Jump to content
Alexandyr

Въпрос за окачването

Recommended Posts

Колеги, има ли вариант возията да се подобри(по меко возене)...много друсане, много нещо...всяка дупка я усещам чак в бъбреците...ходовата част е перфектна , ни троп ни лоп преди 2 дни я прегледах...гумите са 13ки оригинален размер,джанти стоманени,прави идеално... има ли решение? ..по-големи гуми, смяна на амортисьори(да не би нещо да са изпуснали) , пружини? ...или всички сивици возят просто като каручки...дайте мнение и предложете решение..но не от сорта ,ако искаш возия си вземи друга кола...Мерси :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

всички сивици са си корита пич нема се плашиш(за тва моя го махам сеа)

Редактирано от iani qnkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какво налягане са ти гумите? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е от налягането в гумите 2.2 мисля че е, и тази возия си е от както я взех :lol: не от днес и вчера...по-широки , по-големи гуми биха ли променили нещо? п.с Към колегата, който ще сменя сивика...Колега, колата си ми харесва много, знам че за тези пари по-добрa (здрава и красива) няма и да намеря, затова си казах, че ще е тази...не искам да вози като S-класа , просто да не се подмятам вътре и като мина през дупка(то няма как да не минеш, то не остана здрав асфалт) да ме преболява сърцето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням, по книжка за 13-ките налягането беше 2.0 предни/1.8 задни. Пробвай, мисля че ще има разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята си вози сравнително меко, гумите са ми на 2 атмосфери...но са чисто нови...195/60/14...има много голяма разлика във возията от тази със старите изпечени гуми с който бях до сега. Да не би да си с плътни тампони на задните носачи? тогава се получава по-твърда возия... :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва как ми вози civic-ка, за мен си е меко и доста приятно но сигурно твоя е с по твърдо окачване или спортно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз знам решение.Да сменим не окачването а държавата.В германия не друса.Пробвах варианта.Това е начина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Този размер 195/60/14 като гледам по разни калкулатори за гуми дава разлика +28 в диаметрите със старите гуми, ако това има значение де ...или единствено грешното отчитане на километража? ...а за налягането ..утре ще ги направя на 2.0 и ще споделя резултатп.с Грешка... разликата в диаметрите е +14 , което е май допустимо...

Редактирано от Alexandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш на 2.2 всичките гуми ще ти друса и още как .... предни 2,задни максимум 2,мисля че ще усетиш разлика :huh: Колкото до това че и самия Сивик си вози твърдо така си е...Ако искаш возия и да не усещаш дори и по големите дупки по София вземи си Прелюд :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ниско профилните гуми друсат осезаемо повече а сигурно и по широките. Един приятел си сложи ниско профилни гуми на аудито(А6) по паветата направо е ужасно а не са чак толкова ниско профилни. По добре не сваляй налягането въпреки че ще вози малко по добре

Редактирано от Ioan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меки гуми+дупки=криви джанти - по мека возияТвърди гуми+дупки=балони и пръснати гуми - по твърда возия Истината е някъде по средата :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Качи се на някой голф 2 и ще разбереш какво е тропане и друсане :cool: и ще разбереш колко добро е окачането ти. Един акорд комби сигурно вози много по добре но дупките трябва да се избягват е не да се търси окачване което да те лъже че почти няма дупки в България :cool: . Всичко е въпрос на сравнение. Аз разбрах колко е нагъната обиколна(овча купел 1 - 2) след като се повозих на кола с спортно окачване, почти подскачах в нея. докато с моята почти не усеща неравностите. Копчето на радиото се усилва с врътка на магистралата с голямо усилие успявам да усиля музиката без да го врътна до край или да намаля до края, вярно скороста си беше висока. Повози се на нещо настина друсащо за да оцениш настина доста доброто окачване и возия на civic-ка

Редактирано от Ioan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меки гуми+дупки=криви джанти - по мека возияТвърди гуми+дупки=балони и пръснати гуми - по твърда возия Истината е някъде по средата :cool:

Особено по варненските улици :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...