин година може би но се караше, в смисъл придърпваше на баири или ако са ниски оборотите и я настъпя рязко) след това я закарах на диагностика защото почна да се влошава, там гледаха свещите, нищо не казаха, смениха някакъв маркуч след което се подобри за няколко дена и после се влоши доста. Освен това на скоро забелязах нещо друго. Заедно с другия проблем имаше моменти в които като я запаля и почват да ми играят оборотите, но в последствие отшумя. На скоро обаче тръгнах да давам ток на един приятел и след като вързахме колите дигнах оборотите до към 3000 да се зареди малко акомулатора, и ми направи впечатление че ги качва до 3000 след което пада до 2500 след което пак ги дига. Просто не ги задържа на една позиция и от ауспуха се чуваше нещо като "заглъхване" все едно като запушиш тръбата на прахосмукачка само че не продължително а много кратко и на неравни интервали. Не знам дали има нещо общо но ми се видя странно и реших да го спомена.Май малко объркващо го обясних но се надявам да схванете идеята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен може ламбда сондата да ти е заминала.Пробваи да я откачиш и я покараи малко.Само,че изчакаи колата да загрее преди да я настъпваш.А разхода дигнал ти се е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е състоянието на катализатора и гърнето ти...да няма нещо запушено от тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Prisoner - Ще го видя това със ондата. Разхода не знам много бързо се влоши и не мога да преценя, просто за няколко дни се скапа. Мисля че след като смених горивния филтър разхода намаля доволно ( само си го мисля, не мога да съм 100% сигурен). Сега обаче ми се струва че харчи доста повече. Както казах нямах време да преценя.chopper1969 - Точно това и аз си мислех одеве. Ще го проверя в най скоро време. Мисля си че има нещо запушено или по ауспуха или по горивната система но като прегледах темите които sebulba е постнал явно си има някакъв бъг.Благодаря ви за отговорите, ще ги видя нещата в следващите няколко дни и ще пиша след това какви са резултатите. Междувременно ако някой има друга идея нека я сподели, ще следя форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих сондата, откачих я и направих едно кръгче обаче не забелязах да има разлика. Може би трябва да се покара по-дълго време, нямам представа. Тествах я за грешки и чека вобще не мига а си свети постоянно което четох в няква тема че значело че няма грешки. Откачих EACV-то и ми го отчете след това, значи предполагам че си работи.Исках да сипя една добавка да ми отпуши горивната система че филтъра като го сменях беше яко запушен и може нещо да е минало. Та харесах си една на STP в сива опаковка за цялостно почистване обаче никъде не мога да я намеря. На всякъде има само една в черна опаковка която пише че е за карбуратори и инжекциони. И нали мойта е моноинжекция та не съм сигурен дали става. Предполагам че ще свърши работа но решиих първо да питам понеже нямам опит с добавките. Та кажете дали става или някой ако има по-добра алтернатива да предложи. Мерси предварително.А и още нещо се сетих. Като проверявах за грешки, нали има едно такова с 3 кабела и едно с 2 което се дава на късо. Това с 2та кабела си висеше просто никъде не беше включено. Някакви идей ?

Редактирано от Se†heriaL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,идвете букси не са включени никъде даже имат гумени маншончета отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах подобен проблем..... оказа се запушено крайно гърне! Някой от колегите ти е писал в по горните постове да провриш, направи го :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да питам дане пускам нова тема как може да се разбере дали катализатора е заминал щото ако го избушиш и проблема си остане значи си го махнал здрав?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aleksandur: Ето тук е показано че са включени. Линка е от тази тема. За това ми стана чудно.

 

карлос: Да гърнето ще го видя 100% ;) за него си имам опасения но исках да пробвам с добавка понеже И там може да е запушено нещо.

 

sbartolov: Имаше някъде такава тема. Пишеше нещо как може да се види обаче сега не ми се търси че стана късно. Ако искаш разтърси се ако не аз ще погледна утре дали не мога да я намеря и ще постна линк тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до Крафт да ми видят гърнето. Оказа се че нямам катализатор и ауспуха не е запушен никъде.Моля някой да орговори на този ми пост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагай каквато добавка намериш на СТП и стискай палци.терминът "д15б-зле" ще ти помогне в търсенето по форума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, мерси. Вече го видях в няколко теми :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...