Jump to content
vex

КоресИлин или КоресЕлин?

Recommended Posts

Въпроса ми възникна от това, че имам две различни бутилки и на едната пише коресИлин а на другата коресЕлин. Кое е правилното, или са 2 различни неща? :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами тогава грешката е вярна :yes:Едно и също е.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, но въпроса ми беше дали едното е грешно, или и двете са верни, или пък са различни неща. Защото дори намирам онлайн магазини в които ги има и двете имена в един сайт :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това? :yes:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значение има КоресИлин или КоресЕлин !Все тая!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jorko да не си станал с г.з. нагоре днес?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

jorko да не си станал с г.з. нагоре днес?

Ми точно обратно! Редактирано от jorko82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куресилин :tease::(:tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не си ставал изобщо, все тая. Мерси за спама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно са две "различни" търговски марки на две различни фирми :(. Както "Златна есен" и там тяхната имитация която звучеше почти по същия начин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, едното е грешно написано и за това така се получава. Който е писал етикета е сбъркал, много неграмотни хора има в нашата малка държавка! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, но има по няколко продукта с едното и с другото име ... един да обърка - добре.. ама като станат повечко.. почвам да се замислям :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва същата работа като "ПодуЕне" и "ПодуЯне" . Из София имаше няколко пътни табели, като на една пишеше едното на другата другото.Само дето в случая с Подуене едното беше по-вярно от другото - не си спомням кое точно. За кореселина не знам ... да има по вярно или по-грешно изписване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
http://www.vanyog.com/grammar-bg/online/index.php -правилно кореселинhttp://www.vanyog.com/grammar-bg/online/index.php -неправилно коресилин Редактирано от Krasi VT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.vanyog.com/grammar-bg/online/index.php -правилно кореселинhttp://www.vanyog.com/grammar-bg/online/index.php -неправилно коресилин

"Думата "коресилин" НЕ Е написана правилно, или липсва в речника." Което не значи че е грешна :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва същата работа като "ПодуЕне" и "ПодуЯне" . Из София имаше няколко пътни табели, като на една пишеше едното на другата другото.Само дето в случая с Подуене едното беше по-вярно от другото - не си спомням кое точно...

Официално административно - "ПОДУЯНЕ".И после дядовците от Шоплука нямали чувство за хумор! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мене едното е реплика на другото както ровер през някои години е "реплика" на хонда или адидас с 2 черти и адидас с 3 черти :tease::(:tease: :tease:

Редактирано от Fir3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кое е вярното (айрЯн или айрАн). Когато работех в печатница, печатахме тези два варианта на етикета, и все се чудехме кое е вярното. Как е дошло името Подуене. Коня на Крали Марко е бил толкова голям че задните му крака стъпвали на Витоша а предните стъпвали на Стара планина а така нареченото място се намирало точно под на коня..... :lol:

Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва същата работа като "ПодуЕне" и "ПодуЯне"

Същата работа е и с едно пропаднало врачанско село: хората си го знаят както като КостАлево, така и като КостЕлево, едното го пише на табелите за влизане/излизане от селото, другото го пише на пощата им :lol: Иди разбери кое е правилното (пък и кво те боли реално погледнато, те хората които са от там казват че им е през оная им работа :) - простаци :P )Иначе по темата, мисля че е КоресЕлин, ама може и да греша....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е вярното (айрЯн или айрАн).

Айрян е правилното май. И коресилин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за "Кореселин" проверено от достоверен източник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за "Кореселин" проверено от достоверен източник.

Колега, кой е достоверният източник ? Според речника на БАН от издателство Хейзъл от 2002ра е коресилин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук е момента да направя една антиреклама:

 

Публикувано изображение

:huh: Не купувайте. Иначе мисля е правилно написано :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение,че са търговски марки на различни производители,инак е едно и също :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за "Кореселин" проверено от достоверен източник.

Колега, кой е достоверният източник ? Според речника на БАН от издателство Хейзъл от 2002ра е коресилин.

 

Ето от тука фирма продаваща химикали

 

п.п. днеска в работата видях две бутилки на различни фирми, и на двете пишеше "Кореселин".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едни думи наречени ДУБЛЕТИ, имат някаква правописна разлика, но означават едно и също и са правилни и двете, има сумати такива, в момента се сещам за ЧЕРКВА и ЦЪРКВА, и двете са правилни и значат едно и също. може тук да става въпрос за същото нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...